CITY TRAIL w Poznaniu i Trójmieście: stolica Wielkopolski potwierdza pozycję lidera cyklu, znakomite czasy zwycięzców

Justyna Grzywaczewska 2016-10-24 20:10

CityTrail

W sobotę, 22 października wystartowała ósma już edycja cyklu CITY TRAIL w Poznaniu. Co prawda zawody odbywały się na przestrzeni tych kilku lat pod różnymi nazwami, ale trzon ekipy organizacyjnej pozostał bez zmian. Po raz trzeci w historii cyklu w zawodach wzięło udział ponad 1200 zawodników! Najlepszymi okazali się Marcin Fehlau i Patrycja Talar, która poprawiła sześcioletni rekord trasy kobiet. Drugi bieg CITY TRAIL odbył się w miniony weekend w Gdyni. Na wymagającej trasie padły znakomite wyniki – zwycięstwo odnieśli Daniel Formela, który otarł się o rekord trasy i Ewelina Paprocka, która uzyskała czas lepszy aż o 54 sekundy od dotychczasowego rekordu pań!

Poznań

Wyniki Poznań

Rekord frekwencji CITY TRAIL Poznań wynosi 1234 osób. Sobotni bieg ukończyło 1219 zawodników, co jest drugim wynikiem w historii cyklu. Warto zauważyć, że poznańskie biegi są największymi przełajowymi imprezami w naszym kraju.

Czas zwycięzcy – Marcina Fehlaua to 15:35. Zwyciężczyni biegu – Patrycja Talar uzyskała rezultat 17:26. – Przed biegiem kilka osób mówiło mi o rekordzie trasy, ale nie brałam tego pod uwagę. Sezon mocnych startów mam już za sobą i cały cykl chciałam potraktować jako element treningu. Tymczasem okazało się, że poprawiłam nie tylko rekord trasy, ale również swój własny na 5km „z ulicy”. Bardzo się z tego cieszę. Niemałe znaczenie miała doskonała pogoda i bardzo dobre warunki na trasie. Myślałam, że wokół Rusałki będzie więcej błota, a tu takie miłe zaskoczenie – podkreśliła po biegu Patrycja. – Ten wynik to na ten moment prawie 100% moich możliwości, ale wiem że stać mnie na więcej. Czy się nie mylę pokaże przyszły sezon.

Aż 40 procent uczestników sobotniego biegu stanowiły kobiety. To doskonały rezultat i potwierdzenie, że płeć piękna nie stroni od biegania w terenie. - W zeszłym roku razem z kilkoma dziewczynami zaczęłam startować w cyklu, stworzyłyśmy taką swoją drużynę. Udało nam się ukończyć cykl, więc nie było wątpliwości, że chcemy startować również w tej edycji. Jest nas pięć, próbujemy namawiać kolejne dziewczyny, ale to nie jest łatwe, bo wymaga systematyczności i motywacji. Każda z nas biega zupełnie inaczej, jesteśmy na różnych poziomach, ale tutaj - na CITY TRAIL to nie ma znaczenia, bo to po prostu dobra okazja, by się spotkać - opowiadała po biegu jedna z uczestniczek - Agnieszka Arabska.

Frekwencja w biegach dziecięco-młodzieżowych wyniosła ponad 350 osób.

Kolejny bieg CITY TRAIL w Poznaniu odbędzie się 19 listopada.

Trójmiasto

Wniki Trójmiasto

Niedzielny bieg w Gdyni otworzył drugą kolejkę cyklu. Linię mety biegu głównego minęło 356 osób. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało niespełna 90 zawodników.

Zwycięzca biegu - Daniel Formela debiutował w cyklu w poprzedniej edycji – podczas marcowego biegu ustanowił rekord trasy – 16:15. W niedzielnym biegu pobiegł zaledwie 3 sekundy wolniej. - Dwa dni przed startem przejechałem całą trasę rowerem. Wiedząc, jakie warunki atmosferyczne ostatnio panowały chciałem sprawdzić jak wygląda podłoże, żeby nie być zaskoczonym podczas zawodów. Byłem zatem przygotowany, wiedziałem, że jest dużo więcej grząskiego piachu przed pierwszym kilometrem niż było w marcu, że są kałuże, a na zbiegach jest mokro i ślisko. Zdawałem sobie więc sprawę, że trudno będzie pobić rekord trasy – mówił tuż po biegu wicemistrz Europy w duathlonie. - Wystartowałem pierwszy od początku, ale Łukasz Kujawski gonił mnie cały czas. Między pierwszym a drugim kilometrem na chwilę mnie wyprzedził, ale zaraz wróciłem na pierwszą pozycję. Łukasz bardzo mocno naciskał na całym dystansie, ale być może był zaskoczony tym małym podbiegiem na końcu, bo finisz zaczął trochę wcześniej. Dzięki pomocy i wsparciu kibiców udało mi się wytrzymać do końca i zwyciężyć. Może się wydawać, że opowiadam o mistrzostwach świata, ale każda rywalizacja jest dla profesjonalnego zawodnika równie istotna, bo pewne instynkty są stałe – bez względu na to, czy walczy się o przysłowiowe złote kalesony, czy o coś innego.

Doskonały wynik uzyskała najlepsza wśród pań - Ewelina Paprocka. Czas 19:15 jest rekordem trasy, poprawionym aż o 54 sekundy! Poprzedni rekordowy wynik należał do trzeciej dzisiaj Julii Dias. Warto zaznaczyć, że przed miesiącem Ewelina ustanowiła rekord gdańskiej trasy CITY TRAIL (cykl odbywa się na przemian w Gdańsku i Gdyni).

Ciekawostką niedzielnego biegu była sesja zdjęciowa Marty i Rafała Rybaczków. To para, która zaręczyła się podczas jednego z biegów CITY TRAIL. Oboje regularnie startują w tych przełajowych zawodach. – Lubimy atmosferę, jaka panuje podczas biegów CITY TRAIL, darzymy sympatią organizatorów, zawsze jest masa naszych znajomych, stąd pomysł by urządzić sesję podczas biegu – mówi Marta. – Nasze życie po ślubie? Nie czuję, by coś się zmieniło. Było dobrze i jest dobrze. Z ciekawszych planów chcemy wystartować wspólnie w maratonie w Kołobrzegu, gdzie jest klasyfikacja małżeństw – dodaje Rafał.

Trzeci bieg w Trójmieście jest zaplanowany na 27 listopada w Gdańsku.

W najbliższy weekend odbędą się dwa kolejne biegi – w sobotę, 29 października w Olsztynie i w niedzielę, 30 października w Łodzi.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w edycji 2016/2017 potrwa do 26 marca 2016. Miasta tworzące cykl to (poza Poznaniem i Trójmiastem): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Warszawa, Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.