Survival Race 2017: podwójna dawka ekstremalnych wyzwań i emocji

Martyna Dziopak 2017-01-25 16:00

Survival Race

Zdobyłeś już koronę maratonów i nadal masz niedostatek adrenaliny? A może po prostu chcesz oderwać się od codziennej rutyny i przeżyć survivalową przygodę? Niezależnie od motywacji i poziomu doświadczenia – spróbuj swoich sił w miejskich biegach z przeszkodami Survival Race 2017, odbywających się w Poznaniu, we Wrocławiu i w  Warszawie.

Survival Race to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnie zaprojektowanym torze z widowiskowymi przeszkodami. To rywalizacja z innymi zawodnikami przy niepowtarzalnej atmosferze pomocy i współpracy, dająca dużo satysfakcji i motywacyjnego kopa. Podobnie, jak w ubiegłych latach,  biegi odbędą się na trzech dystansach, tak by umożliwić start wszystkim chętnym – bez względu na predyspozycje. Na osoby rozpoczynające swoją przygodę z ekstremalnymi zawodami czekać będzie STARTER, czyli 3 km i przynajmniej 15 przeszkód. Dla bardziej walecznych przygotowana będzie trasa WARRIOR licząca minimum 30 przeszkód na dystansie 6 km. Najwięksi twardziele muszą przygotować się na piekło formuły MACHINE zgotowane przez 50 przeszkód na trasie 12 km. Ponadto, organizatorzy szykują nową formułę trasy KIDS (dla najmłodszych Survivalowców) oraz ANIMAL (dla przekraczających granice hardcore’owców, którzy podejmą się podwójnego pokonania trasy MACHINE). Zdecydowanie najbardziej ekstremalną niespodzianką będzie dla startujących tryb MONSTER, obejmujący potrójne pokonanie dystansu ANIMAL. W biegach Survival Race można wystąpić solo bądź w drużynie. Im więcej osób, tym weselej i… taniej.

Trzy miasta z podwójną mocą

W nadchodzącej edycji organizatorzy Survival Race przygotowali dla uczestników oraz kibiców biegu sporo niespodzianek. Najważniejszą z nich jest rozszerzenie imprezy na dwa dni, z większą liczbą fal, co pozwoli sprawniejszą organizację… i jeszcze więcej frajdy i emocji na trasie. Nowy sezon biegów Survival Race otworzy tym razem impreza w Poznaniu, gdzie 13 maja wystartują zawodnicy na dystansie 3 i 12 km, a 14 maja wojownicy pokonujący trasę 6 km. Analogiczny plan wydarzenia czeka na uczestników biegu we Wrocławiu, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca. Ukoronowanie edycji 2017 będzie miało miejsce w samej stolicy - finałowy, warszawski bieg odbędzie się 16 i 17 września.  

Wśród nowości można też wymienić szereg premierowych przeszkód, które póki co pozostają dla fanów Survival Race tajemnicą. Zadowoleni z pewnością będą też kibice, z myślą o których rozbudowane zostanie miasteczko festiwalowe. Na fanów Survival Race czekać będą liczne konkursy, czy też targi branżowe dla zajawkowiczów. Coś dla siebie znajdą też Ci najmłodsi – mowa tu o torze przeszkód Survival Race KIDS, dzięki któremu nasze pociechy skutecznie rozładują swoje pokłady energii. – To już czwarty sezon biegów Survival Race, stąd też poprzeczka podniesiona jest bardzo wysoko. Pracujemy na pełnych obrotach, tak aby uczestnicy i kibice byli zadowoleni zarówno z poziomu organizacji imprezy, ale i z nowości na trasie oraz w miasteczku festiwalowym – mówi Dawid Lewandowski, organizator biegu Survival Race.

Bilety na wydarzenie można zakupić poprzez stronę www.survivalrace.pl, na której znajdują się też szczegółowe informacje na temat edycji 2017. Tak jak w poprzednich latach, im szybciej zakupimy bilet, tym taniej zapłacimy - ceny będą rosnąć z każdym, kolejnym miesiącem przed startem.

Zima nie odpuszcza, ale biegacze również! [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-02-14 20:30
CITY TRAIL w Poznaniu i Bydgoszczy: młodzi triumfują
Justyna Grzywaczewska
2017-01-24 19:05
CITY TRAIL: największy weekend w historii cyklu [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2016-11-22 20:00