Zawodnicy raciborskiego półmaratonu pomogli Magdzie, teraz pobiegną dla Wiki i Jurka

Justyna Korzeniak 2016-07-25 19:24

RAFAKO Półmaraton Racibórz

16 tys. zł, tyle udało się uzbierać podczas ubiegłorocznego RAFAKO Półmaraton Racibórz. Kwotę tę przekazano na sprzęt i rehabilitację 16-letniej Magdy chorej na czerokończynowe porażenie mózgowe. W tej edycji zawodnicy pobiegną dla niepełnosprawnych Wiktorii i Jurka z Raciborza.

RAFAKO Półmaraton Racibórz, to nie tylko wspaniałe święto sportu, ale impreza z wydźwiękiem charytatywnym. W ubiegłym roku trasę półmaratonu wspólnie z biegaczami pokonali członkowie Fundacji Spartanie Dzieciom. Jest to największa polska grupa biegaczy, która poprzez swój udział w takich imprezach pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Mimo żaru lejącego się z nieba, Spartanie startowali w charakterystycznych strojach starożytnych wojowników. Podczas całego wydarzenia prowadzili kwestę na rzecz Magdy Główki. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z czerokończynowym porażeniem mózgowym. Spartanie prowadzili również licytację pakietu startowego nr 1 w portalu Allegro. Łącznie udało się uzbierać 16 tys. zł.

- Dziękujemy wszystkim biegaczom oraz Spartanom, którzy przyczynili się do zbiórki. Dzięki uzbieranym pieniążkom nasza Magda otrzymała specjalistyczne pasy samochodowe. Pojechaliśmy na obozy rehabilitacyjne. Pomoc wszystkich państwa jest nieoceniona - przyznaje Ewa Główka, mama dziś 16-letniej Magdy.

Organizatorzy półmaratonu postanowili kontynuować wątek charytatywny. W tym roku datki uzbierane podczas imprezy zostaną przekazane na leczenie i rehabilitacje Wiktorii i Jurka z Raciborza. Ci młodzi ludzie poruszają się na wózkach inwalidzkich, ale mają ogromną szansę stanąć na własnych nogach. Do tego jednak potrzebne są operacje, a po nich intensywne i kosztowne rehabilitacje. Dziewczynka dodatkowo potrzebuje ortezy za kwotę ok. 10 tys. zł. Kwestę w tym roku prowadzić będzie Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu.

Przed biegiem głównym odbędzie się Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, dochód z wpisowego w całości zostanie przekazany Towarzystwu dla ich podopiecznych. - Gorąco zachęcam do udziału w tym biegu. Do przebiegnięcia będzie zaledwie 2,1 km, to naprawdę niewiele i tak naprawdę każdy z nas może pokonać taki dystans. Dla nas to niewiele, a dla tych dzieci to ogromna szansa na lepszą przyszłość - zachęcają do udziału Ewa i Bartosz Główka, rodzice Magdy. Jak zapewniają, 28 sierpnia również stawią się na starcie mini półmaratonu, by chociaż w taki sposób podziękować za pomoc, jaką otrzymali od biegaczy poprzedniej edycji. Pan Bartosz dodatkowo wystartuje w biegu głównym.

Przypominamy, że II RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia. Biegacze do pokonania będą mieli 21097,5 m ulicami miasta. Zapisy trwają. Szczegóły na stronie internetowej: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2196.