RAFAKO Półmaraton Racibórz wyróżniony przez Festiwal Biegowy

Aneta Dulba 2016-09-14 19:21

RAFAKO Półmaraton Racibórz

Zakończyło się głosowanie na Biegowe Wydarzenie Roku do którego nominację otrzymała pierwsza edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz. Plebiscyt prowadził portal Festiwal Biegowy. Spośród 123 imprez sportowych, raciborski półmaraton otrzymał wyróżnienie.

W piątek, 9 września organizatorzy trzeciej edycji konkursu na Biegowe Wydarzenie Roku podali wyniki głosowania. Pierwsze miejsce zajął PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Pierwsza edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz otrzymała wyróżnienie, zajmując miejsce w pierwszej 10. najlepszych biegów w Polsce.

Warto przypomnieć, że to biegacze zgłaszali imprezy, które ich zdaniem zasługują na miano „Biegowego Wydarzenia Roku”. Raciborski półmaraton konkurował z 122 innymi zawodami. Głosowanie odbywało się drogą smsową oraz poprzez formularz na stronie internetowej. Edycja 2015/2016 obejmowała biegi zorganizowane w okresie od 1 sierpnia 2015 do 31 lipca 2016.

Nie było to jedyne odznaczenie dla pierwszej edycji raciborskiego biegu. Została ona wyróżniona także w plebiscycie Złote Biegi 2015 organizowanym przez prestiżowy magazyn MaratonyPolskie.pl. Zdobyła łącznie aż 6 nagród, w tym najwyższą, za Debiut Organizacyjny 2015 r.

- Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy na nasz bieg. Jest to dla nas kolejne cenne wyróżnienie przyznane przez samych uczestników. A zadowoleni zawodnicy są gwarancją udanej imprezy - podkreśla Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zapraszając na następną edycję półmaratonu już za rok, w ostatnią niedzielę sierpnia.