Startowa Jedynka II RAFAKO Półmaraton Racibórz sprzedana za 10 tys. zł

Justyna Korzeniak 2016-08-23 20:06

Rafako Półmaraton Racibórz

10 tysięcy zł - to uzyskana kwota za pakiet startowy nr 1. II RAFAKO Półmaraton Racibórz. Całą sumę Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu przekaże rodzinom Wiktorii i Jurka na leczenie, rehabilitacje i potrzebny sprzęt.

Zakończyła się licytacja pakietu startowego nr 1. II RAFAKO Półmaraton Racibórz. Licytację w portalu Allegro.pl prowadziło Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu. Cały dochód z tej aukcji przekazany zostanie na wsparcie niepełnosprawnych raciborzan- 14-letniej Wiktorii i 23-letniego Jurka.

Przypominamy, że 14- letnia Wiktoria Sinszek urodziła się z przepukliną rdzeniowo- oponową i wodogłowiem. Dzięki intensywnej rehabilitacji i troskliwej opiece najbliższych dziewczynka w wieku 5 lat stanęła na nogi. Radość nie trwała długo, okazało się, że Wiki ma zakotwiczony rdzeń kręgowy i tylko operacja i dalsza rehabilitacja mogą sprawić, że dziewczynka z powrotem stanie na nogi. Dodatkowo potrzebuje ortezy o wartości ok 10 tys. zł. Z kolei Jurek Luka ma 23 lata, urodził się w szóstym miesiącu ciąży z czerokończynowym porażeniem mózgowym. Podobnie jak Wiki potrzebuje operacji, a po niej intensywnej i kosztownej rehabilitacji, aby samodzielnie chodzić.

Pierwszy zastrzyk finansowy wpłynął po zakończeniu licytacji pakietu startowego nr 1., bo aż 10 tys. zł. Podobnie jak rok temu, startową jedynkę kupiło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o.

- Przyznajemy, że nie spodziewaliśmy się tak ogromnej sumy. Jesteśmy mile zaskoczeni i serdecznie dziękujemy osobie, która wylicytowała ten pakiet. Dzięki temu nasze dzieci skorzystają z wielu form rehabilitacji, która jest im bardzo potrzebna. Jeszcze raz dziękujemy za okazanie tak ogromnego serce – przyznają nie kryjąc wzruszenia Ewelina Zieja, mama Wiktorii i Gizela Luka, mama Jurka.

Kolejne środki Towarzystwo otrzyma po zakończeniu wpłat na Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, który odbędzie się przed biegiem głównym. Do pokonania będzie zaledwie 2 109 m. Wpisowe wynosi 20 zł. Wystartować może każdy, kto ukończył 10 lat. Start o godz. 9.00 z ul. Wojska Polskiego. Bieg nie ma limitu osób startujących, im więcej weźmie w nim udział, tym więcej uda się zebrać pieniędzy dla podopiecznych raciborskiego Towarzystwa. Zapisywać prowadzone są pod adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2432 oraz w dniu startu.