Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Łukasz Gruszka 2020-07-22 16:07

Zakończył się wirtualny, XI bieg „Avon Kontra Przemoc – #BiegnijZGarwolinem”. Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys.! To odległość, która pozwoliłaby na podróż dookoła świata i jeszcze dalej. Doceniając ten wspaniały wynik, firma Avon wpłaci łącznie 40 tys. złotych na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia.

XI bieg „Avon Kontra Przemoc – #BiegnijZGarwolinem” zakończył się ogromnym sukcesem. Choć odbył się w nowej, wirtualnej formule, to tak jak w poprzednich latach uczestnicy nie zawiedli. Wraz ze startem biegu firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników w okresie od 21 czerwca do 5 lipca. Dodatkowo została uruchomiona specjalna zbiórka w portalu zrzutka.pl.

Zaangażowanie biegaczy przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów i już po pierwszym tygodniu uczestnicy przebiegli ponad 22 tys. kilometrów. Stawka została podniesiona do 35 tys. kilometrów, które także zostały osiągnięte błyskawicznie. W ciągu dwóch tygodni 1541 uczestników przebiegło wspólnie ponad 55 tys. kilometrów, czyli ponad dwukrotnie więcej od pierwszego założonego celu! W związku z fenomenalnym wynikiem firma Avon oprócz 25 tys. złotych wpłaci dodatkowo 15 tys. złotych na walkę z przemocą.

– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania wszystkich uczestników biorących udział w rywalizacji #KilometryKontraPrzemoc. Wspólnie udało nam się osiągnąć spektakularny wynik ponad 55 tys. kilometrów. Dziękujemy wszystkim biegaczom za zaangażowanie i trud. To niesamowite, że aż tyle osób dołączyło do nas i poświęciło swój wolny czas. Niejednokrotnie każdy z nas musiał zmierzyć się z własnymi słabościami, a jednak motywacja zwyciężyła. To bardzo ważne przesłanie dla wszystkich osób doświadczających przemocy – jesteśmy z Wami i razem możemy pokonać to, co wydaje się niemożliwe – podkreśla Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie, i dodaje – Tym samym z radością informuję, że firma Avon przekaże 40 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia.

Każdy z biorących udział w wyzwaniu dołożył swoją cegiełkę do wspólnego wyniku. Pięciu uczestników, którzy osiągnęli największe dystanse, zbierało #KilometryKontraPrzemoc codziennie bez przerwy przez 14 dni. Najbardziej wytrwały biegacz tylko w ciągu jednego dnia przebiegł aż 103 kilometry. Nie tylko panowie mogą pochwalić się imponującymi wynikami. Co roku w biegu bierze udział aż 30% kobiet, podczas gdy w innych konkurencjach ten odsetek wynosi ok. 10%. W tym roku biegaczki również nie zawiodły! Trzy najlepsze kobiece wyniki dały w sumie aż 678 km, co odpowiada odległości między Warszawą a Wiedniem. Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu już po 10 dniach razem przebiegliśmy dystans, który odpowiada długości równika Ziemi. Łącznie wszyscy uczestnicy pokonali 55 436 kilometrów, co oznacza, że nie tylko wspólnie okrążyliśmy naszą planetę, a jeszcze moglibyśmy przemierzyć odległość z Polski do Australii.

Co roku bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl wspólnie z Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie, a jego sponsorem jest Avon Operations Polska. Celem wydarzenia jest wsparcie „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na sfinansowanie pomocy psychologicznej i prawnej, która udzielana jest osobom doświadczającym przemocy oraz ich dzieciom.

Więcej informacji o biegu dostępne jest na stronie www.bieg.truchtacz.pl oraz na profilu FB: www.facebook.com/AVONKontraPrzemoc.