Już po raz 7. wystartował bieg AVON Kontra Przemoc

Monika Wach 2016-06-20 18:01

AVON Kontra Przemoc

W niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 12.00, wystartowała kolejna, 7. już edycja biegu AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie. Biegacze, wraz z najbliższymi, po raz kolejny wspólnie wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy w rodzinie. Inicjatywa, będąca częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej, ma na celu podniesienie świadomości w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy.

Impreza w Garwolinie już od 7 lat cieszy się dużym zainteresowaniem sportowców oraz mieszkańców miasta. Każdego roku na linii startu staje około 800 biegaczy – w biegu na 10 km oraz w biegu rodzinnym na 2 km – wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec przemocy w rodzinie, ciągle poważnemu problemowi społecznemu w Polsce.

W tegorocznej edycji biegu AVON Kontra Przemoc, 10 kilometrową trasę najszybciej pokonał Sergii Okseniuk z Ukrainy, który dobiegł do mety w czasie 30:49. Zaraz za nim, na 2 pozycji, z czasem 31:22, metę przekroczył Abderrahim Elasri z Maroka. 3 miejsce na podium wywalczył Robert Głowala z Garwolina uzyskując czas 31:59.

Wśród kobiet w biegu na 10 km najlepsza okazała się reprezentanta Mołdawii – Lilia Fiskovicz, która uzyskała czas netto 35:13. Druga na mecie zameldowała się Katerina Karmanenko z Ukrainy z czasem 35:42. Na trzeciej pozycji do mety dobiegła także reprezentantka Mołdawii Olesia Smovgenko uzyskując czas 37:43.

W biegu rodzinnym na 2 km najlepszy był Bartosz Przybysz z Garwolina, który dobiegł do mety w czasie 4:59. Tuż za nim, wbiegł na metę Arkadiusz Barcikowski, również Garwolinianin, z czasem 5:08. Na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Kajda, który uzyskał czas 5:13.

Wśród kobiet w biegu na 2 km bezkonkurencyjna okazała się mieszkanka Garwolina Katarzyna Szczegot, która wbiegła na matę z czasem 5:57. Drugie miejsce na podium wywalczyła Natalia Przybysz uzyskując czas 6:14. Trzecie miejsce zajęła Agata Szaniawska z czasem 6:14.

Podczas biegu AVON Kontra Przemoc swoje pierwsze 2 km w biegu pokonała Kalina Szczawińska, która wystartowała razem z mamą - Kamilą Szczawińską.

Doświadczanie przemocy w rodzinie jest problemem złożonym, dlatego w walce z nim szczególnie ważna jest profilaktyka poprzez realizację różnych programów edukacyjnych i kampanii informacyjnych. Jedną z nich jest prowadzona w Polsce od 2008 roku kampania „AVON Kontra Przemoc”, której częścią jest bieg w Garwolinie.

Jak co roku, zysk ze sprzedaży produktów AVON z symbolem niebieskiej wstążki, wchodzących w skład pakietów startowych, zostanie przeznaczony na rzecz kampanii „AVON Kontra Przemoc”, która została zainaugurowana w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych i jest obecnie prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie, a w Polsce od 2008 roku. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu oraz edukują w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy.