CITY TRAIL: Olsztyn z rekordem trasy kobiet, Łódź z rekordem frekwencji

Justyna Grzywaczewska 2016-11-04 14:00

City Trail

Ostatni weekend października oznaczał w cyklu CITY TRAIL dwa biegi - w sobotę w Olsztynie i w niedzielę w Łodzi. W obu imprezach wzięło udział łącznie niemal 900 dorosłych biegaczy i blisko 300 dzieci.

Olsztyn

City Trail wyniki Olsztyn

Tuż przed godziną 9, kiedy na malowniczo położonej polanie nad Jeziorem Długim zaczęli pojawiać się pierwsi biegacze, zaczął padać deszcz. Na chwilę przestawał i znów się wzmagał. Najmłodsi startujący – kilkulatkowie biegli w potężnej ulewie. Zanim na trasę ruszyli dorośli rywalizujący na dystansie 5km, niebo się rozjaśniło, a jedynym dowodem na to, że padł deszcz były kałuże i mokre ścieżki, co - jak przyznała najlepsza z kobiet - Aleksandra Lisowska spowalniało biegaczy. – Myślałam, że pobiegnę szybciej, ale momentami musiałam bardzo zwalniać, bo było ślisko. Biegłam w klasycznych startówkach, co może było moim błędem, bo takie buty nie są przystosowane do warunków, jakie panowały na trasie. Mimo to, cieszę się, że dobiegłam do mety cała i zdrowa, bez żadnej wywrotki – mówiła na mecie dwukrotna młodzieżowa mistrzyni Polski. – W tym sezonie chcę w końcu zostać sklasyfikowana w CITY TRAIL, bo jak dotąd udało mi się pobiec tylko w pojedynczych biegach.

Aleksandra Lisowska uzyskała w sobotę czas 17:55, co jest rekordem trasy kobiet. Poprzedni należał również do Oli i wynosił 17:57. Najlepszym zawodnikiem sobotniego biegu był Paweł Pszczółkowski, który pokonał 5-kilometrową pętlę w czasie 16:38.

Ulewa, która przeszła nad Olsztynem w sobotni poranek nie wystraszyła biegaczy. Na linii mety zameldowało się 422 osoby – zaledwie o kilkanaście mniej niż wynosi rekord frekwencji. Wśród startujących była Katarzyna Suprunowicz-Plizga. - Bardzo wystraszył nas ten deszcz, bo baliśmy się, że bieg zostanie odwołany i trzeba będzie coś zrobić z wolnym czasem, jaki mieliśmy zarezerwowany na CITY TRAIL, ale na szczęście bieg się odbył. Było ciężko, było mokro, ale daliśmy radę i to jest najważniejsze. Czas na mecie był gorszy niż ostatnim razem, ale mamy przed sobą jeszcze cztery biegi i jak się postaramy ten wynik będzie lepszy – mówiła po biegu biegaczka. – Te starty to dla mnie i dla mojego męża pewnego rodzaju wyzwanie. Trasa jest dość wymagająca - są zakręty, górki, kamienie, ale dzięki temu jest ciekawie.

W CITY TRAIL Junior wystartowało ponad 100 uczestników. Kolejny bieg w Olsztynie odbędzie się 26 listopada 2016.

Łódź

City Trail wyniki Łódź

Dużym sukcesem zakończył się pierwszy bieg CITY TRAIL w Łodzi, który odbył się na zmodyfikowanej trasie. W zawodach wzięło udział 471 dorosłych biegaczy oraz 173 dzieci. Poprzedni rekord wynosił 350 dorosłych i niespełna 100 dzieci.

Najlepszym spośród zawodników, którzy zameldowali się na mecie okazał się Wojciech Sowik. Jego czas to 16:17. Wśród pań triumfowała trzecia zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL w Łodzi – Zuzanna Mokros, z wynikiem 18:43. - Nowa trasa jest rewelacyjna, bardzo mi się podoba, że górka, którą dotychczas pokonywaliśmy jeden raz, teraz jest dwa razy - na początku biegu i pod koniec. Dla mnie ten podbieg nie jest żadnym problemem, wręcz przeciwnie uważam, że to wielki atut. Im bardziej urozmaicona trasa, tym lepiej – w końcu to biegi przełajowe – podkreśliła na mecie Zuzanna Mokros. – Wracając na trasę, nie czułam oddechu żadnej zawodniczki na plecach, ale walczyłam z biegaczami. Pierwszy kilometr pobiegłam dość spokojnie, potem podkręciłam tempo. Do trzeciego kilometra goniłam i wyprzedzałam innych zawodników. Ostatnie dwa kilometry to już niestety samotny bieg do mety, ale starałam się trzymać mocne tempo.

Druga na mecie – Patrycja Kapała – przyjechała na niedzielny bieg aż z Tarnowskich Gór. 19-letnia zawodniczka Płomienia Sosnowiec przygotowuje się do przełajowych zawodów w Łodzi, które będą kwalifikacją do Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych. Te odbędą się w grudniu we włoskim Chia. - Szukaliśmy z trenerem startu w okolicach 4km, bo właśnie taki dystans będę miała do pokonania na wspomnianych kwalifikacjach do ME. Te zawody idealnie wpisały się w mój plan treningowy, więc warto było wstać o 6 i jechać 200 kilometrów, by tutaj pobiec – mówiła po biegu Patrycja.

Lokalnym współorganizatorem łódzkiej edycji CITY TRAIL jest firma InesSport. Imprezę wspiera MOSiR Łódź. Drugi bieg w tym sezonie w Łodzi odbędzie się 27 listopada.

W najbliższy weekend ekipa CITY TRAIL odwiedzi Lublin (w sobotę) oraz Warszawę (w niedzielę).

Biegi Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-03-02 20:30
CITY TRAIL: wiosno, przyjdź! [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-02-22 20:30
Zima nie odpuszcza, ale biegacze również! [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-02-14 20:30