CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]

Justyna Grzywaczewska 2017-03-02 20:30

City Trail

To był bardzo emocjonujący weekend! We Wrocławiu zwycięstwo odniósł Mateusz Demczyszak, który poprawił swój własny rekord trasy, doprowadzając go do poziomu 14:56. Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński, który tym samym zagwarantował sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. W Katowicach swoją dominację potwierdziła Sylwia Ślęzak, która zwyciężyła po raz czwarty i tym samym zapewniła sobie triumf w generalce. W obu miastach emocji nie zabraknie w marcu – dopiero na ostatnim biegu poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej wśród kobiet we Wrocławiu i wśród mężczyzn w katowickiej lokalizacji CITY TRAIL.

Wrocław

City Trail Wrocław: wyniki

Mateusz Demczyszak po raz pierwszy startował w CITY TRAIL przed rokiem. Tamten bieg - podobnie jak sobotni - miał na celu „przetarcie” przed przełajowymi mistrzostwami kraju. - Jeszcze w połowie tygodnia mieliśmy 10 stopni, tymczasem znowu się ochłodziło – termometry wskazywały 2 stopnie, do tego wiatr, który w porywach dawał się we znaki i mroził nogi. Mimo tych warunków pobiegłem 17 sekund szybciej niż przed rokiem, a to oznacza, że jest progres – mówił na mecie Mateusz Demczyszak. - Ten start miał być pierwszym przetarciem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w biegach przełajowych, gdzie będę bronił tytułu na dystansie 4km. Moje założenie na dzisiaj było takie, by pobiec w granicach 3 minut każdy kilometr, stąd od początku narzuciłem swoje tempo i biegłem sam, rywalem był tylko czas. Dałem z siebie dużo i cieszę się, że udało się pobić rekord trasy, która mimo, że płaska i na pierwszy rzut oka szybka - jest dość kręta, stąd wcale taką szybką nie jest – podkreślił wielokrotny medalista mistrzostw Polski, posiadający 4. wynik w historii polskiej lekkiej atletyki na dystansie 1500m i 5. na 3000m. Warto dodać, że czas Mateusza jest 6. wynikiem w siedmioletniej historii CITY TRAIL.

Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński (15:31), który tym samym przypieczętował swój drugi triumf w klasyfikacji generalnej. Trzecią lokatę wywalczył Rafał Mrowiński (15:32).

W rywalizacji pań najlepszą okazała się Dominika Napieraj – zwyciężczyni dwóch poprzednich edycji CITY TRAIL we Wrocławiu. Dominika aktualnie walczy z kontuzją stopy, stąd w sobotę zupełnie nie nastawiała się na wynik. – Zależy mi na ukończeniu cyklu, a ponieważ już dwa biegi opuściłam, nie wyobrażałam sobie, że dzisiaj nie będzie mnie w Lesie Osobowickim - mimo ponad miesięcznej przerwy w treningu biegowym – podkreśliła po sobotnim biegu multimedalistka mistrzostw Polski.

Czas Dominiki to 18:35. Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Biernacka (18:42), a trzecie – Anna Przyjazna (19:05).

Na ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji w klasyfikacji generalnej kobiet trzeba poczekać do marcowego biegu, bowiem Dominika ma aktualnie na koncie trzy wygrane biegi, a do klasyfikacji generalnej wymagane jest ukończenie minimum czterech.

Na linii mety sobotniego biegu zameldowało się 427 osób. Nie zawiedli także najmłodsi - uczestnicy cyklu CITY TRAIL Junior – w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało blisko 150 zawodników.

Ostatni już bieg CITY TRAIL Wrocław odbędzie się 18 marca. Podsumowanie edycji jest zaplanowane na 29 marca.

Katowice

City Trail Katowice: wyniki

W piątym biegu w Katowicach czwarte zwycięstwo odniosła Sylwia Ślęzak. Zawodniczka z Częstochowy to srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10 000m z 2016 roku. W katowickiej odsłonie CITY TRAIL nie miała sobie w tym sezonie równych. – Jestem zadowolona z całej edycji. Cieszę się, że w pewien sposób odegrałam się za poprzedni sezon, kiedy startowałam w Łodzi i nie udało mi się wygrać w klasyfikacji generalnej – mówiła po niedzielnym biegu Sylwia. – Przez pierwsze 2 km prowadziła Michalina Mendecka, ja schowałam się za nią, tempo cały czas rosło. Po 2 km ruszyłam mocniej i od tego momentu już nie oddałam pierwszego miejsca. Nie będę ukrywać, że nie było dzisiaj „luzu” w nogach. W tym tygodniu wróciłam z obozu, zrobiłam tam sporą robotę, duży kilometraż, a poza tym wczoraj startowałam w innych zawodach. Zmęczenie dało się we znaki, ale wynik na mecie jest zadowalający. Moje cele na najbliższe miesiące to Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych oraz mistrzostwa kraju na 10 000m – dodała.

Sylwia uzyskała wynik 18:18. Drugie miejsce zajęła Michalina Mendecka (18:27), a trzecie Julia Surman (20:54).

Wśród mężczyzn triumfował – po raz drugi w sezonie – Damian Pasek. Damian wyszedł na prowadzenie wśród mężczyzn, jednak nie może być jeszcze pewny końcowego triumfu. Jego niedzielny wynik to 16:09. Drugie miejsce zajął Szymon Kotyla (16:25), który jest najgroźniejszym rywalem Damiana w walce o wygraną w „generalce”. Trzeci był Mateusz Włostowski (16:33).

Na linii mety zameldowało się 441 osób oraz 89 młodych zawodników, startujących w CITY TRAIL Junior.

Ostatni już bieg CITY TRAIL Katowice odbędzie się 19 marca. Podsumowanie edycji jest zaplanowane na 30 marca.

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl, który odbywa się - poza Wrocławiem i Katowicami - także w ośmiu innych miastach: Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Warszawie. Najbliższe biegi są zaplanowane na 4 marca w Poznaniu oraz 5 marca w Bydgoszczy. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.