500 zawodników wystartuje w Biegu Twardziela

Justyna Korzeniak 2017-02-10 20:30

Bieg Twardziela

6 edycja kultowego Biegu Twardziela odbędzie się w sobotę, 25 lutego. Lista startowa zapełniła się długo przed startem. Z trasą po Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zmierzy się 500 zawodników z całego kraju i pobliskich Czech. Do pokonania będą mieli 6,3 km crossowego dystansu. Wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymają drugą cześć medalu projektu 4 Biegi na 800-lecia Raciborza.

Leśnymi ścieżkami, raz w górę, raz w dół, po bezdrożach i na przełaj, od startu do mety- zawodnicy 6 edycji Biegu Twardziela zatoczą pętlę wokół malowniczego Arboretum Bramy Morawskiej. Do pokonania będzie dokładnie 6,3 km. - Dystans nie jest długi, ale bardzo wymagający. Zawodnicy muszą się liczyć z dużym wysiłkiem. Tym bardziej, że nie wiemy z jakimi warunkami atmosferycznymi, będziemy mieli tego dnia do czynienia – mówi Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Wymagająca trasa nie przeraża biegaczy. Wręcz przeciwnie! Dwa tygodnie przed rozpoczęciem zamknięto listę startową. W rywalizacji udział weźmie 500 osób z Polski i Czech. - Takiego zainteresowania tymi zawodami jeszcze nie mieliśmy. Dotąd w Biegu Twardziela startowało blisko 200 osób. Tym razem zwiększyliśmy limit i nieco zmieniliśmy trasę. Zamiast dwóch pętli, do przebiegnięcia będzie jedno okrążenie – tłumaczy Krzysztof Borkowski.

Zmieniło się też miejsce mety i startu. Tym razem zawodnicy wystartują z okolicy akwenów na terenie Arboretum, tam też będzie usytuowana meta. Każdy z biegaczy, który w regulaminowym czasie ukończy wymagany dystans otrzyma drugą część medalu projektu 4 Biegu na 800-lecie Raciborza.

Start zaplanowano na godzinę 11.00. Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Kempingów OSiR przy ul. Markowickiej 1 od godz. 8.30 do 10.30. Regulamin biegu dostępny na stronie internetowej pod adresem: http://www.4biegiraciborz.pl/bieg_twardziela/regulamin_bieg_twardziela.

Organizatorami biegu są: Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.