XI Regatta Maraton Gorce

Dane podstawowe

Termin
2015-09-05
Dystans
40 km
Kategoria
Bieg górski
Strona internetowa
XI Regatta Maraton Gorce
Limit uczestników
300

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
małopolskie
Miasto
Nowy Targ

Opis

XI Regatta Maraton Gorce

Prawdziwe górskie bieganie po Beskidach Zachodnich

 

5 września 2015 r. w ramach programu „RUSZ SIĘ!” odbędzie się już XI edycja biegu górskiego główną granią Gorc. Jak co roku 40-kilometrowa trasa rozpoczyna się w Krościenku nad Dunajcem i przebiega przez cały masyw Gorców, kończąc się na urokliwej polanie w granicach Nowego Targu. Dla chętnych przygotowano także krótszą wersję trasy - półmaraton, startującym w  Przełęczy Knurowskiej. Na zwycięzców obu dystansów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. vouchery na wysokiej jakości odzieży techniczną Dare 2b i Regatta.

Program „RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Jakie projekty mogą stać się częścią programu „RUSZ SIĘ!” i uzyskać wsparcie marki Regatta? Zawody, festiwale, treningi, wydarzenia jednorazowe lub cykliczne, lokalne lub ogólnopolskie – forma i dyscyplina nie mają znaczenia, liczy się przemyślany pomysł, jak np. XI Regatta Maraton Gorce i odwaga na jego realizację.

XI Regatta Maraton Gorce to doskonała propozycja dla amatorów górskiego biegania. Przewyższenia w górę wynoszą 1810 m, zaś w dół 1404 m, co w połączeniu z leśnymi ścieżkami gwarantuje przyjemne, acz wymagające warunki do biegu.  Do Turbacza trasa zawodów pokrywa się z czerwonym szlakiem turystycznym, zaś ze szczytu Turbacza do Nowego Targu z szlakiem zielonym, prowadząc w sumie przez trzy szczyty: Lubań (1211 m n.p.m.), Kiczorę (1282 m n.p.m.) i Turbacz (1255 m n.p.m.). Uczestnicy zakosztują zatem zarówno pięknych widoków, jak również męczących podbiegów i zbiegów.

Rejestracja uczestników odbędzie się 5 września w biurze zawodów w  Nowym Targu w dolnej stacji wyciągu narciarskiego Długa Polana -  Kowaniec. Stamtąd uczestnicy zostaną przewiezieni na trasy poszczególnych biegów. Maraton wystartuje o godz. 10:00 w Krościenku, zaś półmaraton o godz. 11:30 w Przełęczy Knurowskiej.

Impreza cieszy się niezmiennie dużą popularnością. Rokrocznie przybywa chętnych do udziału
w zawodach, zaś w tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, rusza dodatkowa trasa – półmaraton. Osoby zainteresowane biegiem wszystkie informacje znajdą na stronie www.ruszsie.org. Zapisów można dokonywać poprzez stronę: http://www.maratongorce.pl/index.php/zgloszenia.
O przyjęciu zgłoszeń na listę decyduje kolejność wpłat wpisowego w wysokości 120 zł.

Koszty

Koszt rejestracji - 120 zł.

O przyjęciu zgłoszeń na listę decyduje kolejność wpłat wpisowego.

Harmonogram

Plan dnia zawodów

07:00-08:30 Weryfikacja uczestników - odbieranie numerów - Długa Polana Nowy Targ

(OBOK BUDYNKU GOPR)

08:40 Opis trasy

08:45 Wyjazd uczestników na start maratonu do Krościenka

09:45 Wyjazd uczestników na start półmaratonu na Przełęcz Knurowską


10:00 START MARATONU - KROŚCIENKO
 

11:30 START PÓŁMARATONU – PRZEŁĘCZ KNUROWSKA

13:20 Planowany pierwszy zawodnik na mecie

13:30 Zamknięcie trasy na Przełęczy Knurowskiej

16:30/17:00 Uroczyste zakończenie imprezy - rozdanie nagród (META)

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Z radością informujemy, że bieg „Avon Kontra Przemoc” zakończył się sukcesem! Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys.!

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 16:07
Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 15:57
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc" – podnosimy stawkę do 35 tysięcy kilometrów!

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-01 21:24
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc". Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą #KilometryKontraPrzemoc

W tym roku każdy, bez względu to, gdzie się znajduje, może wziąć udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem”, a pokonane dystanse mają ogromne znaczenie.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-06-23 07:19