Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Łukasz Gruszka 2020-07-22 15:57

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem. Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Arena Gdańsk Operator przygotowali wyjątkowy bieg na dystansie 5 kilometrów. Gotowi do startu?

Bieg odbędzie się 2 sierpnia 2020 r. Zapisy możliwe są poprzez formularz zgłoszeniowy:

https://zapisy.sts-timing.pl/640/ do 31.07.2020 roku do godz. 15.00. Wpisowe wynosi 30 PLN.

Plażowa Piątka (już się odbyła), Gdańska Leśna 5 (9 sierpnia), oraz Parkowa Piątka (28 sierpnia) to nowy cykl biegów, w których z przystępnym dystansem może zmierzyć się w zasadzie każdy. Teraz dołącza do nich Stadionowa Piątka. Co prawda biegacze startujący w Gdańsk Maratonie mieli już okazję biec przez Energa Stadio Gdańsk, to jednak z dystansem ponad 42 km nie każdy może się zmierzyć. Natomiast możliwość pokonania 5 km a przy tym „zwiedzenia” piłkarskiej areny będzie z pewnością magnesem i ciekawym przeżyciem, szczególnie dla amatorów i początkujących biegaczy.

Zacznijmy od kwestii najważniejszej, czyli od bezpieczeństwa. Ponieważ limit osób, mogących brać udział w imprezach sportowych wynosi aktualnie 150 uczestników, tyle też uczestników będzie mogło stanąć na starcie Stadionowej Piątki. Trasa nie ma atestu PZLA, została wymierzona urządzeniami GPS, a dystans 5 kilometrów jest jedynie orientacyjny.

Kolejne odsłony imprez na dystansie 5 km to bieganie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na wysokości Oliwy oraz w Parku im. Ronalda Reagana:

  1. Gdańska Leśna 5, niedziela, 9 sierpnia 2020, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oliwa
  2. Parkowa Piątka, niedziela, 23 sierpnia 2020, Park im. Ronalda Reagana

Każdy bieg traktujemy jako autonomiczne, zamknięte wydarzenie, dlatego też nie traktujemy ich jako cykl Grand Prix, czyli nie tworzymy klasyfikacji ogólnej i nie zbieramy punktów.

Tego samego dnia, również na stadionie będzie można odwiedzić Weekendową Strefę Aktywności – wakacyjną inicjatywę dla mieszkańców, realizowaną w ramach akcji #CzasNaGdańsk!