Rajd na orientację ORIENTER

Dane podstawowe

Termin
2015-08-28
Dystans
40 km
Kategoria
Bieg na orientację

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
dolnośląskie
Miasto
Lubiąż

Opis

ORIENTER jest drużynowym rajdem na orientację. Oznacza to, że uczestnicy startują w drużynach i wspólnie pokonują trasę rajdu, pieszą lub rowerową (długość tras jest zróżnicowana - od 10 do 60 km). Każdy z uczestników zostaje wyposażony w mapę z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi do zdobycia. Zadaniem uczestników jest odnalezienie jak największej liczby punktów kontrolnych w określonym limicie czasowym. 

Start w drużynie zapewnia dobrą integrację uczestników. Wspólne nawigowanie, czytanie mapy i podejmowanie decyzji przybliża do satysfakcji jaką jest niewątpliwie pokonywanie kolejnych odcinków trasy. Najważniejsze jednak jest pokonywanie własnych słabości oraz sprawdzenie swojego hartu ducha, pozostałe elementy takie jak umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem są tylko środkiem do osiągnięcia celu. 

Kontakt z organizatorem

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Z radością informujemy, że bieg „Avon Kontra Przemoc” zakończył się sukcesem! Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys.!

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 16:07
Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 15:57
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc" – podnosimy stawkę do 35 tysięcy kilometrów!

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-01 21:24
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc". Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą #KilometryKontraPrzemoc

W tym roku każdy, bez względu to, gdzie się znajduje, może wziąć udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem”, a pokonane dystanse mają ogromne znaczenie.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-06-23 07:19