RWSB startuje w Polanicy – Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

Bolesław Kozłowicz 2019-05-10 12:00

12 maja biegowe szlaki i ścieżki w Górach Bystrzyckich zaroją się od górskich biegaczy. W najbliższą niedzielę z Parku Zdrojowego w Polanicy – Zdroju wystartuje IV Półmaraton Polanica – Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki. Oba biegi zaliczane są do klasyfikacji generalnej cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg i właśnie podczas najbliższego weekendu cykl ten zainaugurują. Start obu biegów o godzinie 11:30. Po 5 km dystanse się rozdzielą. Będą też biegi dla dzieci - bezpłatne zapisy na miejscu.

Górski półmaraton ma 22 km i przewyższenie sięgające 520 metrów. Trasa ,po wyprowadzeniu na odpowiednią wysokość w rejonie Nowej Sokółki i ucieczce z centrum uzdrowiska (do którego oczywiście wróci), kręci się między szczytami Wolarza, Rudnika i Złotej – cały czas w bezpośredniej bliskości doliny Bystrzycy Dusznickiej i mety. Stromy zbieg do Polanicy powinien dosłownie nieść zawodników przez ostatni odcinek trasy.

Dziesiątka Staropolanki wróci z gór wcześniej – bieg ma prawie 300 m przewyższenia, a trasa wzniesie na ponad 600 m n.p.m. Po osiągnięciu półmetka, można będzie pościgać się na długim zbiegu prowadzącym w parkowe alejki i na metę.

W roku 2018 na starcie w Polanicy – Zdroju stanęło ponad 400 zawodniczek i zawodników, a warto przypomnieć, że podczas pierwszej edycji tej imprezy w roku 2016 wystartowało tylko nieco ponad 150 osób. Bieg się rozwija i coraz więcej osób przyjeżdża tu co roku aby rozpocząć wiosenne ściganie w górach. Rok temu półmaraton wygrał Jacek Sobas, a „dychę” Krzysztof Jilek.

Kolejna okazja do górskiego biegania w ramach RWSB już niebawem, bo 25 maja. Organizatorzy zapraszają do Szklarskiej Poręby i Świeradowa – Zdroju, bo właśnie te dwie miejscowości łączy półmaraton górski Interferie Run. Będzie też bieg na 10 km – z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa – Zdroju.

Biuro zawodów polanickiej edycji RWSB będzie czynne już w sobotę (po zakończeniu Bike Maratonu) tuż przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym, w godz. 17:00 – 20:00, a w niedzielę od 8:00. W dniu biegu będzie można się też zapisać, a opłata startowa wyniesie 80 PLN. Można oczywiście zgłosić się też przez internet. Otrzymany numer startowy obowiązuje na pozostałych biegach cyklu.

Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja
Bolesław Kozłowicz
2019-05-24 10:00