Biegiem przez Góry Izerskie. IV Interferie Run już 25 maja

Bolesław Kozłowicz 2019-05-24 10:00

Półmaraton górski ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju odbędzie się w sobotę, 25 maja. Start o godz. 11:00 spod Sport Hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie, meta przy Aquapark Sport Hotelu „Malachit” w Świeradowie. Te dwa hotele należące do sieci „Interferie” łączy trasa półmaratonu. To jednocześnie druga edycja cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg.

Tak jak na każdej edycji RWSB, do którego Interferie Run się oczywiście wlicza, obowiązkowo mamy też bieg na 10 km – Dziesiątkę Staropolanki. Trasa krótszego dystansu zaczyna na Rozdrożu Izerskim (w połowie drogi ze Szklarskiej do Świeradowa), a kończy również przy hotelu „Malachit”. Ciekawostką związaną z tym biegiem jest to, że trasa w większości prowadzi w dół i dzięki temu jest to chyba najszybsza górska „dycha” w Polsce.

Zapisów elektronicznych można dokonać przez stronę https://superbieg.pl oraz w dniu biegu, w biurze zawodów w Świeradowie – Zdroju. Biuro otwarte będzie również w piątek w godzinach 17:00 – 19:00 przy „Malachicie”. Warto pamiętać, że numer startowy otrzymany podczas rejestracji ważny jest przez cały sezon, na wszystkich biegach cyklu. Na debiutantów czeka w pakiecie startowym pamiątkowa koszulka, a dla dych, którzy startują drugi raz w sezonie przewidziano funkcjonalny worek na buty biegowe. Biuro zawodów działa tylko i wyłącznie w Świeradowie – Zdroju obok Inteferie Aquapark Sport Hotelu „Malachit”!

Pierwsza edycja RWSB 2019 odbyła się 12 maja w Polanicy – Zdroju. Na starcie IV Półmaratonu Polanica – Zdrój i IV Polanickiej Dziesiątki Staropolanki stanęło ponad 400 zawodników i podobnej frekwencji organizatorzy spodziewają się w Świeradowie. Rok temu najlepszy w biegu na 10 km był tu Tomasz Kozłowicz, a półmaraton wygrał Jacek Jolibski.

W ramach tegorocznego biegu Interferie Run odbędą się też Mistrzostwa Polski Górników i Hutników w biegu górskim, zorganizowane pod patronatem KGHM, który dołączył do grona sponsorów i partnerów organizacyjnych izerskiej edycji cyklu. Będą również biegi i animacje dla dzieci, a rozgrzewkę dla zawodników pod „Bornitem” poprowadzi ambasadorka Staropolanki, wielokrotna Mistrzyni Polski w formule K1, medalistka Mistrzostw Świata i Europy, zdobywczyni Pucharu Świata w K1 i low kick – Róża Gumienna.

Zawodnicy, którzy zaznaczyli w swoim zgłoszeniu taką opcję, zostaną przewiezieni na start do Szklarskiej Poręby podstawionymi przez organizatorów autobusami.

Ostatni autobus odjeżdża spod biura zawodów w Świeradowie – Zdroju o 10:20! Zatrzymuje się na Rozdrożu Izerskim (start biegu na 10 km) i przy hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie (start półmaratonu)

Kolejny start pod szyldem RWSB 16 czerwca w Wiśle – V Półmaraton Wiślański i V Wiślańska