The Color Run znów w Warszawie!

Marcin Dulnik 2016-06-13 13:37

Color Run

10 września w Warszawie odbędzie się druga tegoroczna edycja biegu The Color Run znanego jako „najszczęśliwsze 5km na świecie”. Kolorowi biegacze będą bawić się w tropikalnej atmosferze napędzanej energetyczną muzyką. Rejestracja na bieg ruszy na stronie www.thecolorrun.pl we wtorek, 14 czerwca o godzinie 11:00. Organizatorzy spodziewają się, że we wrześniowym biegu weźmie udział nawet 10 tysięcy uczestników. Wkrótce poznamy trasę biegu.

Pierwszy w tym roku The Color Run odbył się w Poznaniu na początku czerwca. W wydarzeniu wzięło ponad 7 tysięcy uczestników z całej Polski i z zagranicy, wśród nich m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska oraz Maciej „Gleba” Florek, zwycięzca pierwszej edycji programu „You Can Dance - po prostu tańcz!”. Biletów na poznański bieg zabrakło już na 2 tygodnie przed imprezą!

Tak duże zainteresowanie udziałem impreza zawdzięcza oczywiście niezwykłym kolorowym barwnikom, którymi obsypywani są na trasie uczestnicy ubrani w białe koszulki The Color Run. Na każdym pokonanym kilometrze przyozdabiają je kolejne kolory: czerwień, błękit, żółć i fiolet. Barwniki są naturalne i całkowicie bezpieczne, ponieważ są zrobione na bazie skrobi kukurydzianej. Bez trudu można je zmyć wodą. Cechą, która odróżnia The Color Run od zwykłych biegów ulicznych, jest również to, że nie obowiązuje tutaj pomiar czasu, a w imprezie wziąć udział mogą całe rodziny, również z małymi dziećmi. W tym biegu uczestnicy rywalizują tylko o to, kto bardziej kolorowy dotrze do mety!

Każdego roku bieg ma inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja nosi nazwę „The Color Run Tropicolor World Tour” i łączy w sobie przyjemność aktywności sportowych, zabawy i wypoczynku w wakacyjnym klimacie. Na mecie na uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów akcji, festiwal z energetyczną muzyką i cała masa animacji.

„Poznańska edycja The Color Run wypadła naprawdę okazale! Było wszystko – od słonecznej aury, przez feerię barw, po atmosferę tropikalnych wakacji. Patrząc na twarze uczestników widzieliśmy szczęście i euforię, gdy odbierali na mecie medal, często pierwszy raz w życiu. Było wesoło i radośnie, tym samym misja naszego kolorowego biegu została spełniona! Nie inaczej będzie we wrześniu w Warszawie! Cieszymy się, że ponownie pokolorujemy stolicę. Już 14 czerwca ruszają zapisy, uczestnicy będą mogli wybrać spośród 3 rodzajów pakietów startowych. Zapraszamy całe rodziny, dzieci do 10 roku życia biegną za darmo! Liczymy że w warszawskiej edycji The Color Run weźmie udział nawet 10 tysięcy uczestników” – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu The Color Run w Warszawie.

Pierwsze wydarzenie The Color Run miało miejsce w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce bieg odbywa się od ubiegłego roku. W pierwszych edycjach, które odbyły się w Warszawie i w Poznaniu, wzięło udział łącznie 16 tysięcy uczestników.

Tegoroczna edycja 5150 Warsaw odwołana
Łukasz Gruszka
2020-05-16 13:40
12. Półmaraton Warszawski ze sponsorem tytularnym!
Magdalena Sosna
2017-03-03 19:00
Znamy trasę 12. edycji Półmaratonu Warszawskiego
Magdalena Sosna
2017-02-07 20:00