W ostatnią niedzielę marca wystartuje kolejna edycja największego polskiego biegu ulicznego - Półmaratonu Warszawskiego. W tym roku trasa po raz pierwszy rozpocznie się na historycznym Placu Teatralnym, tam również bieg będzie miał swój finał. Biegacze staną przed wyzwaniem pokonania dystansu 21 km i 97,5 metra.
Jak co roku trasa biegu będzie prowadzić przez najpiękniejsze i najbardziej rozpoznawalne miejsca w Warszawie. Uczestnicy wydarzenia wystartują przy urokliwym i historycznym Teatrze Wielkim. Przed rokiem start i meta znajdowały się na Placu Trzech Krzyży, ale sam przebieg trasy jest w rzeczywistości taki jak przed rokiem – zmieniły się tylko miejsce startu i mety oraz… kierunek biegu. Będą więc dwie przeprawy przez Wisłę, bieg mostami Świętokrzyskim i Gdańskim oraz łączący je 8-kilometrowy odcinek wiodący m.in. przez Starą Pragę.
Po starcie z Placu Teatralnego, następnymi punktami na trasie będą Krakowskie Przedmieście, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, ul. Gagarina i Łazienki Królewskie. Kolejne odcinki, które pokonają uczestnicy biegu, to Myśliwiecka, Rozbrat, Ludna, Solec, Most Świętokrzyski, Sokola, Jagiellońska, Okrzei, Wybrzeże Helskie, Ratuszowa, Namysłowska, Starzyńskiego, Most Gdański, Słomińskiego, Szymanowska, Zakroczymska, Konwiktorska, Bonifraterska, Miodowa, Senatorska, aż do mety na Placu Teatralnym.
– Tegoroczna trasa dobrze jest znana biegaczom, bo przecież biegli tymi ulicami przed rokiem – tyle, że w przeciwnym kierunku. Jak na 21 kilometrów dystansu to mamy chyba wszystko, co warto w Warszawie zobaczyć. Zachęcamy wszystkich do udziału w biegu! Mamy nadzieję, że spora część startujących pokona Półmaraton jako preludium do królewskiego dystansu – komentuje Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.