Runmageddon wraca do Gdyni

Grzegorz Dulnik 2016-09-09 08:52

Runmageddon Gdynia

Już w najbliższą sobotę, 10 września Gdynia po raz drugi w tym roku będzie gospodarzem ekstremalnego biegu przeszkodowego z cyklu Runmageddon. Ponad 3000 zawodników z całej Polski zmierzy się z trasami w formułach Classic oraz Nocny Rekrut. Wśród uczestników na starcie zobaczymy m.in. Michała Wlazło, pochodzącego z Trójmiasta zawodnika MMA. Dzięki współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu, start i meta Runmageddonu Gdynia odbędzie się na Stadionie Miejskim, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa ekstraklasowa drużyna Arki Gdynia. Start imprezy o godz. 8:40.

Fani biegów przeszkodowych jeszcze dobrze nie ochłonęli po ubiegłotygodniowym Runmageddonie w Myślenicach, a cykl ekstremalnego biegania już przenosi się nad morze. Podczas pierwszej, majowej edycji, uczestnicy testowali swoją siłę i charakter na plaży w Babich Dołach i był to prawdziwie morski Runmageddon. Tym razem zawodnicy, których do nadmorskiego miasta z całej Polski przyjedzie ponad 3000, z pewnością będą mocno zaskoczeni, że zamiast kąpieli w Bałtyku organizatorzy zafundują im iście górskie podbiegi.

Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy formuły Classic, którzy do pokonania będą mieli 12 kilometrowy dystans i ponad 50 wymyślnych przeszkód. Uczestnicy zmierzą się z lodem, ogniem i wodą, 4 metrowymi ścianami czy też z wysoką na 4 metry przeszkodą, do której prowadzić będzie 6 metrowy nabieg po rampie deskorolkowej. Niełatwo będzie wbiec na sam szczyt tej ściany! Zdecydowana większość trasy znajduje się na terenie miejskiego lasu, jednak las miejski nie oznacza nudy – to teren pełen stromych podbiegów, dołów, gęstych zarośli i drzew. O tym, że uczestnicy biegną w Runmageddonie Gdynia uczestnikom przypomni przeszkoda mentalna. Aby uniknąć karnej rundy trzeba będzie wykazać się znajomością… statków cumujących w gdyńskim porcie. Niezbędną wiedzę o statkach takich jak m.in. Dar Pomorza, StenaLine czy Galeon, zawodnicy poznają już na pierwszych kilometrach trasy. Potem tylko trzeba będzie się wykazać umiejętnością zapamiętywania.

Nowością na trasie Runmageddonu Gdynia będzie przeszkoda morska, na temat której organizatorzy nie chcą zdradzić szczegółów, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że tym razem będzie trzeba zmierzyć się z prawdziwym pieczeniem morskiej soli… Dla zawodników jest też i dobra wiadomość, tym razem tuż przed metą unikną oni spotkania z futbolistami amerykańskimi. W zamian, w roli żywej przeszkody czekać będzie na nich mocna ekipa… rugbystów z Rugby Club Arka Gdynia.

Mapa Runmageddon Gdynia

„Fanów biegów ekstremalnych, którzy na Runmageddon Gdynia przyjadą z całej Polski czeka niezwykłe doświadczenie, bowiem wezmą udział w biegu rozgrywanym nad morzem, ale czeka na nich prawdziwie górskie bieganie! Łatwo więc nie będzie, ale przecież hasło „Im gorzej tym lepiej” zobowiązuje! Jednym z uczestników naszego biegu będzie pochodzący z Trójmiasta Michał Wlazło. Zawodnik MMA wystartuje ze swoją ekipą i sami jesteśmy ciekawi czy on i jego twardziele dadzą radę pokonać naszą ekstremalną trasę. Dla kibiców przygotowaliśmy szereg atrakcji, m.in. Strefę Challenge, w której będziemy wyłaniać największego kozaka po tej stronie Bałtyku, obszerną strefę gastronomiczną z wieloma food truckami, a w trakcie zawodów koncert zespołów reprezentujących trójmiejską scenę rock-metal. Zagrają Quintus Miller, Maholix, Sain oraz imBeer. Zapraszam wszystkich na Stadion Miejski w Gdyni!” – powiedział Krzysztof Żmijewski, dyrektor Runmageddonu Gdynia.

Po dziennych zmaganiach w formule Classic na trasę wyruszą zawodnicy nocnego Rekruta. W całkowitych ciemnościach będą oni rywalizować na 6 kilometrowym dystansie z ponad 30 przeszkodami. Już samo wbiegnięcie do ciemnego lasu, w którym czekać będzie na uczestników taka ilość pułapek, wymaga sporej siły charakteru. Ostatni zawodnicy wyruszą na trasę o godz. 23:00 więc na mecie zameldują się grubo po północy.

Swoją strefę podczas Runmageddonu Gdynia będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS o długości 1km, na której znajdzie się co najmniej 10 ciekawych przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 13:15. Na liście startowej Runmageddonu KIDS zapisanych jest już 230 dzieci, kolejni chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS.

Współorganizatorami imprezy są Miasto Gdynia oraz Gdyńskie Centrum Sportu.