Runmageddon w Poznaniu kończy sezon. Najlepsi powalczą o Mistrzostwo Polski w Biegach Przeszkodowych

Grzegorz Dulnik 2016-11-03 20:44

Runmageddom

W najbliższy weekend 5-6 listopada, tereny Hipodromu Wola w Poznaniu będą areną ostatnich w tym roku zawodów z cyklu Runmageddon. W stolicy Wielkopolski przez dwa dni rywalizować będzie ponad 2 tysiące fanów ekstremalnego biegania z całego kraju, którzy wezmą udział w dwóch formułach biegu. W sobotę uczestnicy staną na starcie 6 kilometrowego Runmageddonu Rekrut z 30 wymagającymi przeszkodami. W niedzielę na dystansie 10 km z ponad 50 przeszkodami, rozegrane zostaną I Mistrzostwa Polski w Biegach Przeszkodowych, które wyłonią najlepszego zawodnika w kraju, w tej zdobywającej coraz większą popularność dyscyplinie.

W najbliższy weekend Poznań będzie polską stolicą biegów przeszkodowych. Do grodu nad Wartą z całej Polski zjedzie ponad 2 tysiące miłośników czołgania się, wspinania na wysokie ściany i taplania w błocie. Niedzielne zawody, czyli Finał Ligi Runmageddonu będą miały szczególną rangę i oprawę, ponieważ ich zwycięzca zostanie jednocześnie Mistrzem Polski w Biegach Przeszkodowych.

Runmageddon zawita do Poznania po raz trzeci. Areną ekstremalnej rywalizacji i zabawy będą tereny Hipodromu Wola, gdzie rok temu odbyła się pierwsza poznańska edycja tej imprezy. W sobotę na 6 kilometrowej trasie rywalizować będą uczestnicy zawodów w formule Rekrut. Do pokonania będą mieli co najmniej 30 wymyślnych i wymagających przeszkód specjalnie przygotowanych przez organizatorów oraz naturalnych, takich jak gęste zarośla, mokradła, wzniesienia i las. Na trasie biegu pojawią się nowe przeszkody, np.; Koszmar Himalaisty czyli sekwencja ścian wysokich na: 2,4 metra, 2,7 metra oraz 3 metry. Pierwszy raz w Poznaniu zagości PRO SKATER 4, czyli wysoka rampa, znana głównie z trójmiejskich edycji Runmageddonu. Z nowymi doznaniami zawodnicy zmierzą się również podczas pokonywania żywej przeszkody. Tym razem dostępu do mety nie będą bronić jak dotychczas zawodnicy futbolu amerykańskiego, lecz zapaśnicy z poznańskiego KS Sobieski.

„Tereny poznańskiego Hipodromu Wola pozwoliły nam przygotować bardzo ciekawy tor przeszkód, który zagwarantuje niezapomniane przeżycia i solidną dawkę adrenaliny. Jestem przekonany, że urozmaicenie terenu w połączeniu z przygotowanymi przez nas przeszkodami sprawią, że nawet najbardziej wymagający fani ekstremalnego biegania docenią wysoki poziom trudności trasy poznańskiego Runmageddonu. Pomysłowe przeszkody sprawdzą siłę i charakter uczestników oraz wyłonią najlepszego zawodnika w kraju, podczas pierwszej edycji Mistrzostw Polski w Biegach Przeszkodowych. Widzimy, że zawody cieszą się dużą popularnością wśród fanów biegów przeszkodowych z całej Polski. Do startu w poznańskim Runmageddonie zachęcamy nie tylko fanów biegania, ale każdego, kto lubi sprawdzać granice swoich możliwości.” – powiedział Bartosz Galiński, Dyrektor Marketingu Runmageddonu.

W niedzielę na starcie staną najlepsi z najlepszych na przestrzeni całego sezonu, którzy już na całego, rywalizować będą o zwycięstwo w Finale Ligi Runmageddonu oraz Mistrzostwach Polski w Biegach Przeszkodowych. Na przestrzeni kilku już lat, od kiedy organizowane są biegi przeszkodowe w Polsce, ukształtowała się czołówka zawodników, którzy w każdym biegu walczą o zwycięstwo. Przyszła więc pora, aby rozstrzygnąć, kto na dziś jest w tej konkurencji najlepszym zawodnikiem w kraju. Formuła mistrzostw to unifikacja przepisów światowych z dystansem 10 km i około 50 przeszkód o różnym stopniu trudności. Mistrz Polski poza tytułem uzyska prawo startu w Mistrzostwach Europy (OCR European Championships) oraz wsparcie Runmageddonu w udziale w Mistrzostwach Świata.

Runmageddon to nie tylko ekstremalna zabawa i taplanie się w błocie dla dorosłych zawodników. Organizatorzy tradycyjnie już, przygotowali również strefę Runmageddon KIDS, gdzie dzieciaki między 4-7 i 8-11 lat również mogą się sprawdzić na torze przeszkód, nie mniej wymagającym, niż ten dla dorosłych. Kibice z kolei będą mieli okazję sprawdzić się w specjalnej strefie challenge z zakręconymi konkursami sprawnościowo-siłowymi przygotowanymi we współpracy z firmą Haier. Poza tym strefa gastro z mniej lub bardziej niezdrowym jedzeniem i wiele, wiele innych niespodzianek.