Runmageddon po raz pierwszy na pustyni!

Grzegorz Dulnik 2016-10-13 08:00

Runmageddon

W najbliższy weekend największy w Polsce cykl biegów przez przeszkody Runmageddon zawita na Śląsk po raz czwarty. Tym razem jednak zamiast biegu w klimacie górniczych hałd, uczestnicy rywalizować będą w Dąbrowie Górniczej na Pustyni Błędowskiej. Ponad 3,5 tysiąca zawodników z całej Polski będzie miało podwójną frajdę, gdyż organizatorzy przygotowali dla nich biegi w dwóch formułach. W sobotę na 6 kilometrową trasę wyruszą uczestnicy Runmageddonu Rekrut, natomiast niedziela przewidziana jest na rywalizację w Runmageddonie Hardcore, gdzie do pokonania będzie dystans ponad 21 kilometrów w ciężkich, pustynnych warunkach.

Uczestnicy Runmageddonu rywalizowali już w górach, w morzu, na torach wyścigów konnych czy kopalnianych hałdach, tym razem areną zmagań fanów biegów przeszkodowych będzie pustynia! W najbliższy weekend ponad 3,5 tysiąca zawodników rywalizować będzie w Dąbrowie Górniczej w dwóch formułach Runmageddonu. W sobotę ponad 2 tysiące uczestników stawi czoła 6 kilometrowej trasie i ponad 30 przeszkodom podczas Runmageddonu Rekrut, a w niedzielę na dystansie ponad 21 kilometrów z 70 przeszkodami w Runmageddonie Hardcore rywalizować będzie ponad 1,5 tysiąca osób. Prawdopodobnie padnie rekord liczby uczestników jeśli chodzi o ten poziom trudności. Obie edycje przebiegać będą przez ekstremalnie ciężki teren Pustyni Błędowskiej, na której została zrealizowana ekranizacja „Faraona” Bolesława Prusa.

Właśnie za względu na specyfikę terenu, na którym przyjdzie rywalizować uczestnikom Runmageddonu, ta edycja zapowiada się na iście morderczy bieg. Zwłaszcza formuła Hardcore będzie piekielnie ciężkim wyzwaniem, gdzie aż 15 kilometrów z 21 biec będzie przez ruchome piaski pustyni. Zważywszy na panujące ostatnio temperatury dobrą wiadomością dla zawodników może być fakt, że w tym terenie z oczywistych względów, mniejsza będzie liczba przeszkód wodnych.

Biegacze tradycyjnie już będą się czołgać, przenosić ciężary, wspinać na wysokie ściany, a brodzić będą tym razem w głębokim piachu. Na przeszkodzie mentalnej popisać się trzeba będzie dobrą pamięcią oraz umiejętnością szybkiego rozwiązywania matematycznych zadań. Na tych, którzy nie poradzą sobie z zadaniem czekać będzie wątpliwa przyjemność karnego ciągnięcia po piasku betonowej trylinki. Jak zawsze na Runmageddonie, tuż przed metą na wycieńczonych zawodników czekać będzie żywa przeszkoda. Tym razem dostępu do mety strzec będą, jak to na pustyni, lwy. A konkretnie Gliwickie Lwy, czyli drużyna futbolu amerykańskiego – Gliwice Lions.

„Po raz czwarty już organizujemy Runmageddon na Śląsku, ale po raz pierwszy areną naszego biegu nie będą kopalniane hałdy. Tym razem zapraszamy zawodników do Dąbrowy Górniczej, gdzie na terenach Pustyni Błędowskiej przygotowaliśmy dla nich dwie trasy w formułach Rekrut oraz Hardcore. Sami jesteśmy bardzo ciekawi jak zawodnicy poradzą sobie z tym trudnym piaszczystym terenem. Bez wątpienia pokonanie pustyni i przygotowanych przeszkód nie będzie zadaniem łatwym. Jak zwykle jednak przy biegach ekstremalnych, o sukcesie nie zadecyduje przygotowanie fizyczne a charakter, silna psychika i umiejętność współpracy na trasie. Do Dąbrowy Górniczej przyjedzie w ten weekend ponad 3,5 tysiąca zawodników z całej Polski, a nas cieszy rekordowa frekwencja podczas jednej z najtrudniejszych formuł Runmageddonu. W Hardcorze wystartuje ponad 1,5 tysiąca uczestników, co pokazuje, że coraz więcej zawodników po pokonaniu lżejszych edycji, wciąż podnosi sobie poprzeczkę i przesuwa granicę swojej wytrzymałości.” – powiedział Bartosz Galiński, Dyrektor Marketingu Runmageddonu.

Runmageddon Silesia to już ostatni akord przed zbliżającymi się I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które zostaną rozegrane już 6 listopada, podczas Finału Ligi Runmageddonu w Poznaniu.

Runmageddon to świetna zabawa dla twardzieli, ale i dla dzieci. A ponieważ organizatorzy twierdzą, że dzieci dzielą się na czyste oraz brudne i szczęśliwe, przygotowali więc również wersję Runmageddonu dla najmłodszych. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód - ubaw i błoto po pachy, a szeroki uśmiech gwarantowany! Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 13:15. Wszyscy chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS znajdującej się obok Biura Zawodów.

Biuro zawodów obu edycji Runmageddon Silesia będzie mieściło się na Eurocampingu przy ul. Żołnierskiej 130 w Dąbrowie Górniczej.