Oni wspierają Kraków Business Run

Iwona Furtek 2016-08-30 17:11

Kraków Business Run

Rafał Sonik, Jerzy Stuhr, Julia Kamińska i Mateusz Janicki, a także aktorzy niemal wszystkich krakowskich teatrów z Juliuszem Chrząstowskim, Janem Klatą, Aleksandrą Godlewską na czele – wspierają Kraków Business Run. Dlaczego impreza zdobyła ich sympatię? Z wielu powodów...

Z okazji piątych urodzin w Kraków Business Run wieźmie udział aż 5 tys biegaczy – wśród nich celebryci, sportowcy, drużyny aktorów z krakowskich teatrów i... wojskowych. Celem imprezy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz po raz pierwszy w tym roku podopiecznym Stowarzyszenia Unicorn. Stowarzyszenie jest prowadzone przez Państwa Barbarę i Jerzego Stuhrów, a jego założeniem jest wsparcie psychologiczne i rehabilitacyjne osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich. Sam Jerzy Stuhr – członek i ambasador stowarzyszenia, tak niedawno komentował fakt przyłączenia się do inicjatywy: „Rozpoczynamy współpracę z Poland Business Run. To bardzo dobra wiadomość, bo łączy nas wspólny cel – pomoc bardzo wielu, wielu chorym ludziom. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli wspólnie postawić na nogi kolejnych podopiecznych.”

Dla zwycięzcy Rajdu Dakar, a jednocześnie ambasadora Poland Business Run – Rafała Sonika, aspekt biznesowy i charytatywny imprezy są równie ważne, jak dbanie o kondycję fizyczną. „Do pucharu świata oraz Dakaru przygotowuję się dużo biegając. Dlatego zapraszam – biegnij z nami!” – zachęca Sonik. Dodaje również: „Wysiłek fizyczny jest dla człowieka czymś naturalnym i niezbędnym dla utrzymania zdrowia. Jeżeli możemy połączyć trening z pomocą dla innych – zróbmy to”.

W Krakowie pobiegnie Julia Kamińska – aktorka, scenarzystka i ambasadorka Poland Business Run. Dlaczego wspiera inicjatywę swoim wizerunkiem? „To szczególnie ze względu na niesioną potrzebującym pomoc zdecydowałam się wspierać Kraków Business Run. Do współpracy przy tak ważnej akcji nie trzeba było dłogo mnie namawiać” – przyznaje.

Do udziału w Kraków Business Run zaproszeni są przede wszystkim reprezentanci firm. Właśnie aspekt biznesowy za interesujący uważa aktor Mateusz Janicki, który pobiegnie w już po raz drugi. „Poland Business Run jest imprezą drużynową i myślę, że z punktu widzenia firm i instytucji jest wydarzeniem integrującym zespoły. Atmosfera w czasie biegu jest wyjątkowa, wszyscy jednoczą siły dla beneficjentów biegu i oczywiście, by wspólnie w drużynie osiągnąć dobry wynik” – mówi Janicki.

Tradycją staje się udział sztafet złożonych z przedstawicieli krakowskich teatrów. W tym roku na starcie staną drużyny Teatru Starego, Teatru Bagatela, Teatru im. J. Słowackiego, Teatru Variete, Teatru Ludowego i Teatru Szuka na Wynos. Aktor Juliusz Chrząstowski, razem z drużyną Teatru Starego pobiegnie już po raz czwarty. „Czas spędzony na trasie pozwala mi uświadomić sobie, jak ważne jest pokonywanie własnych granic i jak trudne jest codzienne życie osób, które potrzebują protez. Obecność na krakowskim rynku wśród tysięcy uczestników, ich entuzjazm i rywalizacja wyzwalają ogromny ładunek pozytywnej energii. Jednak najpiękniejszą rzeczą jest zobaczyć błysk radości w oczach beneficjentów Fundacji” – uzasadnia swój udział.

W piątym Kraków Business Run pobiegnie także drużyna polskich sportowców z kapitanem Jankiem Ciepielą, biegaczem, którego koronnym dystansem jest 400 metrów. „Chyba jeszcze nigdy w życiu nie przebiegłem 3,8 km...” – mówi Ciepiela. Po czym dodaje – „Cóż, myślę, że dam radę!”

Ciekawostką jest również start pierwszej drużyny wojskowej w historii imprezy, którą zgłosiła stacjonująca w Krakowie 6 Brygada Powietrznodesantowa.