Pobiegniesz, pomożesz! Kraków Business Run otwiera rejestrację

Iwona Furtek 2016-05-19 16:47

Kraków Business Run 2016

Już 24 maja o godzinie 12:00 rozpocznie się rejestracja drużyn do charytatywnego biegu biznesowego Kraków Business Run 2016. Na liście startowej znajdzie się aż pięć tysięcy osób, które przekazując pałeczkę swoim kolegom z zespołu, zmienią życie między innymi Agnieszki i Rafała.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy biegowej Poland Business Run, która na cel charytatywny w całej Polsce zgromadziła dotąd blisko 2 mln zł i pomogła „stanąć na nogi” aż 67 osobom, w wyniku różnych zrządzeń losu poddanych amputacjom.

„To wielkie biegowe święto zainicjowane pod Wawelem obchodzi w tym roku swoje piąte urodziny. Jesteśmy dumni, że z roku na rok przybywa jej uczestników – biegną prezesi, aktorzy, dziennikarze, przedstawiciele najróżniejszych zawodów oraz że nasza firma także po raz piąty należy do grona jej organizatorów” – mówi Przemysław Berendt, VP Global Marketing w firmie Luxoft. Jak dodaje Michał Stępień, General Manager krakowskiego biura UBS - „Kraków Business Run to jedyny w swoim rodzaju charytatywny bieg biznesowy, który dla uczestników jest jednocześnie okazją do dobrej zabawy i daje im poczucie realnego pomagania potrzebującym. Dla firm zaś jest świetną okazją do realizacji własnych założeń CSR i narzędziem integracji pracowników – można śmiało powiedziedzieć, że w UBS żyjemy biegiem od maja aż do września".

Rejestracja drużyn do tegorocznej edycji Kraków Business Run rozpocznie się we wtorek 24 maja punktualnie o godzinie 12:00. Do uczestnictwa, jak co roku, zaproszeni są przede wszytskim pracownicy firm i organizacji z Krakowa i Małopolski. By wziąć udział w imprezie wystarczy przez stronę internetową biegu www.krakowbusinessrun.pl zarejestrować drużynę złożoną z pięciu osób i dokonać opłaty startowej, w wysokości 61,50 pln brutto od osoby (307,5 od całego zespołu).

Trasa biegu w Krakowie rozpoczyna i kończy się na Rynku Głównym i wiedzie wzdłuż Plant, otaczając Zamek Królewski na Wawelu. Dystans do pokonania dla jednego uczestnika pięcioosobowej sztafety w Krakowie wynosi 3,8 km i jest osiągalny absolutnie dla każdego. „Taki dystans można przebiec szybko lub wolno, można nawet go przejść – liczy się udział, wspólna zabawa i satysfakcja z niesionej pomocy. Razem udowodnijmy po raz kolejny, że Kraków Business Run naprawdę stawia na nogi” – mówi Lidia Wiszniewska, Drektor Generalny hotelu Radisson Blu w Krakowie, współorganizującego wydarzenie.

Piąta edycja Kraków Business Run pomoże między innymi podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Agnieszce i Rafałowi. Jednak w tym roku po raz pierwszy impreza pozwoli „postawić na nogi” jeszcze więcej osób. Jak mówi Jasiek Mela, Prezes Fundacji – „Z okazji piątych urodzin chcemy przekazać pałeczkę innym organizacjom charytatywnym i podzielić się z nimi tym, co mamy najlepszego, czyli dobrą energią naszych biegaczy. Uczestnicy biegu będą mieli jeszcze więcej motywacji, aby wystartować, ponieważ dochód z biegu będzie przekazany nie tylko podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale też innym, ciężko doświadczonym przez los”.

Ze względu na „piąte urodziny” Kraków Business Organizatorzy przewidują miejsca na liście startowej dla rekordowej liczby 5000 osób, czyli dla 1000 drużyn.

Oni wspierają Kraków Business Run
Iwona Furtek
2016-08-30 17:11
PKO Bank Polski zaprasza na 2. PKO Bieg Charytatywny
Łukasz Gruszka
2016-08-02 20:44