Oblężenie Twierdzy Modlin, czyli filmowy Runmageddon

Grzegorz Dulnik 2016-06-02 07:36

Runmageddon

Już w najbliższą sobotę na terenach Twierdzy Modlin pod Warszawą odbędą się kolejne zawody z cyklu Runmageddon. Prawie 3000 uczestników tego ekstremalnego biegu weźmie udział w wersjach Classic na dystansie 12 kilometrów oraz Nocny Rekrut, na trasie o połowę krótszej. Impreza będzie miała filmowy charakter, bowiem trasa biegu będzie prowadzić przez miejsca, gdzie nagrywane były sceny do takich filmów jak: C.K. Dezerterzy, Killer, 1920 Bitwa Warszawska, Czas Honoru, Hans Kloss, Stawka większa niż śmierć. W zawodach wezmą udział m.in. Paweł Nastula, Paulina Holtz oraz Szymon Majewski.

W najbliższą sobotę zapowiada się prawdziwe oblężenie podwarszawskiej Twierdzy Modlin. Oblegającymi będą spragnieni ekstremalnych wyzwań, uczestnicy kolejnej edycji Runmageddonu, którzy w liczbie prawie 3000 zjadą do Modlina, aby w atmosferze zabawy sprawdzić granice swoich możliwości. Okazji ku temu będą mieli dwie, gdyż organizatorzy zaplanowali rozegrać w ciągu jednego dnia biegi w dwóch różnych formułach. Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy Runmageddonu Classic, którzy zmierzą się z 12 kilometrowym dystansem i ponad 50 przeszkodami. Areną zmagań będą okoliczne bagna, rzeki i las, na których znajdzie się wiele naturalnych przeszkód.

W roli jednej z najtrudniejszej przeszkód w tej edycji Runmageddonu wystąpi sama forteca. Zawodnicy będą biegać m.in. po najdłuższym budynku w Europie, czyli liczących 2250m koszarach. Trasa poprowadzi również podziemiami Twierdzy, zahaczy o Redutę Napoleona, prochownię oraz areszt. Mury twierdzy i jej podziemia nie będą łatwą przeprawą i z pewnością utrudnią dotarcie do mety. Aby do niej dotrzeć, uczestnicy zmierzą się z lodem, ogniem i wodą, a także 4 metrowymi ścianami, których samodzielne pokonanie będzie niemal niemożliwe.

Na terenach Twierdzy Modlin nagrywane były sceny do wielu polskich filmów takich jak: Czas Honoru, C.K. Dezerterzy, Killer, 1920 Bitwa Warszawska i wielu innych. Dlatego organizatorzy przygotowali przeszkodę mentalną: „Co Ty wiesz o cytowaniu….”, której pokonanie będzie wymagało znajomości najsłynniejszych tekstów filmowych. Właściwe odgadnięcie, z jakiego filmu pochodzi cytat pomoże uczestnikom uniknąć karnej rundy i ciągnięcia betonowej trelinki. Filmowy Runmageddon będzie miał również odpowiednią obsadę, ponieważ wśród blisko 3000 zawodników z trasą Runmageddonu Classic zmierzą się także m. in. aktorka Paulina Holtz, olimpijczyk Paweł Nastula oraz satyryk i aktor – Szymon Majewski. Na trasach będzie można spotkać również prawdziwych rzymskich Spartan, bowiem znana z biegów ulicznych drużyna „Spartanie Dzieciom” zapowiedziała swój start w Classicu oraz udział w biegach dla najmłodszych.

„Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą sobotę w Modlinie na trasie Runmageddonu znów bawić się będą tłumy zawodników. Szczególnie cieszymy się z tego, że na listach startowych znajduje się wielu debiutantów, którzy chcą zmierzyć się ze sobą i dołączyć do grona tych, dla których bieganie przez przeszkody stało się wielką pasją. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Twierdzy Modlin, aby zobaczyć zmagania na bardzo ciekawym torze przeszkód w formule Classic i nocnym Rekrucie, podpatrzeć jak z trasą Runmageddonu KIDS radzą sobie najmłodsi, obejrzeć rywalizację w Runmageddon Games, odbyć przelot balonem a także wziąć udział w wielu konkursach i zabawach przygotowanych w strefie kibica.” – powiedziała Patrycja Kuś, koordynator Runmageddonu Warszawa.

Po zapadnięciu zmroku na trasę wyruszą uczestnicy Nocnego Runmageddonu Rekrut. Zaproponowana całkiem niedawno przez organizatorów, formuła ekstremalnej zabawy połączona z nocnymi ciemnościami, bardzo szybko zdobyła równie dużą popularność jak bieg rozgrywany w ciągu dnia. Około 1 500 osób będzie się starało pokonać wszechogarniające ciemności i ponad 30 przeszkód by dotrzeć do mety 6 kilometrowego biegu.

Swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 10 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 13:15. Na liście startowej Runmageddonu KIDS zapisanych jest już prawie 200 dzieci, kolejni chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS znajdującej się na terenie koszar.