AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2017 – znamy termin!

Małgorzata Pryśko 2017-01-18 16:30

Półmaraton Gdański

Czwarta edycja popularnej już imprezy, AmberExpo Półmaraton Gdańsk, odbędzie się tradycyjnie jesienią, dokładnie 5 listopada 2017 r. Zapisy zostaną uruchomione 3 kwietnia na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.polmaratongdansk.pl.

AmberExpo Półmaraton Gdańsk to największy bieg uliczny w Gdańsku, cieszący się dużą popularnością wśród biegaczy. Na tegoroczną edycję organizatorzy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz LABOSPORT Polska, zapewnią 5000 pakietów startowych. Imprezą towarzyszącą półmaratonowi pozostanie bieg na dystansie pięciu kilometrów, który zadebiutował w zeszłym roku. Na tę imprezę organizatorzy przewidzieli dodatkowo 1000 miejsc.

„AmberExpo Półmaraton Gdańsk to biegowe święto na ulicach Gdańska, w którym rokrocznie startuje tysiące zawodników. Jest to z pewnością powód do dumy. Cieszymy się również, że bieg na pięć kilometrów został doceniony przez zawodników i w zbliżającym się sezonie również odbędzie się ten dystans, w ramach którego rozegrana zostanie klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka. Szczegóły podamy już niebawem. Oczywiście na ten bieg zapraszamy wszystkich zainteresowanych biegaczy, nie tylko reprezentantów przedsiębiorstw” – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor zawodów.

Strat obu dystansów zostanie zlokalizowany przed centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo. Atestowana trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegająca przez główne arterie miasta, będzie widowiskowa dla biegaczy oraz dla kibiców. Przebieg trasy nie zmieni się w odniesieniu do lat poprzednich, co pozwoli zawodnikom porównać swoje wyniki rok do roku. Niemal płaski profil trasy powoduje, że jest ona szybka. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy. W zeszłym roku wśród panów triumfował Paweł Ochal z czasem 1:07:35, a wśród pań najszybsza była Olga Ochal (1:16:41).

Meta, półmaratonu, jak i „Biegu na Piątkę”, zostanie zlokalizowana w jednym z najnowocześniejszych w Europie centrów wystawienniczo-kongresowych, czyli w hali AmberExpo. To właśnie tutaj zostanie znajdować się będzie centrum zawodów, gdzie biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. W tym miejscu dzięki telebimowi, kibice będą mogli obserwować cały przebieg wyścigu i jak co roku, zupełnie nieodpłatnie najmłodsi będą mogli wybawić się w strefie dziecka.

Zapisy na AmberExpo Półmaraton Gdańsk oraz na Bieg na Piątkę rozpoczną się 3 kwietnia 2017 roku o godzinie 12:00. Zapisać się na tę imprezę będzie można przez specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy, który dostępny będzie na oficjalnej stronie imprezy www.polmaratongdansk.pl. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć równie na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/polmaratongdansk.

Triathlon w gdańskiej Alchemii po raz trzeci
Marcin Uske
2017-02-23 20:30
Sportowe emocje najmłodszych biegaczy
Grzegorz Pawelec
2017-02-09 20:00
3. Gdańsk Maraton - Maraton zwiedzania i biegi rodzinne
Grzegorz Pawelec
2016-12-01 20:00