JUŻ ZA TYDZIEŃ BIEG NA SZCZYT RONDO 1

Monika Kalinowska 2012-05-13 00:00

Już za tydzień, w sobotę 19 maja o godzinie 10.00 wystartuje druga edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie - największej i jedynej w Polsce imprezy rangi Masters Race z cyklu Pucharu Świata w biegach po schodach. Swój udział potwierdzili czołowi polscy i zagraniczni zawodnicy.

gieg na szczyt rondoCieszy nas ogromnie rosnąca z roku na rok popularność Biegu na Szczyt Rondo 1. W tym roku w związku z dużym zainteresowaniem musieliśmy zwiększyć początkową liczbę 500 pakietów startowych do 600. - mówi Karol Bartos, Dyrektor Generalny MPGA Polska, organizatora biegu.

- Swój udział w tegorocznym Biegu potwierdziła także światowa czołówka Pucharu Świata. Do Warszawy przyjadą światowej klasy zawodnicy, a wśród nich m.in.: Fabio Ruga z Hiszpanii, Cristina Bonacia z Włoch oraz Tomas Celko i Viktor Nowotny z Czech. Polskę reprezentować będą m.in. Bartosz Świątkowski i Piotr Łobodziński, którzy zajmują wysokie miejsca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wśród uczestników pojawi się również strażak Grzegorz Flunt, który zamierza pokonać trasę w pełnym ekwipunku – dodaje Karol Bartos.

Biuro zawodów, gdzie uczestnicy będą mogli odbierać pakiety startowe, otwarte będzie od godziny 8.00. Początek biegu zaplanowany jest na godzinę 10.00, zawodnicy będą ruszać w 15 - sekundowych odstępach. Następnie odbędą się biegi finałowe, w których dwunastu najszybszych mężczyzn oraz dwanaście najszybszych kobiet pobiegnie ze startu wspólnego. Taka dwustopniowa formuła zawodów jest jednym z wymogów obowiązujących imprezy z cyklu Puchar Świata w Towerrunning.

Osoby zainteresowane dopingowaniem biegaczy oraz oglądaniem na żywo ich zmagań będą mogły śledzić przebieg imprezy na specjalnie przygotowanym telebimie, który będzie znajdował się na parterze budynku Rondo 1.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 ma też wymiar pozasportowy. Cały przychód z opłat startowych od uczestników zawodów zostanie przekazany na rzecz Fundacji SOS Wioski Dziecięce.

Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl.