V EKO-OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej już za nami

Justyna Korzeniak 2017-01-17 20:30

EKO-OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej

V edycja biegu dla wytrwałych, czyli EKO-OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej odbyła się 14 stycznia. Mimo wymagającej trasy i niesprzyjających warunków atmosferycznych w rywalizacji wzięło udział blisko 250 osób z Polski i Czech. Silną reprezentację miała firma EKO-OKNA, sponsor tytularny imprezy.

Nie straszny im mróz, zalegający śnieg oraz trudna do przebiegnięcia trasa, która wiodła polami, przez las i drogą asfaltową. Biegacze, którzy w sobotnie południe zdecydowali się rywalizować w EKO-OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej z dumą i zadowoleniem ukończyli 10 km bieg. - Tradycyjnie, po raz 5 uczestniczę w biegu w mojej gminie, a w tym roku dodatkowo reprezentuję firmę EKO-OKNA. Trasa bardzo mi się podoba, cieszę się, że dobiegłam do mety. Jak tylko zdrowie pozwoli, to za rok też stawię się na starcie – zapewniła Bernadeta Stós, startująca w kat. K50 z grupy EKO-OKNA Runners.

W sobotę punktualnie w południe na linii startu ustawiło się blisko 250 biegaczy z całej Polski i Czech. Najszybciej wymagany dystans pokonał Karol Grabowski z Częstochowy (34:55). Tuż za nim był Martin Ocasek z czeskiego Krnova (35:06). Na trzecim miejscu uplasował się również Czech Roman Janecki z Brezovej (36:44). Wśród kobiet najlepsza była Adela Esentierova z Czech z czasem 41:48 zajęła 18 miejsce w kat. open. 20 przedstawicieli na trasie miał również sponsor tytularny imprezy firma EKO-OKNA S.A. Wymagającą „dziesiątkę” przebiegł również prezes Spółki Mateusz Kłosek. - Jestem bardzo zadowolony ze swojej grupy EKO-OKNA Runners. Jest nas coraz więcej. Biegacze sukcesywnie zapisują się na imprezy ogólnopolskie. Będą reprezentować nas w prestiżowych maratonach i półmaratonach. A dziś sam po raz pierwszy zdecydowałem się wziąć udział w zawodach. Były one dużym wyzwaniem, trasa wymagała kondycji, sprawności fizycznej i energii. Niesamowite przeżycie – podsumował swój bieg Mateusz Kłosek, prezes Zarządu EKO-OKNA S.A.

Pozostali członkowie EKO-OKNA Runners z nie mniejszymi emocjami relacjonowali swój udział w zawodach.- Biegło się super, jednak trasa była trudna. Musieliśmy pokonać wiele podbiegów w górę i zalegające błoto, ale atmosfera i emocje jakie nam towarzyszyły sprawiały, że zapominało się o przeszkodach i niskiej temperaturze. Medale jakie otrzymaliśmy są fantastyczne! Przedstawiają koniczynkę, która mam nadzieję, w następnej edycji przyniesie nam szczęście i wygramy bieg – powiedziała jeszcze pełna emocji po wręczeniu nagród Aleksandra Kulak z grupy EKO-OKNA Runners. Następny zadowolony uczestnik pietrowickiej imprezy, to Adrian Kolonko. - Lekko nie było. Wiał silny wiatr, co bardzo utrudniało bieganie, ale zabawa bardzo fajna. Mili ludzie, sympatyczna atmosfera. Organizacja na bardzo wysokim poziomie, na pewno wrócę tu za rok. Obecnie przygotowuję się do lutowego maratonu w Gdyni, więc takie 10 km, to dobry trening – zapowiedział Adrian Kolonko, przedstawiciel EKO-OKNA Runners, który od Nowego Roku wybiegł już ponad 200 km.

- Był to mój pierwszy crossowy bieg i jak dla mnie, bardzo trudny. Szczególny problem miałem z podbiegami, ale dałem radę i cieszę się, że spróbowałem swoim sił w tego typu imprezie. Ponadto uczestnictwo w przedsięwzięciach masowych, pozwala nam pracownikom EKO-OKIEN lepiej się poznać, zintegrować, bo w końcu łączy nas nie tylko praca w jednym przedsiębiorstwie, ale też wspólna pasja – przyznał Arkadiusz Rzeczowski z EKO-OKNA Runners. Swój pierwszy raz w crossowej rywalizacji po ziemi pietrowickiej zaliczył także Piotr Gucik. - Zawody bardzo udane, chociaż mi osobiście nieco doskwierał silny wiatr. Na szczęście nie przeszkodziło to w ukończeniu biegu. Trochę łydki bolą, ale jestem zadowolony z uzyskanego wyniku – zapewnił Piotr Gucik z EKO-OKNA Runners.

Grupa EKO-OKNA Runners miała swoją osobną klasyfikację, a nagrody wręczał im prezes. Pierwsze miejsce wśród kobiet z EKO-OKIEN zajęła Aleksandra Kulak z czasem 52:11. Następna była Katarzyna Krawczyk (01:01). Trzecie miejsce zajęła Bernadeta Stós (01:01). W kat. mężczyzn z EKO-OKIEN najszybciej do mety przybiegł Krzysztof Czekała, pokonując dystans w 40:49. Na drugiej pozycji uplasował się Adrian Kolonko (42:09). Ostatni na pudle stanął Damian Kołodziejczyk (44:00).