#TwójWysiłekSięOpłaci - pierwsze emocje za nami! Charytatywna akcja trwa do końca czerwca!

Łukasz Gruszka 2020-06-17 20:32

Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge ruszył pełną parą. Za nami wirtualny wyścig kolarski, w którym zwyciężyli Michał Zieliński i Paulina Kotfica. Sportowe wyzwanie wspierające akcję #CisiBohaterowie potrwa do końca czerwca, a pomóc można jeżdżąc na rowerze lub biegając.

Uczestnicy wirtualnego wyścigu Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge AR jechali trasą dobrze znaną z warszawskich zawodów triathlonowych 5150 Warsaw, które miały odbyć się w niedzielę, 14 czerwca, ale musiały zostać odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa. Najszybsi po dwóch rundach rywalizacji okazali się Michał Zieliński i Paulina Kotfica. Zawodniczka GVT BMC 3SOFT Triathlon Team podzieliła się swoimi wrażeniami z wyścigu:

- To był krótki, ale ciężki wyścig. Pomogło to, że razem z Konradem Tomasiakiem i Olą Jędrzejewską jechaliśmy obok siebie, więc nakręcaliśmy się wzajemnie. Zaparował nam cały salon – śmiała się po wyścigu. – W ostatnich tygodniach spędziłam sporo czasu na strychu, jeżdżąc na trenażerze, więc można powiedzieć, że byłam przygotowana do dzisiejszej rywalizacji.

Wirtualne emocje kolarskie za nami, ale charytatywna akcja dopiero się rozkręca. W ramach Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge uczestnicy będą mogli pokonać dystans 40 kilometrów na rowerze lub przebiec dowolną trasę o długości 10 kilometrów. Mają na to czas do końca czerwca.

- W niedzielę społeczność kolarska pokazała, że sportowe emocje są dla niej tak samo ważne, jak wspólna zabawa. To wyzwanie rzuciliśmy nie tylko zaawansowanym zawodnikom. Chcielibyśmy, aby w tej akcji wzięli udział wszyscy, którzy lubią jeździć na rowerze lub biegać i cenią sobie ruch na świeżym powietrzu. Liczy się w niej przede wszystkim nasze zaangażowanie, a nie uzyskany wynik. Podejmujemy sportowe wyzwanie, by okazać wsparcie dla tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce z pandemią COVID-19 – powiedział Maciej Kropidłowski, wiceprezes zarządu Citi Handlowy.

Dzięki współpracy z Citi Handlowy udział w wyzwaniu jest bezpłatny, ale każdy zawodnik może dobrowolnie dołożyć swoją „cegiełkę” na walkę z pandemią COVID-19. W trakcie rejestracji będzie można bowiem przekazać dowolną kwotę pieniędzy na rzecz akcji #CisiBohaterowie, prowadzonej przez Fundację Citi Handlowy na rzecz służb medycznych. Do tej pory wolontariusze Citi przygotowali i dostarczyli w ramach tej inicjatywy już ponad 8300 pełnowartościowych posiłków dla ratowników medycznych z Warszawy i Olsztyna. Kolejnym celem jest zbiórka środków na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnostyki osób zakażonych koronawirusem dla Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK. Taki sprzęt, w tym mobilne ultrasonografy, sprawi, że ratownicy będą mogli szybciej kwalifikować pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-COV-2 do testów, a także badać osoby, które trafiają pod ich opiekę z powodów niezwiązanych bezpośrednio z zakażeniem koronawirusem – np. w wyniku wypadku lub nagłej choroby. Zbiórka prowadzona jest też równolegle na platformie crowdfundingowej Planet Heroes.

Jak wziąć udział w Citi Handlowy COVID-19 Relief Challenge? To bardzo proste:

  1. Zarejestruj się bezpłatnie na wyzwanie biegowe lub rowerowe nie później niż do 28 czerwca.
  2. W ciągu 48 godzin od rejestracji otrzymasz specjalny kod, który umożliwi Ci dołączenie do wyzwania na platformie VRace.
  3. Jednorazowo przebiegnij 10 km lub przejedź rowerem 40 km w terminie do 30 czerwca. Zarejestruj swój wysiłek za pomocą jednej z popularnych aplikacji treningowych, kompatybilnych z platformą VRace.
  4. Pochwal się swoim wysiłkiem i pomóż dotrzeć z inicjatywą do większej liczby osób, używając hashtagów #CisiBohaterowie, #CitiVolunteers i #TwójWysiłekSięOpłaci

Kolarze startujący w wyzwaniu mogą dodatkowo skorzystać z opcji wspólnego treningu. Do końca czerwca w aplikacji Rouvy organizowane będą codzienne wyzwania na pierwszej polskiej trasie Augmented Reality, którą mieli okazję już przejechać uczestnicy niedzielnego wyścigu. Codziennie inne tempo lub formuła treningu. Start o godz. 21:00.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnym wydarzeniu Facebook.

Nowoczesna aplikacja dla zawodników Grand Prix Gdyni 2020
Łukasz Maleszewski
2020-06-04 21:03