Tegoroczna, trzecia edycja Górskiej Przygody przeszła już do historii [ZDJĘCIA]

Michał Kucewicz 2016-11-17 20:30

Górska przygoda

Kolejny raz spotkaliśmy się w Wiśle, by spod Hotelu Podium wyruszyć na malownicze ścieżki Beskidów. Tym razem aura okazała się jednak nieco mniej łaskawa i przywitała nas śniegiem i lekkim mrozem. Mimo iście zimowej pogody, w tegorocznej edycji zdecydowanie padł rekord frekwencji.

O godzinie 11.00 na trasę wyruszyło przeszło 400 osób by rywalizować w biegu oraz Nordic Walkingu. O 11.15 rozpoczęły się zmagania najmłodszych, gdzie na starcie stanęło 47 zawodników.

Trasa biegu górskiego miała dystans 17 km, natomiast Nordic Walkingowcy walczyli na dystansie 12,5 km.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów i satysfakcji z pokonania własnych słabości. Cieszymy się, że wszyscy bezpiecznie dotarli do mety.

W kategorii biegu pierwszy na mecie zameldował się Misiak Bartosz (Brat Kuba), natomiast pierwszą kobietą na mecie była Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne). W dyscyplinie Nordic Walking po zaciętym finiszu pierwszy na mecie zameldował się Niechwiejczyk Piotr (Opel Active Team), natomiast pierwszą kobietą na mecie była Olschimke-Marmurowicz Barbara (Silesia Nordic Team). W zawodach dzieci na krótkiej pętli najszybszy okazał się Gabriel Boś z Wisły.

Niebywałą frajdę dla najmłodszych było udekorowanie wszystkich startujących na podium oraz nagrodzenie drognymi upominkami.

Oczywiście z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli pomóc nam przy organizacji Górskiej Przygody. Zawody te nie miałyby szans powodzenia, gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy poświęcili swój czas oraz partnerzy imprezy, dzięki którym mogliśmy ufundować nagrody dla uczestników. Szczególne podziękowania składamy więc wszystkim wolontariuszom, niezastąpionemu fotografowi Tomaszowi Makuli, na którego relację fotograficzną czekamy z nieukrywaną niecierpliwością, Ratownictwu Medycznemu Fantom, które zadbało o bezpieczeństwo na trasie, miastu Wiśle za patronat honorowy oraz producentowi reklam pneumatycznych POLTENT.

Dziękujemy Bielskim Motocyklistom za pomoc w zabezpieczeniu trasy, Ranczo Cieńków za wsparcie na bufecie.

Dziękujemy sponsorom imprezy – Hotelowi Podium***, który ugościł nas w dniu imprezy, zapewnił ciepły posiłek dla zawodników oraz ufundował weekendy do rozlosowania wśród uczestników, firmie Regatta RUSZ SIĘ!, Makaronowi Międzybrodzkiemu, który zadbał o ciepły posiłek regeneracyjny, LECH FREE, który ufundował napoje bezalkoholowe dla wszytskich zawodników, Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, sklepowi sportmaster.pl, Decathlonowi z Bielska-Białej, firmie GARMIN, Hotelowi Green Hill z Wisły, producentowi odzieży VIKING oraz firmie PACK-CENTER producentowi taśm i folii do pakowania.

„Przygotowanie zawodów było bardzo dobre. Widać, że organizator dołożył starań i że impreza z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Przy tak złej pogodzie jaka jest na zewnątrz tyle ludzi stanęło na starcie – jest to bardzo pozytywne zaskoczenie. Trasa dość wymagająca, na codzień startuję w zawodach kolarstwa górskiego i jest to jednak zupełnie inna specyfika zawodów“
Patryk Piasecki (JBG-2 Team)

Już niebawem galeria zdjęć, a tymczasem wyniki można znaleźć na stronie sportpelenpasji.pl w zakładce wyniki.

Dziękujemy jeszcze raz i gratulujemy wszystkim. Wszelkie uwagi prosimy przesyłać na maila sportpelenpasji@gmail.com
Pozdrawiamy,
zespół SPORT PEŁEN PASJI!
Do zobaczenia za rok!

Górska Przygoda Edycja III
Michał Kucewicz
2016-08-09 19:05
II Górski Wiślański Półmaraton i Wiślańska
Bolesław Kozłowicz
2016-06-14 20:27
Górska Przygoda [GALERIA ZDJĘĆ]
Łukasz Gruszka
2016-11-23 20:00