Hala Stulecia na szyjach maratończyków!

Marcin Janiszewski 2016-07-28 19:04

Wrocław Maraton Medal 2016

Medal, który otrzymają zawodnicy 34. PKO Wrocław Maratonu jest ciężki, wykonany z odlewu, pokryty galwanicznie warstwą srebra próby 950, patynowany, lakierowany oraz wypełniony półtransparentną emalią jubilerską w kolorze zielonym – tyle od strony technicznej.

Trofeum przedstawia Halę Stulecia i jest częścią większego projektu – to drugi z czterech medali do kolekcji. Pamiątkowe krążki z 2016 i 2017r. (z 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, 34. PKO Wrocław Maratonu, 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 35. PKO Wrocław Maratonu) będzie można umieścić w pamiątkowej paterze. Każdy z nich przedstawia ważne miejsca Stolicy Dolnego Śląska. Medal został zaprojektowany tak, by jednocześnie dobrze prezentować się „samodzielnie”, jak i wpasować w dwuletni projekt – mówi Mieczysław Szynkarowski, Dyrektor Sportowy Wrocław Maratonu. Hala Stulecia to doskonale rozpoznawalny obiekt, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wewnątrz obiektu miało miejsce wiele ważnych meczów i wydarzeń sportowych – nie mogło zabraknąć go na naszych trofeach!

Każdy z około 5000 uczestników, który pojawi się na mecie 34. PKO Wrocław Maratonu otrzyma pamiątkowy medal wykonany przez firmę Technika / Aerotechnika Jerzy Domicz. Biegacze będą mieli także możliwość spersonalizowania swojego trofeum dzięki obecności grawera w Miasteczku Maratońskim. Patera z miejscem na cztery opisywane krążki trafi całkowicie bezpłatnie do osób, które wystartują we wszystkich wspomnianych biegach.