Enea sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017!

Jakub Kubiński 2017-03-05 12:00

Enea Bydgoszcz Triathlon

Enea, wiodąca firma sektora energii elektrycznej w Polsce, została sponsorem tytularnym Bydgoszcz Triathlon 2017 – jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce.

Enea Bydgoszcz Triathlon ma już swoją historię, zawody odbędą się już po raz trzeci w samym centrum miasta. Na szybkich i widowiskowych trasach w Bydgoszczy z wyzwaniem startu w triathlonie zmierzy się aż 3300 zawodników.

- Cieszymy się, że uczestnicy i kibice będą mogli skorzystać z dodatkowej, pozytywnej energii od sponsora tytularnego - firmy Enea. To zaangażowanie umożliwi jeszcze szybszy rozwój wydarzenia, które z roku na rok przyciąga o 50% więcej uczestników, głównie debiutantów stawiających pierwsze kroki w triathlonie - mówią organizatorzy: Aleksander Skorecki i Jakub Kubiński. - Enea Bydgoszcz Triathlon to idealna okazja, żeby poczuć pozytywne emocje związane ze startem w zawodach multisportowych. Potwierdzeniem popularności zawodów jest fakt, że na pół roku przed zawodami listy startowe są już w 95% zapełnione!

- Triathlon to sport, który wymaga zaangażowania i niezwykłej energii, podczas zawodów sportowcy muszą bowiem pokonywać własne słabości. Dla nas to powód do radości, że możemy im w tej walce towarzyszyć i ich wspierać. Jesteśmy zaangażowani w wiele projektów triathlonowych, ale bardzo istotne jest dla nas to, że te zawody odbywają się w Bydgoszczy, jednym z najważniejszych dla nas miast – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji Enei. – Zachęcamy także wszystkich do kibicowania zawodnikom i dodawania im energii na trasie zawodów.

Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce. 8 i 9 lipca 2017 profesjonaliści i amatorzy wystartują w samym centrum Bydgoszczy. Zmagania odbędą się na dwóch dystansach:

  • 1/8, dystans super krótki (475 m pływania/22 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),
  • 1/4, dystans krótki (950 m pływania/44 km jazdy rowerem /10,8 km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników.

Tutaj pozytywna energia uczestników spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem organizatorów. Efektem tych starań są tytuły Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015 i 2016) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe.

Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko największe sportowe wydarzenie w Bydgoszczy, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Organizatorzy i firma Enea przygotowują specjalne strefy kibica, zawody dla dzieci, a także Food Truck Festiwal - zlot mobilnych barów i restauracji.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.BydgoszczTriathlon.pl