Poznaliśmy zwycięzców II Festiwalu Biegowego

Witold Strzelecki 2011-09-18 00:00

Zakończył się II Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, którego łączna pula nagród wyniosła 350 tysięcy złotych. W imprezie uczestniczyło   ponad 3000 sportowców z całego świata. Oprócz możliwości startu w jednej z licznych konkurencji biegowych, dla uczestników Festiwalu oraz widzów przygotowano wiele dodatkowych atrakcji, takich jak: konkursy na najszybszą rodzinę oraz firmę w Polsce, Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze, Targi Sport & Fun, jak również koncert zespołu Golec uOrkiestra.

maratony24.pl

Zwycięzca Koral Maratonu został Grzegorz Czyż z Bogumiłowic, który ponad 42-kilometrową trasę pokonał w czasie 2 godziny, 43 minuty i 33 sekundy. Najszybszy zawodnik wyprzedził drugiego na mecie Piotra Pobłockiego z Lęborka o ponad 6 minut. Z trzecim czasem trasę ukończył Dmytro Ivanysh z Użgorodu na Ukrainie, który 42 kilometry i 195 metrów pokonał w 2 godziny, 52 minut i 21 sekund. Wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Danuta Piskorowska z Wrocławia z czasem 3:03:56. Z uwagi na fakt, że zwycięzca maratonu nie pokonał trasy w wyznaczonym przez organizatorów czasie, nagroda w postaci Fiata 500 rozlosowana została wśród wszystkich osób, które ukończyły maraton. Samochód trafił do Ireneusza Zająca z Biecza. W krynickim maratonie wystartowało 450 zawodników i zawodniczek.

- Druga edycja Festiwalu Biegowego zakończyła się jeszcze większym sukcesem niż pierwsza. Liczba uczestników i widzów, łączna pula nagród, duże zainteresowanie mediów oraz różnorodność konkurencji biegowych sprawiły, że Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego na stałe zadomowił się na mapie najważniejszych imprez sportowych w naszym kraju – mówi Tomasz Lipiec z Instytutu Studiów Wschodnich, organizator imprezy. – Najlepszym potwierdzeniem rosnącego prestiżu naszej imprezy jest fakt, że kilka dni temu zapadła decyzja o przyznaniu nam w 2013 roku organizacji Mistrzostw Świata w biegach górskich anglosaskich. Już teraz mogę obiecać, że sprostamy temu zadaniu – dodaje Tomasz Lipiec.

Bieg 7 Dolin
Oprócz Koral Maratonu uczestnicy mogli wziąć udział w jednej z kilku przygotowanych przez organizatorów konkurencji biegowych. W najbardziej wymagającym Biegu 7 Dolin na dystansie 100 km triumfował Jan Wydra z Mszany Dolnej. Zwycięzca ukończył ultramaraton w czasie 9 godzin i 35 minut, tym samym ustanawiając nowy rekord trasy. Drugi był Maciej Więcek z Krakowa, a trzeci Marek Swoboda z Wałbrzycha.

Życiowa Dziesiątka TAURONA
W biegu „Życiowa Dziesiątka TAURONA” najlepszy okazał się Martin Mukule Muia z Kenii, który trasę z Krynicy-Zdrój do Muszyny o długości 10 km pokonał w 28 minut i 5 sekund. Na podium znaleźli się również Jakub Burghardt oraz Rafał Snochowski. Aleksandra Jawor z Częstochowy triumfowała w kategorii kobiet.

Bieg na Jaworzynę
W niezwykle wymagającym „Biegu na Jaworzynę” najlepszy okazał się Andrzej Długosz z Rytra, który pokonał trasę w czasie 16 minut i 22 sekundy. Tuż za nim na metę wbiegli Daniel Wosik z Kunowa (17:12) oraz Paweł Krawczyk z Krakowa (18:09). Izabela Zatorska z Wrocanki okazała się najszybszą kobietą na trasie (20:39).