Zima ujarzmiona: Nike prezentuje kolekcję Shield Flash 2014

Piotr Krzesiński 2014-10-20 00:00

Zimowe propozycje Nike Running sprawiają, że biegacze mogą trenować w harmonii z Matką Naturą.


Bieganie to sport nie tylko na piękną, ale na każdą pogodę. To trening bez względu na porę dnia, w deszczu i w słońcu, po śniegu, kałużach oraz śliskich powierzchniach. To walka z zimnem, pokonywanie mgły, starcie z ostrym wiatrem. Bieganie to samotne wyjście, niezależnie od aury, to przyjęcie wyzwania i zaakceptowanie wszystkiego, czym zaskoczy Matka Natura.

To odwaga, by przystać na jej warunki bez mrugnięcia okiem.
Lubię trening w deszczu czy w mroźne, zimowe dni – mówi Ashton Eaton, rekordzista świata w dziesięcioboju, który dorastał w Środkowym Oregonie, gdzie temperatury zimą spadają znacznie poniżej zera – Wiem, że mam siłę by trenować w ciężkich warunkach. Ubieram się stosownie do pogody, dzięki czemu mogę skupić się jedynie na biegu – dodaje.

Sezon biegowy nie mija nigdy. Dlatego nowe rozwiązania biegowe Nike łączą w sobie nieprzemakalne materiały, wentylację, elementy odblaskowe i maksymalne poczucie ciepła. Tegoroczny Flash Pack zaprojektowano z myślą o zapewnieniu dobrej widoczności, termoizolacji i komfortu w konfrontacji z ciemnościami, wiatrem, deszczem i śniegiem. To idealna odzież i obuwie na fatalne warunki pogodowe, gwarantująca wszystko, czego biegacze potrzebują, by cieszyć się z treningu w mroźne dni.


Obuwie Flash Pack
Przygotowania do pojedynku z zimową pogodą należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego obuwia. Najlepszą decyzją będą modele wykonane z nieprzemakalnych i odblaskowych materiałów – jak seria Nike Flash Pack.

Kolekcja obejmuje jedne z najpopularniejszych modeli amerykańskiego koncernu: Nike Air Zoom Structure 18, Free 5.0, LunarGlide 6 oraz Air Zoom Pegasus 31. Każdy z nich zapewnia świetne wrażenia biegowe oraz dodatkowe cechy, chroniące przed mrozem i wilgocią. W tym celu cholewki butów wykonane zostały z gęsto tkanej siateczki lub pokryte trwałą, wodoodporną powłoką DWR (Durable Water Repellent). Ich odblaskowe aplikacje zapewniają widoczność w każdych warunkach.Kurtka Shield Flash Max
Krótsze dni i dłuższe noce zimą oznaczają więcej biegania po zmroku. Dlatego kurtka Nike Shield Flash Max oraz legginsy Flash Tight zaprojektowano tak, by gwarantowały biegaczom pozostawanie widocznym podczas treningów w ciemności.

Powierzchnia kurtki została pokryta odblaskowym wzorem w kropki, zapewniającym widoczność w zakresie 360◦. Ponadto, wyposażono ją w lekki, świetnie wentylujący i jednocześnie wodoodporny materiał w technologii Storm-FIT 5. W połączeniu ze szczelnymi szwami, Shield Flash Max Jacket tworzy wzorową ochronę przed wiatrem i deszczem. Co więcej,
jej regulowany kaptur osłania twarz, ofertując pełne spectrum pola widzenia, bez względu na warunki atmosferyczne.

Spodnie Nike Flash Tight dla kobiet wyposażono w elementy odblaskowe po bokach nogawek, sprawiające, że biegaczka jest widoczna z każdego kierunku. Materiał w technologii Dri-FIT odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu można czuć się sucho i komfortowo przez cały trening.

Kurtka Nike Aeroloft Hybrid
Każdy biegacz wie, że najbardziej zdradliwym wrogiem podczas zimy nie jest przejmujące zimno, a hipertermia. Zbyt wiele warstw odzieży zabranych na wybieganie oznacza stopniowe pozbywanie się ich. Dlatego kurtkę Nike Aeroloft Hybrid przygotowano tak, by zapewniała biegaczom poczucie ciepła bez żadnych oznak przegrzania organizmu.
Jej projekt opracowany został w Nike Explore Team Sport Research Lab. Kurtka posiada specjalnie zaprojektowane, wycinane laserowo otwory znajdujące się pomiędzy termoizolującymi komorami. Te wypełniono ultralekkim, puchem gęsim.
Rozwiązanie to zapewnia ciepło i pełną swobodę ruchu. Natomiast perforacje oferują efektywne wentylowanie, wspomagając naturalną zdolność ludzkiego ciała do regulowania temperatury. Ponadto rękawy z materiału Nike Dri-FIT Wool, otrzymanego z mieszanki wełny i poliestru, zapewniają ciepło i wentylację, odprowadzając wilgoć na zewnątrz materiału. W efekcie jest ona natychmiast odparowana.

Kurtka Rain Runner
Bez względu na to, czy na zewnątrz mamy mżawkę czy ulewę, recepta na dłuższe wybieganie jest prosta: pozostać suchym i nie przegrzać organizmu. Kurtkę Nike Rain Runner Jacket stworzono z myślą o tym, by biegacze mogli pokonywać długie kilometry w deszczu. Jej laminowany materiał połączono ze szczelnymi szwami, które gwarantują wiatro- i wodoszczelność (rzędu 10 000 milimetrów słupa wody). Natomiast wzmacniane taśmami otwory wentylacyjne z przodu i z tyłu zapewniają efektywny przepływ powietrza. Wygodny krój kurtki obejmuje również "przegubową" konstrukcję rękawów, które dopasowują się do kształtu ramion podczas ruchu. Z kolei odpinany kaptur można łatwo spakować do kieszonki w tylnej części kołnierza.

Buty Nike Flash Pack, kurtka Nike Shield Flash Max, spodnie Nike Flash Tight oraz kurtki Nike Aeroloft Hybrid i Nike Rain Runner dostępne są już dostępne na nike.com.