Nike Free 1.0 Cross Bionic oraz Nike Free Hyerfeel Cross Elite

Piotr Krzesiński 2014-05-23 00:00

Nike przedstawia dwa nowe modele damskich butów treningowych, przeznaczonych do ćwiczeń o wysokiej intensywności (High Intensity Training)

High Intensity Training oparty jest na różnorodnych aktywnościach fizycznych. Wymaga on wielu podskoków, przysiadów oraz ruchów polegających zarówno na odpychaniu jak i przyciąganiu. Każdy dzień treningu wygląda inaczej. Jedyną wspólną ich cechą jest spływający z czoła pot. Z myślą o stabilizacji oraz elastyczności – elementach niezbędnych podczas treningu HIT – Nike zaprojektowało aż dwa nowe modele obuwia. Buty Nike Free 1.0 Cross Bionic to pierwsze w historii Nike obuwie o zerowym offsecie (jest to różnica pomiędzy wysokością pięty, a obszarem palców w podeszwie środkowej). Z kolei Nike Free Hyperfeel Cross Elite to pierwszy but treningowy dla kobiet wykorzystujący technologię Flyknit.

Nike Free 1.0 Cross Bionic

Stabilizacja ruchu ciała zaczyna się od samej stopy. Jeśli stopa pracuje w naturalnej dla siebie pozycji, łatwo jest utrzymać równowagę ciała. Założenie to stało się niezwykle istotne podczas prac nad modelem Nike Free 1.0 Cross Bionic. Projekt ten to pierwsze w historii Nike wejście kolekcji Free w nowy, nieznany jeszcze sportowcom obszar obuwia z zerowym offsetem podeszwy. Oznacza to najbardziej zbliżone do bosej stopy wrażenia treningowe. Dzięki temu rozwiązaniu użytkowniczki Free 1.0 Cross Bionic mogą cieszyć się zachowaniem wyjątkowej równowagi, stabilizacji i elastyczności.

Niezwykle lekka cholewka buta została wykonana przy użyciu technologii Nike Flywire, która obejmuje całą stopę, sięgając aż po system sznurowań. W efekcie rozwiązanie to zapewnia jej doskonałe dopasowanie i gwarancję równowagi. Flywire pozwala na wyeliminowanie ruchów stopy wewnątrz buta podczas takich ćwiczeń, jak naskoki ze skrętem tułowia. Co więcej, bardziej anatomiczny kształt zapiętka i przedniej części cholewki zapewniają wielokierunkową swobodę ruchu.

Nike Free Hyperfeel Cross Elite

Nike Free Hyperfeel Cross Elite to pierwszy model wykorzystujący technologię Flyknit w obuwiu treningowym dla kobiet. Jednocześnie łączy on trzy najbardziej rewolucyjne innowacje Nike: Flyknit, piankę Lunarlon oraz technologię Free. Lekka cholewka modelu Nike Free Hyperfeel Cross Elite jest niczym druga skóra, stanowiąca złoty środek pomiędzy niezbędnym poziomem stabilizacji, a maksymalną swobodą stopy. Technologia Flyknit bezszwowo łączy obszary odpowiedzialne za wentylację, wytrzymałość oraz wsparcie. Poprzez jej zastosowanie inżynierowie Nike yuzyskali możliwość rozmieszczenia gęstości splotu tkaniny w miejscach, wymagających wzmocnienia.

Cholewkę Free Hyperfeel wyposażono również w system dynamicznych włókien Flywire. Podeszwa w technologii Nike Lunarlon gwarantuje z kolei lekkość oraz sprężystą amortyzację. Rozwiązania te oferują także stabilizację podczas ruchów bocznych. Cienka gumowa podeszwa charakteryzuje się wysoką przyczepnością i trwałością zarówno podczas treningu na sali, jak i na świeżym powietrzu, przy zachowaniu charakterystycznej elastyczności systemu Nike Free.

Podobnie jak inne modele z serii Free, Hyperfeel Cross Elite gwarantuje wrażenia treningu boso. Dwumilimetrowy offset wpływa na obniżenie środka ciężkości ciała, a przez to pozwala na ustawienie stopy zbliżone do naturalnej pozycji. Dzięki temu utrzymanie równowagi podczas wykonywania przysiadów czy podnoszenia ciężarów jest o wiele łatwiejsze.

Zarówno modele Nike Free 1.0 Cross Bionic, jak i Nike Free Hyperfeel Cross Elite zapewniają właściwą mechanikę pracy stopy – może się ona zginać, skręcać i zachowywać zgodnie z jej naturą. Uzyskano w ten sposób większą swobodę ruchu. W efekcie kobiety mają możliwość większego rozwoju siły, sprawności i szybkości ruchu.

Model Nike Free 1.0 Cross Bionic oraz Nike Free Hyperfeel Cross Elite dostępne są w wybranych salonach Nike oraz na Nike.com.

 

Powyższy tekt jest materiałem reklamowym
Sprawdź cennik takiej usługi >>