Niezwykle lekki, zaskakująco wytrzymały: Nike Flyknit Lunar2

Piotr Krzesiński 2014-01-27 00:00

Nowy Flyknit Lunar2 łączy w sobie dwie największe innowacje Nike.

Cienkie włókna pajęczej sieci są w rzeczywistości mocniejsze od stali. Podobnym połączniem lekkości i wytrzymałości cechuje się technologia Flyknit, którą wykorzystano premierowych Nike Flyknit Lunar2. Jest to nowa odsłona świetnie przyjętych w zeszłym roku Flyknit Lunar1+. Butów, które wyróżniają się wyjątkowym wsparciem i wytrzymałością przy zachowaniu niewielkiej wagi.

Magia Flyknit Lunar2 ukryta jest w połączeniu superlekkiej cholewki Flyknit z miękką, amortyzującą pianką Lunarlon zlokalizowaną w podeszwie.

- Flyknit Lunar2 zawiera nasze dwie największe innowacje technologiczne w jednym zestawie – mówi Rob Dolan, Senior Design Director w Nike Running – Dzięki piance Lunarlon biegacze otrzymują gwarancję niezakłóconego, płynnego biegu. Z kolei wsparcie stopy oraz niewielką wagę zapewnia technologia Flyknit. Razem tworzą prawdziwie magiczne połączenie – dodaje Dolan.

Dzięki precyzyjnej konstrukcji, cholewka Flyknit pewnie obejmuje stopę – jednocześnie pozostając bardzo elastyczną. Ponadto strategicznie rozmieszczone strefy wentylacyjne dają poczucie komfortu. Technologia Flyknit eliminuje konieczność wykorzystania wielu skrawków materiału zszywanych razem, dzięki czemu ograniczono zużycie tkanin. Z kolei, w celu zwiększenia wsparcia w rejonie śródstopia, system Flywire został zamknięty w specjalnych tunelach, będących integralną częścią cholewki. W ten sposób but porusza się wraz ze stopą, stabilizując ją.

Po sukcesie Flyknit Lunar1+, w drugiej edycji tego buta projektanci Nike skupili się na zwiększeniu elastyczności cholewki. Wpłynęło to na poprawę jego dopasowania do stopy oraz położenie języka wzdłuż śródstopia. Co więcej, dane dotyczące rozłożenia sił nacisku stopy na podeszwę pozwoliły na opracowanie nowego rodzaju bieżnika – lepiej dostosowanego do naturalnego ruchu stopy. Projektanci wykorzystali te informacje również do udoskonalenia amortyzacji pianki Lunarlon i podniesienia poziomu jej elastyczności. W rezultacie Nike Flyknit Lunar2 to bardzo lekki but dla biegaczy o neutralnym sposobie stawiania stopy, zapewniający jej płynne przetaczanie podczas treningu.

Nike Flyknit Lunar2 zadebiutował w klipie video pt. "Light. Strong. Nike Flyknit" (Lekki. Mocny. Nike Flyknit"). Model ten można już teraz zaprojektować na platformie NIKEiD. Wersja męska będzie dostępna w kolorystyce Volt/White-Blue Glow, zaś damską w barwach Atomic Orange/White Purple.

Obie propozycje będą do nabycia na Nike.com oraz w wybranych salonach Nike od 6 lutego tego roku.