Trenuj Z ASICS I Orlen Warsaw Marathon – motywuj siebie i innych

Ola Kołakowska 2017-01-04 20:00

ORLEN Warsaw Marathon

Po raz kolejny, w ramach przygotowań do ORLEN Warsaw Marathon, ruszają cotygodniowe spotkania treningowe z firmą ASICS. Mieszkańcy 10 polskich miast będą ćwiczyć pod okiem profesjonalnych trenerów

z sieci Sklep Biegacza. Uczestnicy, którzy uzyskają 70% frekwencję, dostaną kod rabatowy zwalniający z opłaty za pakiet startowy – do wykorzystania dla siebie lub na prezent dla kogoś bliskiego. Treningi rozpoczną się już 8 stycznia i potrwają do 9 kwietnia br.

Za 109 dni wystartuje największy maraton w Polsce, w którym rok rocznie bierze udział kilka tysięcy osób. Jedni chcą po prostu wystartować, inni go ukończyć albo osiągnąć lepszy wynik, niż poprzednio. Każdy cel jest świetny by pobiec w Orlen Warsaw Marathon. I do każdego z nich najlepiej przygotowywać się z ASICS i Sklepem Biegacza. By osiągnąć swój noworoczny cel warto wybrać się na trening w jednym z 10 polskich miast: Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Płocku.

”To nasz piąty maraton. Poprzednie okazały się wielkim sukcesem, ale nie spoczywamy na laurach. Cieszymy się, że z naszym partnerem, firmą ASICS, możemy pomóc biegaczom, by stali się lepszą wersją samych siebie pod kątem wytrzymałości fizycznej i odpowiedniej motywacji i osiągnęli to, co kiedyś mogło wydawać im się niemożliwe.” - podkreśla Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Bieg odbędzie się 23 kwietnia, ale przygotowania do ORLEN Warsaw Marathon ruszają już w najbliższą niedzielę , w 10 miastach. „To święto sportu i biegania. Czujemy dumę, że jesteśmy jego częścią i możemy je wspierać już od początku Nowego Roku. Widok tysięcy ludzi, którzy pokonują metę i osiągają swoje ambitne cele, to najlepsza motywacja, by to święto wypadło doskonale. Tym bardziej, że biegacze często w ten sposób spełniają swoje marzenia” - dodaje Sebastian Sumisławski, Country Manager ASICS, Partnera ORLEN Warsaw Marathon.

Trenerzy ze Sklepu Biegacza będą czekać na początkujących i zaawansowanych. „Nawet, jeśli wcześniej biegaliśmy tylko rekreacyjnie, to w 4 miesiące możemy przygotować się do królewskiego dystansu”- zapewniają trenerzy. „Co ważne, na treningach skupiamy się nie tylko na samym bieganiu, ale też na motywacji, a to wyzwanie, z którym nawet najlepsi biegacze miewają kłopot. My wiemy, jak go rozwiązać, ale to nasi maratończycy muszą zrobić pierwszy krok”. Warto go zrobić z kilku powodów: po pierwsze, eksperci pomogą biegaczom przygotować się do imprezy najlepiej, jak to tylko możliwe. Po drugie: kto będzie obecny na 70% treningów, dostanie kod rabatowy zwalniający z opłaty za pakiet startowy – do wykorzystania dla siebie lub na prezent dla kogoś bliskiego (do wyczerpania zapasów). Trzecim powodem jest możliwość bezpłatnego skorzystania podczas treningów ze sprzętu firmy ASICS – Foot ID, czyli trójwymiarowego skanowania stopy biegacza. Dodatkowo na chętnych czekać będą także testy obuwia sportowego. 

W każdą niedzielę o godzinie 10:00 zainteresowani mogą wspólnie pobiegać i uzyskać porady od profesjonalnych trenerów. Warto podkreślić, że treningi są bezpłatne. Plan treningowy opracował czołowy polski maratończyk i autorytet w dziedzinie biegania – Jerzy Skarżyński. Szczegóły dotyczące lokalizacji i planu treningowego dostępne są na www.orlenmarathon.pl

ORLEN Warsaw Marathon