Przełomowy rok dla ekstremalnych biegaczy! Rusza OCR Topliga

Adrian Mordasiewicz 2017-01-02 20:30

OCR Topliga

2017 rok będzie przełmowy dla rodzimych biegów z przeszkodami. Rusza pierwsza w Polsce OCR Topliga - ranking dla wszystkich miłośników tej młodej dyscypliny sportu, która rozwija się w zaskakująco dynamicznym tempie.

Obstacle course racing (OCR) to dyscyplina sportu, która szturmem podbiła serca biegaczy i nie tylko. W zawodach, organizowanych przez kilkanaście polskich marek, bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy uczestników. Oprócz pokonania określonego dystansu, zawodnicy muszą zmierzyć się z przeszkodami oraz trudnym terenem. Naturalnym kierunkiem rozwoju branży było powstanie OCR Topligi.

Zasady funkcjonowania oraz zdobywania punktów przez zawodników są proste i dają możliwość rywalizacji nie tylko najszybszym biegaczom, ale także tym najbardziej aktwnym. Już sam start gwarantuje podstawowe punkty określone przez regulamin. Najlepsza dwudziestka otrzyma dodatkowe punkty za zajęte miejsce.

OCR Topliga obejmie swoją klasyfikacją większość zawodów odbywających się w Polsce. Już teraz na długiej liście znajdziemy te najpopularniejsze jak Runmageddon, Spartan Race, Bieg Wulkanów, Formoza Challenge, Rage Run, Bieg Tygrysa, 4RUN i inne. Pełną (jeszcze nie zamkniętą) listę zawodów oraz kalendarium można znaleść na oficjalnej stronie ligi: www.ocr-topliga.pl.

Pula nagród dla dziesięcu najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach to 10000PLN!

Rejestracja zawodników już ruszyła, a pierwsze zawody klasyfikowane do OCR Topligi odbędą się już pod koniec stycznia 2017 roku.

OCR Topliga

 

OCR Topliga

 

OCR Topliga