Plebiscyt CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku!

Justyna Grzywaczewska 2017-01-31 20:00

City Trail

W poniedziałek, 30 stycznia rusza głosowanie w pierwszej edycji Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku. Tytuł ten zdobędzie zawodnik (lub zawodniczka), który wystartował w przełajowych biegach CITY TRAIL co najmniej dwa razy w roku 2016, ale przede wszystkim osiągał sukcesy w swojej specjalizacji. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł w gotówce.

Kandydaci

Kandydatów do tytułu Najlepszego Biegacza CITY TRAIL w 2016 roku jest dziesięciu. Nominacje zostały przyznane za osiągnięcia na biegowych trasach niezależnie od specjalizacji zawodnika. - Braliśmy pod uwagę wyniki ze wszystkich możliwych imprez biegowych: zawodów na bieżni, biegów ulicznych, biegów górskich, biegów ultra. Co ważne, kandydat nie musiał potwierdzić wysokiej formy podczas naszych imprez, warunkiem był jedynie udział w minimum dwóch naszych biegach w 2016 roku – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator cyklu CITY TRAIL.

Do tytułu Najlepszego Biegacza CITY TRAIL w 2016 roku zostali nominowani:

Dariusz Boratyński

City Trail

Medalista Mistrzostw Polski Juniorów – na 5000m (brąz) i w przełajach (srebro). Zajął bardzo dobre – 23. miejsce w przełajowych mistrzostwach Starego Kontynentu.

Agnieszka Gortel-Maciuk

City Trail

Zwyciężczyni maratonu w Poznaniu (2:35:41). Siódma zawodniczka prestiżowego maratonu w Houston (2:33:19). Wysoka forma utrzymywana od wielu lat.

Artur Jabłoński

City Trail

Świetnie łączy starty na stosunkowo krótkich dystansach z biegami ultra i górskimi. W 2016 roku zwyciężył w Supermaratonie Gór Stołowych, biegu na dystansie 64km podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy oraz w biegu Gorce Trail (43 km).

Monika Kaczmarek

City Trail

Wysoka forma potwierdzana w wielu biegach ulicznych w trakcie sezonu. Trzecia zawodniczka mistrzostw Polski w maratonie (2:55:04).

Artur Kern

City Trail

Nominacja za złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie 3000m.

Aneta Konieczek

City Trail

W 2016 roku ustanowiła rekord Polski juniorów dystansie 3000m z przeszkodami (10:00,58). Złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów na 2000 z przeszkodami, srebrna na 1500m, brązowa podczas przełajowych mistrzostw kraju w swojej kategorii wiekowej. Zajęła 9. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów na dystansie 3000m z przeszkodami oraz 21. miejsce w przełajowych mistrzostwach Europy.

Angelika Mach

City Trail

Nominacja za brązowy medal mistrzostw Polski seniorów na 10000m oraz za ukończenie ORLEN Maratonu jako pierwsza Polka (2:37:13). Dwukrotnie poprawiała rekord warszawskiej trasy CITY TRAIL.

Dominika Napieraj

City Trail

Nominacja za wartościowe wyniki na dystansach 3000m – 9:04,54, 10km – 32:22 (Manchester), w półmaratonie – 1:12:07 (Lizbona) oraz debiut w Diamentowej Lidze (Birmingham). Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów na 5000m.

Artur Olejarz

City Trail

Jako jedyny został nominowany za sukcesy w CITY TRAIL – niekwestionowane zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w dwóch miastach: Olsztynie i Szczecinie (10 wygranych biegów), poparte wartościowymi wynikami w biegach ulicznych, m.in. 14:26 na 5km w Biegu Ursynowa.

Tomasz Osmulski

City Trail

Wielokrotny zwycięzca biegów ulicznych. Nominacja za brązowy medal przełajowych Mistrzostw Polski Seniorów.

Nagrodą główną za tytuł Najlepszego Biegacza CITY TRAIL w 2016 roku będzie nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 2-5 dostaną nagrody w wysokości 500 zł. Każdy będzie uhonorowany pamiątkową statuetką. Wręczenie nagród odbędzie się podczas ceremonii kończących edycję.

Dwuetapowe głosowanie

Głosowanie w plebiscycie będzie podzielone na dwa etapy. Pierwszy odbędzie się na facebook’owym profilu CITY TRAIL. Post konkursowy ze zdjęciami każdej z nominowanych osób zostanie opublikowany w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 9:00 i to będzie początek głosowania. Oddanie ważnego głosu polega na kliknięciu któregokolwiek z dostępnych przycisków reakcji (np. „Lubię to”) pod zdjęciem kandydata. Na podstawie liczby kliknięć zostanie stworzona klasyfikacja, w której kandydatom zostaną przyznane miejsca od 1. do 10. Za przyznane miejsce kandydaci otrzymają punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. 5. Głosowanie potrwa do 9 lutego do godz. 22:00.

Drugi etap to głosowanie jury, które ustali swoją klasyfikację i na jej podstawie również zostaną przyznane punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. Jury będzie sugerować się własnym subiektywnym zdaniem, a także komentarzami uczestników plebiscytu. Pięć osób, które napiszą najciekawsze komentarze zachęcające do oddania głosu na kandydata zostanie nagrodzonych oficjalnymi kubkami CITY TRAIL.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 13 lutego o godz. 12:00 na stronie www.citytrail.pl oraz na profilu cyklu na Facebooku.

- Pomysł stworzenia atrakcyjnej formy pokazania czołowych zawodników startujących w naszym cyklu kiełkował w naszych głowach od wielu miesięcy. Teraz wprowadzamy go w życie! Bardzo jestem ciekaw, jakim zainteresowaniem będzie cieszyć się głosowanie. Mamy oczywiście nadzieję, że dużym, a formuła, która opracowaliśmy sprawdzi się i przyniesie założone cele – przyczyni się do popularyzacji biegów przełajowych jako świetnego środka w treningu biegowym oraz pomoże nam zaprezentować czołowych zawodników biorących udział w zawodach Grand Prix CITY TRAIL – podkreśla Piotr Książkiewicz.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Zawody odbywają się na dystansie 5 km w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Są imprezami skierowanymi zarówno do osób biegających regularnie, trenujących w klubach, jak i amatorów oraz biegających zupełnie rekreacyjnie. W biegach nie ma limitów czasu na pokonanie trasy, ani limitów miejsc. W poprzedniej edycji CITY TRAIL wystartowało łącznie 9467 dorosłych biegaczy, którzy linię mety mijali 28 566 razy. W ramach każdej imprezy są organizowane również biegi dziecięco-młodzieżowe na dystansach od 300m do 2km. Organizatorem CITY TRAIL jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Główni Partnerzy cyklu to Nationale-Nederlanden, Salomon, Suunto, Etixx i Polskabiega.pl.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Głosowanie będzie odbywać się na profilu imprezy na Facebooku.

City Trail

 

CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-03-02 20:30
CITY TRAIL: wiosno, przyjdź! [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-02-22 20:30
Zima nie odpuszcza, ale biegacze również! [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-02-14 20:30