Piękna, zimowa aura podczas CITY TRAIL w Olsztynie, Trójmieście i Szczecinie [ZDJĘCIA]

Justyna Grzywaczewska 2017-01-16 20:00

City Trail Olsztyn

Delikatny mróz i piękna śnieżna sceneria dodawały niesamowitego klimatu biegom CITY TRAIL, które odbyły się w weekend 14-15 stycznia. Tym razem rywalizowali zawodnicy z Olsztyna, Trójmiasta i Szczecina. Łącznie w trzech biegach wystartowało blisko 1300 dorosłych i ponad 300 dzieci.

Olsztyn

Wyniki City Trail Olsztyn

W sobotę, 14 stycznia startowali biegacze z Olsztyna. W zimowych warunkach zwycięstwo odniósł Artur Olejarz. Pod nieobecność liderek cyklu, wśród kobiet triumfowała Mariola Sudzińska. Linię mety 5-kilometrowego biegu nad Jeziorem Długim minęło 331 biegaczy. W CITY TRAIL Junior wzięło udział blisko 90 młodych sportowców.

Zwycięzca zawodów Artur Olejarz ma na koncie już trzy wygrane w trwającej edycji, a to oznacza, że jest bardzo bliski drugiego triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu (był najlepszym zawodnikiem w poprzednim sezonie). Sobotni wynik Artura to 16:21. Drugie miejsce zajął Dawid Wyrobiec (17:09), a trzecie – Konrad Nosarzewski (17:21).

Rywalizacja pań odbyła się bez dwóch faworytek – rekordzistki trasy i zwyciężczyni dwóch biegów w trwającej edycji - Aleksandry Lisowskiej oraz najlepszej w dwóch poprzednich edycjach - Moniki Jackiewicz, która wygrała w tym sezonie jeden raz. Z wygranej cieszyła się tym razem Mariola Sudzińska, która na pokonanie trasy potrzebowała 20 minut i 30 sekund.

- W takich warunkach, kiedy jest ślisko, nie za bardzo jest możliwość, by się ścigać. Dla mnie liczyło się, by zrobić dobry trening i bezpiecznie, bez kontuzji dobiec do mety. Biegłam zatem zachowawczo, ale widząc, że nie ma faworytek powiedziałam sobie, że nie mogę zupełnie odpuścić tego biegu. Cieszę się, że udało mi się wygrać, z zadowalającym jak na te warunki wynikiem. Najtrudniej było oczywiście na podbiegu, który jest na ostatnim kilometrze, ale trzeba było uważać również na ostatnim zbiegu, gdzie było wyjątkowo ślisko – relacjonowała na mecie zwyciężczyni biegu.

Drugą lokatę wywalczyła Marta Barcewicz (21:24), a trzecie miejsce zajęła Krystyna Pieczulis (22:32).

Wśród startujących zawodników liczną reprezentację miała Grupa DBK, która podczas biegów CITY TRAIL w całej Polsce biega nie tylko dla siebie, ale także pomaga dzieciom. – Startujemy w CITY TRAIL już trzeci sezon. Na początku było w drużynie kilka osób, a teraz tylko w Olsztynie jest już około dwudziestu. Kiedyś musiałam namawiać do startów, a dzisiaj kolejne osoby same się zgłaszają i dołączają do nas. Czasami pojawia się między nami rywalizacja, ale raczej się wspieramy. Mamy też wspólny cel – nasza firma przekaże na Fundację „Przyszłość dla dzieci” kwotę, która będzie zależała od kilometrów, jakie przebiegniemy w całej edycji CITY TRAIL w kilku miastach w całej Polsce. To nas bardzo motywuje – mówiła na mecie Gabriela Szyndralewicz, kapitan drużyny Grupa DBK Olsztyn.

Kolejne – piąte już zawody CITY TRAIL Olsztyn odbędą się 18 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 25 marca. Wszystkie imprezy odbywają się na tej samej trasie – nad Jeziorem Długim.

Trójmiasto

Wyniki City Trail Trójmiasto

Niedziela to zawody w Trójmieście, a dokładnie w Gdyni. Trójmiejski Park Krajobrazowy pokryty śniegiem wyglądał jak z bajki! Faktem jest jednak, że ścieżki TPK nie należały do najwygodniejszych dla biegaczy. Było bardzo ślisko, więc start w zawodach wymagał odpowiednio dobranego obuwia. W tych niełatwych warunkach zwycięstwo odnieśli – podobnie jak w poprzednim biegu - Łukasz Kujawski i Monika Czapiewska. Na mecie zameldowało się 337 dorosłych, a w biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało ponad 70 młodych adeptów biegania.

Zwycięzca zawodów – Łukasz Kujawski ma na koncie już dwie wygrane i jedno drugie miejsce, jest zatem jednym z głównych pretendentów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu. Czas Łukasza to 16:47.

- Ten bieg miał być najmocniejszym bodźcem treningowym w tygodniu i tak też się stało. Od początku narzuciłem swoje tempo i skupiłem się na walce z gdyńskimi „górami” i dużą warstwą śniegu, która na szczęście - dzięki kolcom - nie dała się tak bardzo we znaki. Trasa była też bardzo dobrze przygotowana biorąc pod uwagę aktualną pogodę. Solidnie się zmęczyłem i z tego jestem bardzo zadowolony. Drugie zwycięstwo z bezpieczną przewagą oraz aktualna dyspozycja bardzo mnie cieszą. Oby w zdrowiu udało się przetrenować kolejny cykl treningowy. Gratuluję wszystkim ukończenia tego bardzo wymagającego biegu. Do zobaczenia na kolejnych zawodach! – podsumował na mecie najlepszy zawodnik niedzielnej imprezy, mistrz Polski na 5000m z 2011 roku – Łukasz Kujawski.

Drugie miejsce zajął Michał Czapiński (17:34), a trzecie Radosław Piotrowski (18:44).

- Było ślisko, w zasadzie cała trasa była utwardzona i wydeptana, tylko na jednym, krótkim fragmencie był sypki śnieg, ale jeśli ktoś miał kolce, czy buty z bieżnikiem to mógł swobodnie biec nawet na tej śliskiej nawierzchni. Słabszy wynik w porównaniu z poprzednim startem to oczywiście efekt trudniejszych warunków i zupełnie się tym nie martwię. Liczy się też trzecie miejsce, ponieważ aktualnie mam dwie trzecie lokaty i jedną czwartą, więc chciałbym powalczyć w klasyfikacji generalnej. Niestety dwa kolejne biegi pokrywają się z innymi startami, które mam w planach, ale mam nadzieję, że uda się je pogodzić, by ukończyć czwarty bieg – mówił po zawodach Radosław Piotrowski, drużynowy mistrz świata juniorów w biegach na orientację.

Wśród pań zwycięstwo odniosła – po raz drugi w tym sezonie – Monika Czapiewska, która na pokonanie trasy potrzebowała 20 minut i 2 sekundy. Monika - podobnie jak Łukasz Kujawski - ma na koncie dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce.

Drugą lokatę wywalczyła Monika Rolbiecka (20:12), a trzecia była Aleksandra Baranowska-Trzasko (21:04).

Piąte zawody CITY TRAIL Trójmiasto odbędą się 19 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 26 marca. Imprezy odbywają się na zmianę na dwóch trasach – w Gdańsku i w Gdyni. Lutowa impreza będzie zorganizowana w Gdańsku, marcowa – w Gdyni.

Szczecin

Wyniki City Trail Szczecin

Uczestnicy startujący w niedzielę nad Jeziorem Szmaragdowym wykazali się niesamowitym doświadczeniem zarówno w doborze ubioru i butów, jak i rozwagą oraz wytrwałością w pokonywaniu oblodzonych ścieżek Puszczy Bukowej. Zwycięstwo odnieśli Artur Olejarz, który rywalizuje na dwóch trasach – w Szczecinie i w Olsztynie oraz Nikolina Szurgocińska. Linię mety 5-kilometrowego biegu minęło 601 biegaczy. W CITY TRAIL Junior pobiegło blisko 150 zawodników.

Zwycięzca zawodów – Artur Olejarz ma na koncie dwie wygrane w trwającej edycji. Artur to również zwycięzca poprzedniego sezonu CITY TRAIL w Szczecinie. Jego czas to tym razem 16:36. Drugie miejsce zajął Wojciech Piwowarczyk (17:39), a trzecie – Krzysztof Sawicki (18:07).

Wśród pań, pod nieobecność liderki cyklu – Moniki Jackiewicz, pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Nikola Szurgocińska. Jej wynik to 20:54.

- Bieg był bardzo ciężki. Trzeba było uważać na lód, który był na całej trasie. Mimo to, mogę stwierdzić, że to był mój dzień i biegło mi się bardzo dobrze! Chciałam poprawić wynik z poprzednich startów, lecz nawierzchnia nie pozwoliła na życiówkę. Nie ukrywam, że jestem w trakcie bardzo intensywnego treningu, który przynosi efekty nawet na tak ciężkiej trasie jak CITY TRAIL w Szczecinie. Za miesiąc będę walczyć jeszcze mocniej! – mówiła po biegu Nikolina.

Drugie miejsce wywalczyła Sylwia Telatyńska (22:09), a trzecie – Wioletta Murawska (23:06).

Kolejne zawody CITY TRAIL Szczecin odbędą się 5 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 12 marca. Imprezy odbywają się zawsze na tej samej trasie – nad Jeziorem Szmaragdowym.

Zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi w każdym z miast będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie w każdej lokalizacji CITY TRAIL siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się - poza Olsztynem, Trójmiastem i Szczecinem - także w siedmiu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Najbliższe zawody są zaplanowane na 21 stycznia w Poznaniu oraz 22 stycznia w Bydgoszczy.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

CITY TRAIL: mocne zakończenie piątej kolejki [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-03-02 20:30
CITY TRAIL: wiosno, przyjdź! [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-02-22 20:30
Zima nie odpuszcza, ale biegacze również! [ZDJĘCIA]
Justyna Grzywaczewska
2017-02-14 20:30