Już w niedzielę Warszawa pobiegnie dla Aleppo

Magdalena Sosna 2017-01-30 19:30

BiegamDobrze

W najbliższą niedzielę Fundacja „Maraton Warszawski” organizuje bieg dla osób dotkniętych wojną w Syrii. Wydarzenie jest elementem akcji charytatywnej  #BiegamDobrze. Start planowany jest na godzinę 10:00, uczestnicy będą biegać wokół Pałacu Kultury. Celem jest pomoc dla ludności cywilnej, zamieszkującej zniszczone tereny Syrii.

W czasie Powstania Warszawskiego stolica została całkowicie zrównana z ziemią. Obecnie na oczach całego świata zniszczone zostało syryjskie Aleppo. Tysiące cywilów, w tym kobiety i dzieci straciło dach nad głową oraz możliwość bezpiecznego funkcjonowania. Celem organizowanego biegu jest uzbieranie pieniędzy, za które zakupione zostaną m.in. podstawowe środki sanitarne, żywność i ubrania dla poszkodowanych Syryjczyków. - Niedzielny bieg jest niezwykły. Sam proces zapisów na wydarzenie wymagał od biegacza zaangażowania i zaktywizowania swoich przyjaciół. Każdy uczestnik biegu, aby otrzymać wyjątkowy numer startowy uzbierał przy wsparciu swoich znajomych m.in. 100 zł. Środki te w całości zostaną przez nas przekazane Syryjczykom dotkniętym wojną. Ogromne wrażenie robi na nas fakt, że są osoby, którym udało się zebrać ponad 2 500 tysiąca złotych! To ogromy sukces! – komentuje Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Do tej pory biegacze w ramach akcji #BiegamDobrze dla Aleppo wspólnie zebrali już 60 000 zł. W niedzielnym biegu udział zadeklarowało ponad 200 osób, a zapisy nadal trwają. Organizatorzy zachęcają uczestników do przyjścia w białych koszulkach. Bieg nie ma charakteru wyścigu, a trasa została wytyczona po chodnikach i alejkach parkowych wokół PKiN.

W ostatnią niedzielę stycznia wszyscy spotkamy się nie po to, by walczyć o medale, ale po to by w białym biegu dać wyraz solidarności z Syryjczykami i przede wszystkim – pomóc. Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy „Warszawa dla Aleppo”, prowadzonej przez stołeczny ratusz. W akcję włączyła się Polska Akcja Humanitarna oraz Caritas.

Więcej informacji i zapisy: www.pzupolmaratonwarszawski.com/dlaAleppo

  • Data: 29 stycznia
  • Start i meta: Pałac Kultury i Nauki – przy pomniku Janusza Korczaka
  • Godzina: 10:00
  • Dystans: 10 km (lub mniej). Biegamy po pętlach o długości ok 1600 m, sam decydujesz ile przebiegniesz.
  • Limit czasu: 1h 30 minut
  • Cel: zebrać jak najwięcej środków, które Caritas i PAH przeznaczą na pomoc mieszkańcom Aleppo.