III Parkowe Hercklekoty już za kilka dni

Katarzyna Armatys-Wisniewska 2017-02-09 20:30

III Parkowe Hercklekoty

Katowice, 9 lutego 2017 r. – W najbliższą niedzielę, 12 lutego br., odbędzie się przyprawiająca o szybsze bicie serca walentynkowa impreza… biegowa. Punktualnie o 12:00 w uliczkach Parku Śląskiego w Chorzowie będzie można spotkać rozbieganych uczestników III Parkowych Hercklekotów.

W ramach III Parkowych Hercklekotów zakochani w bieganiu i Nordic Walkingu będą mieli do pokonania trasę 6,5 km. Bieg poprowadzi przez mniej znane, urokliwe zakątki jednego z największych parków miejskich w Europie. Zawodnicy będą finiszować na bieżni stadionu lekkoatletycznego, dzięki czemu poczują się jak prawdziwi olimpijczycy, wbiegający na metę maratonów. Na starcie ustawi się ponad 1000 biegaczy, blisko 150 dzieci i aż 175 „chodziarzy”, czyli miłośników Nordic Walking. Najstarszy zawodnik urodził się w 1932 roku. Na podium stanie trzech najszybszych biegaczy w biegu i kategorii NW z podziałem na kobiety i mężczyzn. Nagrodzeni zostaną ponadto najstarsi i najmłodsi uczestnicy, a na dodatkowe nagrody może liczyć jeszcze 25 osób. – Najbliższa niedziela zapowiada się mroźna i słoneczna, czyli po prostu idealna na takie wydarzenie. Cieszymy się, że aż tyle osób zdecydowało się spędzić ją z nami. Na mecie na każdego zawodnika będzie czekała ciepła herbata i pyszny żurek, co powinno uspokoić hercklekoty, których uczestnicy nabawią się podczas biegu – mówi Klaudia Kapica, MK team. III Parkowe Hercklekoty to także okazja do pomocy. W niedzielę zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna dla szesnastoletniej Wiktorii Gruszki, która od sześciu lat zmaga się z rzadką chorobą Moya-Moya. Jeśli ktoś nie zdążył zapisać się na lutową imprezę – nic straconego. III Parkowe Hercklekoty to pierwsza z imprez organizowanych w ramach Grand Prix MK team w 2017 roku. Kolejny bieg już w czerwcu.

W skład Cyklu wchodzą następujące zawody: - III Parkowe Hercklekoty 12.02.2017 r., Chorzów - II Siemianowicki Bieg Świetlików 24.06.2017 r., Siemianowice Śląskie - III Siemianowickie Nocne Marki 28.10.2017 r., Siemianowice Śląskie - IV Bieg Mikołajkowy 03.12.2017 r., Katowice Cykl jest wspierany przez firmę Regatta Polska w ramach programu RUSZ SIĘ. Impreza Parkowe Hercklekoty organizowana przez MK team odbędzie się już po raz trzeci. Partnerem wydarzenia jest Stadion Śląski. – Dziękujemy Parkowi Śląskiemu za tak wielkie wsparcie i zaangażowanie. Cieszymy się, że to właśnie w nim odbywają się Parkowe Hercklekoty. Kłaniamy się również nisko każdemu ze sponsorów, dzięki którym aż tylu zawodników może zakończyć bieg z atrakcyjnymi nagrodami – dodaje Klaudia Kapica.

Więcej informacji dot. III Parkowych Hercklekotów znajduje się pod adresem: http://www.mkteamevents.pl/hercklekoty/ oraz na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1816090521994238/