Garmin Ultra Race 2017 – zapisy wystartowały!

Małgorzata Pryśko 2017-02-01 20:00

Garmin Ultra Race

Od środy 1 lutego można zapisywać się na zawody Garmin Ultra Race, które odbędą się w dniach 16-17 września w Górach Stołowych. Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: 53 km, 24 km lub 9 km. Start i meta wszystkich tras znajdować się będą w Radkowie.

Garmin Ultra Race, który zadebiutował w zeszłym roku, przyciąga miłośników biegania po górach. To właśnie dla nich organizatorzy, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie oraz firma Labosport Polska, przygotowali trzy wyjątkowe trasy, biegnące ścieżkami i szlakami Gór Stołowych. Najdłuższa trasa, 53 km o przewyższeniach +1840 m/- 1840 m, przebiegać będzie przez między innymi przez miejscowości Batorów, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, w okolicach Błędnych Skał czy schroniska Pasterka. Bieg na tym dystansie jest biegiem kwalifikacyjny do słynnej imprezy Ultra Trail du Mont Blanc – biegu wokół masywu Mont Blanc. Zawodnicy, którzy ukończą zawody w przewidzianym limicie czasy, czyli w ciągu 10 godzin, otrzymają 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB. Zawody na tym dystansie rozegrane zostaną pierwszego dnia Garmin Ultra Race, czyli w sobotę 16 września.

Drugiego dnia imprezy, w niedzielę 17 września, w góry wyruszą osoby, które zdecydowały się na start na dystansach 24 km oraz 9 km. Trasa 24 km z przewyższeniami +820 m/- 820 m przebiegać będzie wokół masywu Szczelińca, najwyższego szczytu Gór Stołowych. Zawodnicy miną między innymi Wodospad Pośny, miejscowość Karłów czy schronisko Pasterka. Najkrótsza, dziewięciokilometrowa trasa może mylić swoją długością. Przewyższenia, które na tym krótkim odcinku wynoszą +450 m/ - 450 m, mogą co niektórym dać w kość. Na zawodników czeka stromy podbieg w stronę Wodospadu Pośny. Tego samego dnia odbędą się biegi dla najmłodszych, czyli Garmin Ultra Kids. Dzieci i młodzież będą mogli wystartować na trzech dystansach: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

„Trasy w tym roku będą takie same, jak podczas zeszłorocznej edycji, dzięki czemu zawodnicy będą mogli porównać swoje czasy sezon do sezonu. Staraliśmy się tak dobrać trasy, by każda z nich pokazała piękno Gór Stołowych oraz atrakcje regionu. Niewątpliwym udogodnieniem jest zlokalizowanie startu i mety w jednym miejscu, czyli nad zalewem w Radkowie. Każda z tras jest pętlą prowadzącą głównie szlakami Gór Stołowych” – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Zapisy na zawody prowadzone są za pomocą formularza zgłoszeniowego udostępnionego na stronie zawodów www.ultrarace.pl. Organizatorzy przewidzieli łącznie 1000 miejsc dla zawodników. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów na Facebooku: https://www.facebook.com/ultraracepl/.

Przydatne informacje:
Garmin Ultra Race to zawody w biegach górskich, które odbędą się w dniach 16-17 września 2017 roku. Start i meta wszystkich dystansów zlokalizowane będą w Radkowie (Góry Stołowe). Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 53 km, 25 km oraz 9 km, które zostaną poprowadzone przez Polskę i Czechy. Imprezą towarzyszącą są biegi dla dzieci Garmin Ultra Kids na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m. Organizatorem biegu górskiego jest agencja eventowa LABOSPORT Polska.

Zapisy na Garmin Ultra Race już od 1 lutego!
Małgorzata Pryśko
2017-01-25 20:00
Tomasz Karolak wystartuje w Garmin Ultra Race na 53 km!
Małgorzata Pryśko
2016-08-24 15:39