CITY TRAIL: zimowe biegi w Lublinie i Warszawie [ZDJĘCIA]

Justyna Grzywaczewska 2016-12-07 20:00

City Trail

W pierwszy grudniowy weekend odbyły się dwie imprezy w ramach cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zarówno w Lublinie, jak i w Warszawie biegacze mieli okazję sprawdzić się w zimowych warunkach. W Lublinie nawierzchnia była zdecydowanie bardziej wymagająca, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wynikach zawodników, natomiast w Warszawie padł rekord trasy kobiet.

Lublin

Wyniki City Trail: Lublin

W sobotnim biegu w Lublinie zwycięstwo odnieśli Magdalena Kłoda i Jarosław Bimkiewicz. Linię mety minęło 371 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior uczestniczyło ponad 60 młodych adeptów biegania.

Magdalena Kłoda to zwyciężczyni również poprzedniego biegu nad Zalewem Zemborzyckim. W sobotnich zawodach uzyskała wynik 19:21. Drugie miejsce zajęła najlepsza zawodniczka wszystkich (trzech) poprzednich edycji CITY TRAIL w Lublinie – Joanna Wasilewska (19:51), a trzecie – Monika Kosz (20:10).

W rywalizacji mężczyzn wygrał najlepszy także w listopadzie – Jarosław Bimkiewicz. Jego czas to tym razem 17:14. Drugie miejsce wywalczył Cezary Bednarz (17:20), a trzecie – Damian Jastrzębski (17:41).

- Tym razem wynik jest słabszy niż przed miesiącem, bo warunki na trasie były mniej sprzyjające. Nie brakowało błota i śliskich fragmentów, na których trzeba było szczególnie uważać – podkreślił Jarosław Bimkiewicz. – Rozglądając się na starcie, nie zauważyłem żadnego z najmocniejszych chłopaków, więc od początku postanowiłem prowadzić stawkę. Udało się do końca utrzymać pierwsze miejsce. Na wygraną w klasyfikacji generalnej się nie nastawiam, ale na walkę z nieobecnym w sobotę Arturem Kernem, czy innymi zawodnikami z czołówki jak najbardziej.

Wśród startujących w biegu byli Damian Stefaniak i Daria Gałuszka mieszkający aż w Pruszczu Gdańskim. – Mam w Lublinie rodzinę, kuzyn biega w CITY TRAIL, a ponieważ znamy zawody z trójmiejskiej edycji, chętnie startujemy też tutaj. W Trójmieście ukończyłem w poprzedniej edycji cały cykl i dwa razy startowałem w tym sezonie. Trasy w Gdańsku i w Gdyni na pewno są trudniejsze niż w Lublinie. Chcemy pojechać też do Olsztyna, by mieć większe porównanie – wyjaśnił Damian.

Cykl CITY TRAIL w edycji 2016/2017 potrwa w Lublinie do 11 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 7 stycznia 2017. Lubelską edycję zawodów wspiera Miasto Lublin.

Warszawa

Wyniki City Trail: Warszawa

Niedzielny bieg w stolicy to popis Angeliki Mach, która poprawiła swój rekord trasy sprzed miesiąca. Od wczoraj wynosi on 17:22. – Podobnie jak przed miesiącem zależało mi wyłącznie na miejscu, nie na czasie. Specjalnie nie włączyłam zegarka, żeby się nie nakręcać tylko biec spokojnie, więc cieszę się, że znowu udało się poprawić rekord - bez kontrolowania tempa – mówiła po biegu Angelika Mach. - Mimo wszystko biegło mi się gorzej niż ostatnio. Może ze względu na trudniejsze warunki na trasie, bo spadł śnieg, a może dlatego, że miałam ciężki tydzień treningowy – przebiegłam około 140km, a przy tym było dużo sprawności i siły – podsumowała piąta zawodniczka tegorocznych mistrzostw Polski na 5km.

Drugie miejsce zajęła Izabela Parszczyńska (17:55), a trzecie – Edyta Rybacka (18:48).

W rywalizacji mężczyzn wygrał najlepszy zawodnik CITY TRAIL Warszawa w edycji 2014/2015, a także drugi w poprzednim sezonie – Artur Jabłoński, z czasem 15:46. Drugie miejsce zajął Łukasz Oskierko – zwycięzca pierwszego biegu w sezonie. Jego wynik to 15:54. Trzecią lokatę wywalczył Piotr Mielewczyk – lider klasyfikacji generalnej minionej edycji CITY TRAIL w Warszawie (tym razem jego czas to 16:07).

Artur Jabłoński nie brał udziału w poprzednich biegach sezonu 2016/2017, więc zwycięstwo w mocno obstawionych zawodach jest tym bardziej wartościowe. – Dopiero dwa tygodnie temu skończyłem roztrenowanie. Po jesiennych startach – w górach na dystansie 64km i w Maratonie Warszawskim - odpoczywałem. Myślę, że ten bieg to dobry prognostyk, tym bardziej, że wydaje się, że pozbyłem się problemów z łydkami i Achillesami, z którymi borykałem się od dłuższego czasu – podkreślił po biegu zwycięzca niedzielnych zawodów – Artur Jabłoński. – Zostały już tylko trzy biegi, więc żebym został sklasyfikowany muszę wystartować w każdym. Zależy mi na tym, bo chcę pomóc mojemu team’owi – Dream Run. Mamy mocny skład i chcemy wygrać klasyfikację drużynową.

Linię mety niedzielnego biegu minęło 644 zawodników. W CITY TRAIL Junior wystartowało 240 uczestników.

Cykl CITY TRAIL w edycji 2016/2017 potrwa w Warszawie do 12 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 8 stycznia 2017.

W weekend 10-11 grudnia odbędą się trzy biegi: w sobotę – w Poznaniu oraz w niedzielę – w Bydgoszczy i Szczecinie.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się - poza wspomnianymi już Bydgoszczą, Lublinem, Poznaniem, Szczecinem i Warszawą - także w pięciu innych miastach: Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Trójmieście i Wrocławiu. Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.