CITY TRAIL: rekordowe biegi w Lublinie i Warszawie!

Justyna Grzywaczewska 2016-11-07 20:30

City Trail Warszawa

To był fantastyczny weekend! Dwa biegi i dwa rekordy frekwencji – w sobotę w Lublinie, a w niedzielę – w Warszawie. W obu imprezach wystartowało łącznie 1162 dorosłych i blisko 300 dzieci.

Lublin

City Trail Lublin Wyniki

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie odbywa się w pięknych okolicznościach przyrody – nad Zalewem Zemborzyckim. Pierwsza część trasy prowadzi wzdłuż zalewu – po bardzo urozmaiconych ścieżkach. Sobotni bieg odbył się w dobrych warunkach, choć nie brakowało błota. Linię mety biegu głównego minęło 426 osób, co oznacza rekord frekwencji poprawiony aż o 21 procent! W biegach dziecięco-młodzieżowych wzięło udział ponad 70 uczestników.

Zwycięstwo odniósł Jarosław Bimkiewicz z czasem 16:20. Drugie miejsce – po pasjonującej walce na finiszu - zajął Łukasz Nestorowicz – czas 16:22. Trzecią lokatę wywalczył zwycięzca dwóch poprzednich edycji CITY TRAIL w Lublinie, aktualnie odpoczywający po sezonie letnim – Artur Kern – jego wynik to 16:43.

Wśród kobiet najszybszą okazała się Magdalena Kłoda, która pokonała 5-kilometrową trasę w 19:09. Na drugiej pozycji bieg ukończyła najlepsza w ubiegłym sezonie Joanna Wasilewska – 19:26. Trzecie miejsce zajęła Monika Kosz – z czasem 19:40.

Zwyciężczyni biegu wróciła na trasę CITY TRAIL po rocznej przerwie. – Postanowiłam wziąć się za trening i rozpoczęłam przygotowania do kolejnej edycji Maratonu Lubelskiego. Planuję startować w CITY TRAIL regularnie, traktując te zawody jako dobry trening. Czy uda mi się pobiec we wszystkich biegach – to trudno przewidzieć, bo jestem pracującą mamą i różne sytuacje się zdarzają, ale plan jest ambitny – mówiła na mecie Magdalena Kłoda. – Muszę przyznać, że w zasadzie w ogóle nie biegam w lesie, zatem w pierwszej części dystansu zupełnie nie mogłam się odnaleźć. Chcąc walczyć o wysokie lokaty i dobre wyniki, na pewno muszę część treningów wykonywać w lesie – dodała.

Zawody CITY TRAIL przyciągają coraz więcej drużyn biegowych i zespołów firmowych. – Biegamy drużynowo, reprezentuję branżę informatyczną. Ten bieg był naszym drugim. Było nas jeszcze więcej niż za pierwszym razem. Chyba pozytywne relacje po październikowych zawodach zachęciły kolejne osoby. Tym razem było trudnej, było więcej błota, ale wydaje się, że było cieplej. Podejrzewam, że w grudniu warunki na trasie i warunki atmosferyczne mogą być jeszcze trudniejsze, ale na pewno będę startować. Takie zwody w lesie to dla mnie frajda. Tutaj nie chodzi tylko o to, by jak najszybciej pokonać trasę, ale żeby dać z siebie nieco więcej, bo czasami trzeba przeskoczyć konar, wystające korzenie, kałużę, odważyć się zbiec z górki – mówiła na mecie jedna z zawodniczek - Milena Gębusia.

Lubelską edycję cyklu wspiera Miasto Lublin. Kolejne zawody już 3 grudnia.

Warszawa

City Trail Warszawa Wyniki

Już na kilka dni przed niedzielnymi zawodami w Warszawie było wiadomo, że bieg może być rekordowy – na liście startowej widniało blisko 1000 opłaconych zawodników! Warszawa miała realne szanse, by wyjść na drugie miejsce pod względem frekwencji w całym ogólnopolskim cyklu, w którym liderem jest Poznań. W stolicy Wielkopolski rekordowe biegi przyciągają ponad 1200 biegaczy.

Deszczowy poranek pewnie wystraszył część biegaczy, mimo to w zawodach wzięło udział 736 osób, co oznacza rekord frekwencji poprawiony o 52 uczestników. Do drugiego miejsca w całym cyklu trochę zabrakło – w najliczniejszym biegu w Bydgoszczy, która zajmuje pozycję wicelidera wystartowało 762 zawodników.

Niedzielny bieg był rekordowy również pod względem poziomu sportowego pań. Zwyciężczyni biegu – Angelika Mach ustanowiła rekord trasy kobiet, który od wczoraj wynosi 17:26. Poprzedni należał do Pauliny Lipskiej (18:29). - Nie spodziewałam się takiego rezultatu, bo zapomniałam zabrać zegarek, stąd nie mogłam kontrolować tempa. Starałam się biec komfortowym dla siebie tempem, na pewno to nie było sto procent moich możliwości – miałam jeszcze dużo zapasu, ale zostawię go na kolejne biegi CITY TRAIL – podsumowała Angelika Mach - najlepsza zawodniczka tegorocznego ORLEN Warsaw Marathon, legitymująca się rekordem życiowym 2:37:13 na królewskim dystansie. – Do połowy października miałam roztrenowanie, byłam na obozie regeneracyjnym na Mazurach, gdzie zamiast treningów były różne zabiegi, odnowa biologiczna i odpoczynek. Pod koniec października zaczęłam przygotowania do kolejnego sezonu. W zasadzie od razu po biegu CITY TRAIL wyjeżdżam na zgrupowanie do Jakuszyc, gdzie zacznie się mocniejsze bieganie. Nie mam na razie dokładnie sprecyzowanego celu na kolejny sezon, ale wiem jedno – na wiosnę nie będę biegła maratonu. W pierwszej części sezonu chcę skupić się na krótszych dystansach i poprawić życiówki, aby później ten zapas prędkości przełożył się na lepszy czas na królewskim dystansie.

Drugie miejsce w niedzielnym biegu zajęła Izabela Parszczyńska, która uzyskała wynik 18:06, a trzecie – Edyta Rybacka – 18:23. Warto zaznaczyć, że obie panie również pobiegły poniżej dotychczasowego rekordu trasy kobiet.

Zwycięstwo wśród mężczyzn odniósł najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu - Piotr Mielewczyk z czasem 15:47. Drugie miejsce zajął Mikołaj Raczyński – czas 15:57. Trzecią lokatę wywalczył rekordzista trasy – Marcin Nagórek – jego wynik to 16:10.

W zawodach startowała aktorka – Anna Gzyra, która została Ambasadorką cyklu. – Jestem zadowolona z siebie po biegu. Mimo, że już po pierwszym kilometrze rozładował mi się zegarek, udało mi się biec równym tempem i miałam siłę, by na końcu przyspieszyć – mówiła na mecie Ania. - Mam bardzo małe doświadczenie w zawodach, więc każdy start jest dla mnie stresujący. Podczas tego biegu odkryłam, że zdecydowanie lepiej biegnie się, kiedy nie starasz się za wszelką cenę się sprawdzać. Owszem trzeba się mobilizować, ale takie nadmierne myślenie, o jak najlepszym rezultacie za bardzo stresuje i raczej nie pomaga w osiągnięciu upragnionych rezultatów.

Tradycyjnie zanim na trasę ruszyli dorośli, rozegrane zostały zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Wzięło w nich udział ponad 200 uczestników.

Trzeci bieg CITY TRAIL w Warszawie jest zaplanowany na 4 grudnia. Z kolei w najbliższy weekend zawody odbędą się we Wrocławiu (w sobotę) oraz w Katowicach (w niedzielę).

Biegi Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.