CITY TRAIL: rekordowe bieganie we Wrocławiu i Szczecinie, deszczowe Katowice

Justyna Grzywaczewska 2016-10-17 20:00

15-16 października to pierwszy weekend cyklu CITY TRAIL w edycji 2016/2017, podczas którego odbyły się trzy biegi. W sobotę rywalizowali biegacze z Wrocławia, w niedzielę – z Katowic i Szczecina. Łącznie w trzech miastach wystartowało ponad 2000 biegaczy!

CITY TRAIL Wrocław

Wrocław

Pierwszy bieg we Wrocławiu przyniósł rekord frekwencji biegu głównego – na linii mety zameldowało się 444 biegaczy. Najlepszym okazał się Dariusz Boratyński – zwycięzca poprzedniej edycji CITY TRAIL we Wrocławiu. Wśród pań triumfowała Małgorzata Zieleń.

Wynik Dariusz Boratyńskiego to 15:57. – Zaczęliśmy trochę wolno, ale generalnie jestem zadowolony z czasu. Pod koniec pierwszego kilometra wyszedłem na prowadzenie i byłem w stanie sam aż do mety nadawać dość mocne tempo. To dobry prognostyk przed listopadowymi eliminacjami do przełajowych mistrzostw Europy, do których się przygotowuję. Kolejny bieg CITY TRAIL będzie ostatnim sprawdzianem przed tymi zawodami – podkreślił 19-letni biegacz.

Małgorzata Zieleń potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowej trasy 18:54.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli swoje zawody miały dzieci startujące w CITY TRAIL Junior. To rywalizacja dla najmłodszych adeptów biegania, którzy startują na dystansach od 300m do 2km. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie 205 dzieci. To jeden z najliczniejszych biegów dziecięco-młodzieżowych w historii wrocławskiego CITY TRAIL.

Kolejne zawody CITY TRAIL we Wrocławiu są zaplanowane na 12 listopada.

CITY TRAIL Katowice

Katowice

Deszczowa aura nie wystraszyła katowickich biegaczy. Nad stawami Janina i Barbara pojawiły się 493 osoby i ponad 100 dzieci. Zwycięstwo odniósł Wojciech Czernek, który stoczył pasjonującą walkę o zwycięstwo z Tomaszem Kawikiem – liderem klasyfikacji generalnej pierwszej edycji CITY TRAIL. Wśród pań triumfowała debiutująca w katowickim cyklu Sylwia Ślęzak.

Wynik Wojciecha Czernka to 16:17. Sylwia Ślęzak pokonała trasę w 17:43.

Zwyciężczyni biegu – Sylwia Ślęzak to m.in. medalistka tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski na dystansie 10 000m. Na trasie CITY TRAIL w Katowicach startowała pierwszy raz, ale zna cykl, ponieważ wcześniej brała udział w jego łódzkiej odsłonie. – W Łodzi jest duży podbieg, co sprawia, że trasa jest ciężka, ale tutaj na Giszowcu też nie było łatwo, bo pogoda niezbyt nam sprzyjała, było sporo błota na trasie – oceniła na mecie 21-letnia zawodniczka. - W listopadzie startuję w przełajowych mistrzostwach Polski i to jest mój najbliższy cel.

Sylwia podkreśliła, że niedzielny bieg potraktowała treningowo, a mimo to uzyskany przez nią wynik – 17:43 - jest zaledwie 8 sekund gorszy od rekordu trasy kobiet, który należy do Agnieszki Gortel-Maciuk.

Drugi bieg w Katowicach w edycji odbędzie się 13 listopada.

CITY TRAIL

Szczecin

Czwarta edycja CITY TRAIL w Szczecinie zapowiada się znakomicie! W niedzielnych zawodach wzięło udział 656 uczestników – to rekord frekwencji imprezy. Poprzedni wynosił 503 biegaczy. Jako pierwszy linię mety minął Maciej Żołnowski – trzeci w klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji CITY TRAIL Szczecin. Jego wynik to 17:50. Wśród pań triumfowała dominatorka szczecińskiego CITY TRAIL – Monika Jackiewicz, która uzyskała czas 19:48.

Monika Jackiewicz to rekordzistka trasy oraz zwyciężczyni poprzedniej edycji CITY TRAIL. – Trasa w Szczecinie jest mi dobrze znana, a mimo to za każdym razem jest wymagająca. Nadal sporo tracę na zbiegach. Myślę że gdybym była bardziej odważna mogłabym urwać jeszcze trochę ze swojego najlepszego wyniku – mówiła po zawodach Monika. – Frekwencja w inauguracyjnym biegu to dowód na to, że wysiłek, jaki trzeba włożyć w ten bieg nie odstrasza zawodników, wręcz przeciwnie – jest magnesem.

W CITY TRAIL Junior w Szczecinie pobiegło łącznie ponad 100 dzieci.

Następne zawody odbędą się 20 listopada.

Lokalnym współorganizatorem szczecińskiej edycji CITY TRAIL jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to przełajowe 5-kilometrowe biegi, które odbywają się w 10 lokalizacjach. Poza Wrocławiem, Katowicami i Szczecinem są to: Bydgoszcz, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Trójmiasto i Warszawa. Najbliższe imprezy odbędą się w sobotę, 22 października w Poznaniu oraz w niedzielę, 23 października w Gdyni.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.