11 listopada na biegowo z PKO Bankiem Polskim

Magdalena Kopcińska 2016-10-27 20:00

bieganie

PKO Bank Polski po raz kolejny proponuje uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości na sportowo. Bank zaprasza na Biegi Niepodległości w 5 miastach Polski. Podczas każdego z nich będzie można przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla...“.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym zawody organizowane z okazji ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, m.in. Narodowego Święta Niepodległości.

  • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się w całej Polsce 5 biegów pod patronatem PKO Banku Polskiego.
  • Zawodnicy wystartują 11 listopada w Warszawie, Rzeszowie, Gdyni, Żaganiu i Goleniowie.
  • Wszystkim imprezom będą towarzyszyły akcje charytatywne „biegnę dla...“.

28. Bieg Niepodległości w Warszawie

Od kilku lat Bank jest partnerem strategicznym Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. W jej skład wchodzi Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. Ten ostatni to największa impreza biegowa 11 listopada w Polsce. 15 tysięcy zawodników wystartuje o symbolicznej godz. 11. 11 ze skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Wcześniej wyruszą uczestnicy na wózkach. 10-km trasa wiedzie m.in. al. Jana Pawła II, wiaduktem nad al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

Biorąc udział w 28. Biegu Niepodległości będzie można pomóc rocznej Laurze, która cierpi na Zespół Aperta. Niedawno przeszła skomplikowaną operację głowy, a teraz czeka ją zabieg rozdzielenia paluszków u rąk i nóg. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Laury” i dobiegną z nią do mety zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki. Kartki będą do odebrania 10 listopada w Biurze Zawodów oraz 11 listopada u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w miasteczku biegowym przy Arkadii. W zeszłym roku, podczas 27. Biegu Niepodległości, ponad tysiąc osób pobiegło dla 10-letniego Kuby, który otrzymał dzięki temu środki na protezę ręki.

4. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie

Po raz kolejny PKO Bank Polski jest sponsorem tytularnym cyklu trzech biegów „PKO Rzeszów Biega”. Ostatni z nich, czyli 4. PKO Bieg Niepodległości na 10 km, wystartuje o godz. 12.00. Start i meta znajdować się będą przy al. Tadeusza Rejtana, na wysokości Centrum Handlowego Plaza. Podczas zawodów odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 43-letniej Małgorzaty. Mama 10 dzieci zmaga się od kilku lat z nowotworem trzustki. Jeśli zawodnicy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Małgorzaty” i dotrą z nią do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiety. Kartki będzie można odebrać 10 i 11 listopada w Biurze Zawodów w Centrum Handlowym Plaza. W zeszłym roku podczas 3. PKO Biegu Niepodległości 561 osób przyłączyło się do akcji na rzecz nienarodzonej wówczas jeszcze Zosi. Dzięki temu, Fundacja PKO Banku Polskiego wpłaciła darowiznę na operację serca dziewczynki, która odbyła się po jej urodzeniu.

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim wieńczy cykl „PKO Grand Prix Gdyni”. Biegacze ruszą o godz. 15.00 ze Skweru Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”. Metę 10-km biegu przewidziano w tym samym miejscu. Zawodnicy będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej dla 2,5-letniej Nikoli. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca, w połowie listopada czeka ją trzecia operacja. W zamian za zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Nikoli” i dobiegną z nią do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki. Kartki będzie można odebrać w Biurze Zawodów: w czwartek 10 listopada w godz. 14:00 – 20:00 w Hali Gier GCS przy ul. Olimpijskiej 5 oraz w piątek 11 listopada w namiocie na Skwerze Kościuszki w godz. 10:30 – 14:30. W zeszłym roku podczas Biegu Niepodległości w Gdyni 541 osób przyłączyło się do akcji dla 2-letniego Kacperka. Pieniądze zostały przeznaczone na operację serca chłopca.

5. Bieg Niepodległości w Żaganiu

PKO Bank Polski już po raz trzeci jest sponsorem tej imprezy. W tym roku bieg na dystansie 10 km wystartuje o godz. 12.00. Start i meta znajdują się na Stadionie Arena przy ul. Kochanowskiego. Biegacze będą mieli do pokonania dwie 5-km pętle. Będą mogli również dołączyć do akcji „biegnę dla Tobiasza”. 12-latek ze Szprotawy zmaga się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Zapraszamy zawodników do przypięcia do koszulki karki „biegnę dla Tobiasza”. W zamian za to, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na wózek inwalidzki dla chłopca. Kartki będą do odebrania w dniu biegu u przedstawicieli PKO Banku Polskiego. W ubiegłym roku 778 uczestników 4. Biegu Niepodległości w Żaganiu pomogło 9-letniemu Aleksowi, który podobnie jak Tobiasz cierpi na porażenie mózgowe. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała pieniądze na specjalistyczny wózek dla chłopca.

XXVIII Goleniowska Mila Niepodległości

Zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Goleniowie to najstarsze biegi w Polsce upamiętniające odzyskanie niepodległości. Ich pierwsza edycja odbyła się w 1989 r. Od godz. 11.00 będą biegać przedszkolaki, następnie od 11.45 rywalizację na 600 m rozpoczną dzieci. O godz. 13.15 startuje Mila Młodzieży. Bieg główny, czyli Mila Open na dystansie 1609 m ruszy punktualnie o 14.00 z ronda Siostry Marii Matijczuk. Meta znajduje się na wysokości bramy głównej Stadionu. Na koniec o 14.35 wystartuje bieg na 10 km. Podczas zawodów 11 listopada odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 29-letniego Tomka, który urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kartki „biegnę dla Tomka” będą do odebrania w dniu biegu u przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

Podczas wszystkich imprez biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W sumie, od 2013 r. odbyło się 210 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 220 beneficjentów kwotą ponad 3 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

W tym roku Bank zorganizował także ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 2. PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.