WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Dane podstawowe

Termin
2016-05-08
Dystans
1 km
Kategoria
Bieg uliczny/przełajowy
Strona internetowa
WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
wielkopolskie
Miasto
Poznań
Adres
Wiankowa

Opis

 

8 maja 2016 roku odbędzie się 3. edycja Wings for Life World Run. Światowy bieg, o unikalnej formule sportowej, którego celem jest zbieranie funduszy na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego, po raz kolejny zagości w ponad 30 krajach! Od dziś, na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com można się zapisywać na bieg. W tym roku zwiększony został limit miejsc, a możliwość startu w imprezie będą miały osoby, które ukończą 16 lat.

 

Już po raz trzeci osoby na całym świecie będą miały możliwość wzięcia udziału w niezapomnianym wydarzeniu – Wings for Life World Run. Bieg zadebiutował w 2014 roku i od razu poruszył serca milionów osób – biegaczy, osób z niepełnosprawnością, kibiców i widzów, śledzących transmisję w mediach. Do minionej edycji zarejestrowało się ponad sto tysięcy osób, a w Poznaniu wyczerpany został limit 3000 uczestników. Tym razem liczbę tę zwiększono do 5000, a już od dzisiaj (1 października) można dołączyć do globalnej społeczności uczestników kolejnej edycji. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

Poznań jest jedną z 34 potwierdzonych dotąd lokalizacji, w których odbędzie się Wings for Life World Run i tak jak w maju tego i ubiegłego roku, dzięki nowoczesnej technologii i przekazowi telewizyjnemu ponownie zagości w świadomości ludzi na całym świecie pragnących wspierać badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego i szerzyć świadomość tego problemu.

 

Wings for Life World Run, to jedyny bieg na Ziemi, w którym nie ma tradycyjnej linii mety, a zastępują ją samochody pościgowe. 8 maja 2016, punktualnie o 13:00 czasu polskiego (11:00 UTC) na całym świecie zawyją syreny, zatrąbią klaksony i wystrzelą pistolety startowe, a zawodnicy (od obu Ameryk po daleką Azję i Australię – niezależnie od pory dnia, czy pogody) wyruszą na trasy. 30 minut po nich wystartują samochody pościgowe, które poruszając się ze stałą, ale rosnącą wraz z upływem czasu prędkością, wyprzedzając biegaczy będą ich eliminować. Ostatni zawodnik i zawodniczka na trasie w danej lokalizacji zostaną lokalnymi zwycięzcami i w nagrodę otrzymają możliwość wyboru dowolnego miejsca, w którym chcieliby wystąpić za rok. Ostatni biegacze na świecie staną się globalnymi zwycięzcami i odbędą podróż dookoła świata.

 

W tym roku w Polsce wygrał Bartosz Olszewski, który pokonał 73,46 km. Najlepszą z pań w Poznaniu była Dominika Stelmach z wynikiem 41,84 km. Obydwoje będą mogli wybrać lokalizację, w której wystartują w 2016 roku i jak zdradzają, będzie to prawdopodobnie Australia (tam też w nagrodę rywalizowali polscy zwycięzcy pierwszej edycji – Grzegorz Urbańczyk i Aga Głomb).

 

„Nie będę nic wyolbrzymiał jak powiem, że to wydarzenie, to było coś niesamowitego i przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Transmisja TV, doping i gratulacje z całej Polski. Sam bieg jest genialny. Formuła z goniącą metą to coś nowego, co znakomicie się sprawdza i wprowadza urozmaicenie do rywalizacji. Pierwszy raz pobiegłem tyle kilometrów. W połączeniu z niesamowitą transmisją TV powstała impreza biegowa, którą interesowały się tysiące ludzi, zupełnie niezwiązanych z tą dyscypliną” – wspomina Olszewski i zdradza swoje plany – „Chcę być jeszcze lepiej przygotowany, niż w minionej edycji i mam nadzieję, że będę mógł walczyć o największe cele. Domyślam się, że w Australii, gdzie chciałbym pobiec, rywalizacja będzie bardzo mocna, jednak nie co dzień ma się okazję do odwiedzenia tego kontynentu, a ja uwielbiam podróżować!” – mówi zwycięzca Wings for Life World Run 2015, autor bloga warszawskibiegacz.pl

 

Wśród osób poruszających się na wózkach najdalej dotarli Jarek Wilczyński (26,06 km) i Katarzyna Roszyk (17,38 km). Najlepszy na świecie był Etiopczyk Lemawork Ketema startujący w Austrii. Wygrał po raz drugi z wynikiem 79,9 km.

 

Tak jak w poprzednich edycjach opłata startowa wynosi 120 zł i w całości jest przekazywana na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego, finansowanych lub wspieranych przez fundację Wings for Life. Nowością jest to, że w tym roku w imprezie będą mogły wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat (dotychczas uczestnicy musieli być pełnoletni). Podobnie, jak ostatnio wystartować mogą osoby na wózkach. Pieczę nad przebiegiem przygotowań i rywalizacji będzie sprawować Dyrektor Sportowy Adam Klein – redaktor naczelny portalu www.bieganie.pl 

 

Więcej informacji i zapisy na oficjalnej stronie biegu: www.wingsforlifeworldrun.com

Koszty

Wpisowe: 120zł 

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Z radością informujemy, że bieg „Avon Kontra Przemoc” zakończył się sukcesem! Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys.!

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 16:07
Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 15:57
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc" – podnosimy stawkę do 35 tysięcy kilometrów!

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-01 21:24
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc". Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą #KilometryKontraPrzemoc

W tym roku każdy, bez względu to, gdzie się znajduje, może wziąć udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem”, a pokonane dystanse mają ogromne znaczenie.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-06-23 07:19