VI Bieg Morskiego Komandosa

Dane podstawowe

Termin
2015-08-29
Dystans
21 km
Kategoria
Bieg przełajowy
Strona internetowa
VI Bieg Morskiego Komandosa
Limit uczestników
1000

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
Adres
Bernadowska 1

Opis

VI edycja Biegu Morskiego Komandosa im. pamięci gen. broni Włodzimierza Potasińskiego odbędzie się w ostatni weekend sierpnia tj. 29-30.08.2015. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, dorosłych oraz dzieci, do aktywnego kibicowania i gorącego wspierania uczestników w tym spektakularnym i niecodziennym przedsięwzięciu.

Na początku 2010 roku JW Formoza podjęła współpracę z Adventure Park Gdynia Kolibki, w celu zorganizowania ekstremalnego biegu o charakterze militarnym. Niewielki projekt powstały z pasji i wzmocniony osobistym zaangażowaniem kilku niepoprawnych optymistów, stał się dużym przedsięwzięciem. Pierwsza edycja Biegu Morskiego Komandosa odbyła się przy okazji imprezy Gdynia Adventure Days. Garstka startujących została zaskoczona stopniem trudności i niecodziennymi przeszkodami na trasie. Zadowoleni finaliści obiecali pojawić się za rok i powiadomić o rywalizacji znajomych. W kolejnych latach stratowało już blisko 100, a następnie 250, 400 i ponad 600 uczestników. Po drugiej edycji  branżowe pismo Polska Zbrojna uznało, że bieg ten jest najtrudniejszym z wszystkich organizowanych na terenie naszego kraju.  Bieg Morskiego Komandosa stał się marką samą w sobie i wciąż pozostaje w czołówce tych najbardziej wymagających, a start w nim budzi dreszcz emocji nawet u najbardziej wytrwałych zawodników.

 W tym roku swój udział potwierdziło ponad 1000 osób z całej Polski. Pierwszego dnia zawodnicy pobiegną w pięciu kategoriach: Hard I, Hard II, Hard Historyczny, Sprint oraz Team. Trasa rywalizacji liczy 21 km i obejmuje tereny leśne, liczne morenowe wzniesienia oraz odcinki plażowe i wodne. Ponadto, uczestnicy mają do pokonania dwa tory przeszkód: „Plażowicz” oraz „Katorga”. Warto zaznaczyć, że rywalizacja jest bardzo widowiskowa, ponieważ zawodnicy biegną w pełnym umundurowaniu i w zależności od kategorii, z atrapą karabinka AKM 47, z ciężarem moździerza lub w hełmie Wojska Polskiego.

Drugiego dnia odbędzie się start dla początkujących biegaczy,  czyli II edycja biegu Operacja REKRUT, pod hasłem „Dorwać Komandosa”. Na trasie uczestnicy napotkają legendarne tory przeszkód „Plażowicz” oraz „Katorga, z którymi mierzą się dzień wcześniej zawodnicy legendarnego Biegu Morskiego Komandosa. Dodatkową motywacją będzie możliwość porównania swoich osiągnięć z wynikami komandosów, którzy wystartują na kilka chwil przed oficjalnym startem biegu Operacja REKRUT. A może komuś uda się „Dorwać Komandosa”?

Nie zapominając o najmłodszych zaplanowany jest również Bieg Małego Komandosa. W zależności od wieku przewidziano cztery kategorie wiekowe. Na drodze, mali komandosi napotkają specjalnie przygotowany tor przeszkód. Ponadto, dzieci i młodzież otrzymają dodatkowe wyposażenie, aby poczuć wojskowo- militarną atmosferę.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i aktywnego wspierania zawodników, a po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: biegkomandosa.pl

Harmonogram

 

SOBOTA

Biegu Morskiego Komandosa 

4:40- Start Hard Historyczny
9:00- uroczyste otwarcie Biegu Morskiego Komandosa

9:00- Start kat. Hard I
10:00- Start kat. Sprint
12:00- Start kat. Team w sekcjach 4-osobowych
14:00- Start kat. Hard II
15:00- Start kat. Sprint
18:30- zamknięcie mety

20:00- podsumowanie i wręczenie nagród

 

NIEDZIELA

Biegu Małego Komandosa

9:00 – Otwarcie biura zawodów
11:00 – Start gr. I - 5- 7 lat – dystans 700 m bez obciążenia

11:20 – Start gr. II - 8-10 lat – dystans 1400 m z zasobnikiem maski gazowej

11:45 – Start gr. III - 11- 13 lat- dystans 1400 m z zasobnikiem maski gazowej
12:05 – Start gr. IV - pow. 14 lat – dystans 2100 m z atrapą AK 47
12:30 – Wręczenie nagród

 

Operacja REKRUT
14:00 – Start kat. Operacja REKRUT
16:00 – zamknięcie mety
17:00 – podsumowanie i wręczenie nagród

 

Kontakt z organizatorem

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Z radością informujemy, że bieg „Avon Kontra Przemoc” zakończył się sukcesem! Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys.!

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 16:07
Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 15:57
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc" – podnosimy stawkę do 35 tysięcy kilometrów!

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-01 21:24
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc". Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą #KilometryKontraPrzemoc

W tym roku każdy, bez względu to, gdzie się znajduje, może wziąć udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem”, a pokonane dystanse mają ogromne znaczenie.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-06-23 07:19