Stalowa Dycha

Dane podstawowe

Termin
2013-07-14
Dystans
10 km
Kategoria
Bieg uliczny
Strona internetowa
Stalowa Dycha

Logo

Mapa biegu

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
podkarpackie
Miasto
Stalowa Wola
Adres
Pierwszego Sierpnia 9

Opis

 

Czas na „Stalową Dychę” – zmierz się na 10km!

Kilkuset biegaczy z całej Polski, dwie pięciokilometrowe, uliczne pętle, atrakcyjne nagrody, emocje i rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych – a oprócz tego masa innych atrakcji dla biegaczy i nie tylko – 14 lipca amatorzy biegania w Stalowej Woli będą na pierwszym planie. Tego dnia Stalowa Wola będzie gospodarzem „Stalowej Dychy” – pierwszego ulicznego biegu na dystansie 10 km.

Przesadzamy z entuzjazmem? – „Imprezy biegowe  to jakiś fenomen. Z jednej strony rywalizacja, walka, niesamowity wysiłek i duża frekwencja na startach – z drugiej dużo uśmiechu, radości, życzliwości. Widzę to na własne oczy niemal co tydzień uczestnicząc
w imprezach biegowych nie tylko w Polsce, ale i na Węgrzech, Słowacji czy Chorwacji. Udział w takim widowisku sportowym to wielka frajda i wspaniałe przeżycie – polecam każdemu” – mówi Starosta Stalowowolski Robert Fila, jeden z pomysłodawców „Stalowej Dychy”.

Wtóruje mu Bogdan Dziuba, Prezes Stalowowolskiego Klubu Biegacza, organizatora imprezy – „Kilkanaście lat moich startów w całej Europie to nie tylko tysiące przebiegniętych, ale także przejechanych kilometrów. Wszędzie dobrze, ale jednak w domu najlepiej. Czas na to, żeby także inni zaczęli regularnie przyjeżdżać do nas. ”

Na sporą frekwencję jest duża szansa. Bieg już na starcie zyskał duże wsparcie, dzięki wpisaniu go do programu „Festiwalu Biegów” organizowanego przez Instytut Studiów Wschodnich. To gwarantuje ogólnopolską promocję biegu i zainteresowanie biegaczy
z różnych stron Polski.

O biegu

Trasa „Stalowej Dychy”, to dwie 5-kilometrowe, asfaltowe pętle ze startem i metą na Placu Piłsudskiego (szczegółowy przebieg trasy stanowi załącznik). Start biegu zaplanowany jest na godzinę 16:30. Oprócz klasyfikacji generalnej, przewidziano sześć kategorii wiekowych mężczyzn, dwie kategorie wiekowe kobiet i jedną dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Opłata startowa wynosi 20 zł do 13 lipca i 30 zł w dniu biegu. Rejestracja online odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.stalowadycha.pl

Nagrody

Nagrodą Główną jest czek na kwotę 700 zł. Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej – 500 zł (drugie miejsce), 400 zł (trzecie miejsce), 300 zł (czwarte miejsce). Dodatkowo przewidziane są nagrody dla każdej z ośmiu kategorii wiekowych – 200 zł za pierwsze miejsce, 150 zł za drugie, 100 zł za trzecie i 50 zł za czwarte. Każdy kto ukończy bieg otrzyma wyjątkowy medal wykonany ze stali, nawiązujący do herbu i historii miasta. Nagrody czekają również na uczestników biegów rodzinnych oraz dzieci i młodzieży.

Co jeszcze?

Stalową Dychę poprzedzi seria biegów dodatkowych – „Bieg Nadziei Olimpijskich” na 200
i 300m (roczniki 2005,2004,2003) oraz Bieg Rodzinny na dystansie 1000m. Oprócz tego
w ramach organizowanego przez Powiat Stalowowolski „Weekendu dla zdrowia” przewidziano mnóstwo innych atrakcji, m.in. prezentacje kilkunastu stoisk profilaktycznych, degustacje zdrowej żywności, plenerowe treningi prowadzone przez instruktorów fitness, dyskusje panelowe o zdrowiu, miasteczko zabaw dla dzieci oraz warsztaty breakdance, capoeira, MMA.

Organizatorami „Stalowej Dychy” są: Stalowowolski Klub Biegacza oraz Instytut Studiów Wschodnich. Sponsorami Głównymi biegu są: Powiat Stalowowolski i Miasto Stalowa Wola.

Bieżące informacje o biegu znajdą Państwo na stronie internetowej: www.stalowadycha.pl Zapraszamy!

 

Kontakt z organizatorem

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Z radością informujemy, że bieg „Avon Kontra Przemoc” zakończył się sukcesem! Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys.!

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 16:07
Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 15:57
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc" – podnosimy stawkę do 35 tysięcy kilometrów!

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-01 21:24
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc". Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą #KilometryKontraPrzemoc

W tym roku każdy, bez względu to, gdzie się znajduje, może wziąć udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem”, a pokonane dystanse mają ogromne znaczenie.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-06-23 07:19