IX Bieg Rzeźnika

Dane podstawowe

Termin
2012-06-08
Dystans
80 km
Kategoria
Bieg górski
Strona internetowa
IX Bieg Rzeźnika

Mapa biegu

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
podkarpackie
Miasto
Komańcza

Regulamin

IX Bieg Rzeźnika - regulamin
 1. Cel imprezy: budowa tradycji najtrudniejszego jednodniowego biegu organizowanego w Polsce, upewnienie się, że także tym razem uda się pokonać bieszczadzki czerwony szlak w ciągu jednego dnia, integracja środowiska biegaczy ekstremalnych, promocja Bieszczadów, biegania i klubu OTK Rzeźnik.
 2. Organizator: OTK Rzeźnik
 3. Dystans: około 76-80 km
 4. Trasa: czerwony szlak bieszczadzki z Komańczy do Ustrzyków Górnych: Komańcza (ok. 8 km asfaltem) - Duszatyn (ok. 480m n.p.m.), a dalej czerwonym szlakiem: Chryszczata (997) - przełęcz Żebrak (816) - Wołosań (1071) - m. Cisna (ok. 550) - Małe Jasło (1102) - Jasło (1153) - Okraglik (1101) - Fereczata (1102) - "droga Mirka" - m. Smerek (560) - Smerek (1222) - Przeł. M. Orłowicza (1078) - Połonina Wetlińska (1253) - m. Berehy Górne (740) - Połonina Caryńska (1297) - m. Ustrzyki Górne (ok. 640).
 5. Termin biegu: piątek, 8 czerwca 2012, wschód Słońca (3:20).
 6. Zgłoszenia i informacje:
  w zawodach mogą brać udział osoby, które:
  • ukończyły 18 lat i przedstawią organizatorom pisemne oświadczenie o stanie zdrowia,
  • dokonają zgłoszenia,
  • uiszczą opłatę startową.

  Odstępstwa od powyższych zasad są możliwe jedynie po konsultacji z Dyrektorem Biegu. Przy zgłoszeniu należy podać m.in. nazwę drużyny, imiona, nazwiska, daty urodzenia oraz przynależność klubową obu zawodników. Zgłoszenia można składać wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularz dostępny na stronie Biegu. Dodatkowe informacje: e-mail mirek@biegrzeznika.pl lub otkrzeznik@gmail.com, tel. +48 601 143 341, lub listownie: OTK Rzeźnik, ul. Hirszfelda 3/7, 02-776 Warszawa.

 7. Klasyfikacja: jest to bieg towarzyski, zwycięzcami są wszyscy ci, którzy go ukończą. Jednakowoż, dla większego zmotywowania zawodników, wprowadzona została nagroda dla zwycięskiej drużyny w postaci Pucharu Rzeźnika. Ewentualne dodatkowe nagrody dla kończących bieg są uzależnione od pozyskanych sponsorów.
 8. Wpisowe:

  wpisowe dla uczestników Biegu Rzeźnika wynosi 170zł od osoby (do 5 marca 2012). Wpisowe dla Sztafet startujących w Biegu Przyjaciół Rzeźnika wynosi 130zł od uczestnika. Po 5 marca zweryfikujemy listę startową i 8 marca otworzymy dodatkową turę zapisów, która potrwa do wyczerpania limitu 500 zapisanych (i opłaconych) uczestników.

  Wpisowe wpłacane jest na konto:
  Stowarzyszenie OTK Rzeźnik
  Hirszfelda 3 m.7
  02-776 Warszawa
  32 1050 1403 1000 0090 3006 3425 z dopiskiem "opłata startowa" + nazwiska uczestników.

  Wniesiona opłata startowa nie podlega zwrotowi lub przeniesieniu na inną osobę.

 9. Świadczenia: w ramach opłaty startowej zawodnicy otrzymają: kolację w przeddzień Biegu (pasta party), pamiątkowe koszulki, mapę trasy, bilety do BPN, transport bagaży, napoje energetyczne i lekkie posiłki, które będą serwowane w czterech punktach regeneracyjnych na trasie (patrz pkt 11). Dodatkowo, wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mogli ubiegać się o członkostwo w klubie OTK Rzeźnik. Będziemy się starać, ale nie gwarantujemy otrzymania pakietów startowych przez osoby zapisujące się w przeddzień Biegu. W razie czego koszulki będziemy dosyłać.
 10. Bezpieczeństwo: ze względów bezpieczeństwa (ale nie tylko) nikt nie może pokonywać trasy w pojedynkę, między innymi dlatego impreza ma charakter drużynowy - startujemy tylko w dwuosobowych zespołach. W naprawdę wyjątkowych przypadkach Dyrektor Biegu może wyrazić zgodę na start drużyny trzyosobowej. WAŻNE: drużyny trzyosobowe podlegają tym samym przepisom do drużyny dwuosobowe, skutkuje to tym, że wycofanie się jednego członka drużyny (bez względu na to, czy to kontuzja, czy po prostu brak sił) skutkuje dyskwalifikacją całej drużyny. (Już dzisiaj zapowiadamy, że za rok takiej mozliwości już nie będzie - za dużo jest wyjątkowych przypadków).
  Zawodnicy z jednej drużyny nie mogą oddalać się od siebie na trasie biegu. Powstanie odległości między zawodnikami większej niż 100m lub pojawienie się na punkcie kontrolnym w pojedynkę będzie skutkowało natychmiastową dyskwalifikacją drużyny. Każda drużyna musi dysponować telefonem komórkowym (naładowanym!!!), którego numer musi przekazać organizatorom Biegu. W razie kontuzji lub zasłabnięcia (trasa jest długa, więc każdemu się może zdarzyć...) drugi zawodnik drużyny ma obowiązek doprowadzić niedysponowanego zawodnika do najbliższego punktu regeneracyjnego (patrz pkt 11). Limit czasu wynosi 16 godzin. Na kolejnych punktach regeneracyjnych drużyny niemające szans na zmieszczenie się w limicie będą ściągane z trasy. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. Na trasie należy zwracać szczególną uwagę na pieszych turystów.
 11. Ochrona przyrody: Na całej trasie Biegu należy stosować się do zasad ochrony przyrody ujętych w regulaminie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a w szczególności zabrania się: zaśmiecania terenu (czyli np. porzucania opakowań po odżywkach /butelek/kubeczków - wszystkie śmieci należy zostawiać na punktach kontrolnych); schodzenia z trasy Biegu (czyli, poza tzw. drogą Mirka", z czerwonego szlaku turystycznego); zakłócania ciszy.
  Zawodnicy łamiący te zasady będą dyskwalifikowani.
 12. Punkty regeneracyjne: punkty regeneracyjne umieszczone są w 4 miejscach na trasie: przełęcz Żebrak (ok. 17 km), Cisna (ok. 32 km), Smerek (ok. 51 km) i Berehy Górne (ok. 66 km). Będą tam dostępne napoje izotoniczne, woda i batony. Są to również strefy zmian dla drużyn biegnących sztafetowo.
 13. Sztafeta przyjaciół Rzeźnika: Istnieje możliwość wystartowania jako sztafeta (trasa jest podzielona na odcinki o długości 9-20km (ok. 17 + 15 + 20 + 15 + 9). Organizatorzy dopuszczają wszelkie zasady formowania sztafety - uczestnicy mogą biec kilka odcinków, zmieniać się dowolna liczbę razy, etc. Uczestnicy sztafet powinni się zatroszczyć o własny transport dla członków drużyny (trzeba ich dowieźć na miejsca zmian) a także o to, żeby żaden z zawodników nie biegł sam (mogą się dołączać do innych drużyn, biec parami etc.).
 14. Rzeźnik hard core: dla kompletnych szaleńców istnieje możliwość przedłużenia trasy o dodatkowy odcinek - z Ustrzyk Górnych (ok. 640m) przez Tarnicę (1346m) i Halicz (1333m) do Wołosatego (ok. 650m). Zawodnicy, którzy tego dokonają, mogą na własne życzenie automatycznie zostać członkami klubu OTK Rzeźnik. Limit czasu dla wersji Hardcore to także zachód Słońca! Żeby wybiec na ten ostatni odcinek należy być w Ustrzykach przed 15.20 (12h).
 15. Zmiany w regulaminie: o wszelkich ważniejszych zmianach regulaminu biegu decydować będzie zarząd klubu OTK Rzeźnik lub Dyrektor Biegu. Zawodnicy, którzy dokonali zgłoszenia będą na bieżąco informowani o ewentualnych zmianach.
 16. Impreza integracyjna: wszyscy uczestnicy zawodów są zaproszeni na wspólną imprezę wieczorem po biegu w Cisnej.
 17. Zmiana drużyny w trakcie biegu: od 2009 roku nie ma takiej możliwości!
 18. Dane osobowe. Wszyscy uczestnicy startując w zawodach wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z realizacją zawodów.
 19. Ochrona wizerunku. Uczestnicy Biegu Rzeźnika wyrażają zgodę na publikację ich wizerunku w relacjach z Biegu zamieszczonych na stronie Biegu, w mediach oraz materiałach promocyjnych Biegu.
 20. Limit uczestników. Osoby zapisane do 4 lutego mogą wpłacać startowe do 5 marca. Po 5 marca zweryfikujemy listę startową i 8 marca otworzymy dodatkową turę zapisów, która potrwa do wyczerpania limitu 500 zapisanych (i opłaconych) uczestników. Organizator zachowuje sobie prawo do zgłoszenia kilku dodatkowych drużyn po wyczerpaniu limitu miejsc.

Koszty

wpisowe dla uczestników Biegu Rzeźnika wynosi 170zł od osoby (do 5 marca 2012). Wpisowe dla Sztafet startujących w Biegu Przyjaciół Rzeźnika wynosi 130zł od uczestnika. Po 5 marca zweryfikujemy listę startową i 8 marca otworzymy dodatkową turę zapisów, która potrwa do wyczerpania limitu 500 zapisanych (i opłaconych) uczestników.

Wpisowe wpłacane jest na konto:
Stowarzyszenie OTK Rzeźnik
Hirszfelda 3 m.7
02-776 Warszawa
32 1050 1403 1000 0090 3006 3425 z dopiskiem "opłata startowa" + nazwiska uczestników.

Wniesiona opłata startowa nie podlega zwrotowi lub przeniesieniu na inną osobę.

Kontakt z organizatorem

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Z radością informujemy, że bieg „Avon Kontra Przemoc” zakończył się sukcesem! Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys.!

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 16:07
Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 15:57
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc" – podnosimy stawkę do 35 tysięcy kilometrów!

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-01 21:24
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc". Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą #KilometryKontraPrzemoc

W tym roku każdy, bez względu to, gdzie się znajduje, może wziąć udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem”, a pokonane dystanse mają ogromne znaczenie.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-06-23 07:19