I Maraton Fundacji DASZRADE w Opaleniu

Dane podstawowe

Termin
2014-06-08 08:00
Dystans
42.195 km
Kategoria
Bieg uliczny
Strona internetowa
Imprezy towarzyszące
I Półmaraton Fundacji DASZRADE

Logo

Lokalizacja

Kraj
Polska
Województwo
pomorskie
Miasto
Opalenie
Adres
ul. Hutten Czapskiego 49 83-136 Opelenie

Opis

Maraton Fundacji DASZRADE w Opaleniu to bieg tradycyjnie organizowany przy okazji obchodów rocznicy powstania Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik" w Opaleniu. W tym roku po raz pierwszy zawody będą otwarte dla biegaczy z zewnątrz - do tej pory maraton ten biegali wyłącznie pacjenci i terapeuci Centrum. Trasa biegu - w całości asfaltowa - prowadzi wśród malowniczych pól i lasów Kociewia. Posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ze względu na ukształtowanie terenu (liczne i dość strome podbiegi) oraz warunki termiczne (upał) nasz maraton nie należy do łatwych biegów, ale z tych samych względów, jak również z powodu panującej na nim atmosfery oraz pięknych widoków na trasie - z pewnością jest to bieg niezapomniany. Podejmij wyzwanie i stań z nami ramię w ramię w ten czerwcowy poranek!

Trasa maratonu będzie oznaczona co 1 km (znaki poziome) i co 5 km (znaki pionowe). Punkty odżywiania ustawione będą co 5 km. Oprócz tego na trasie funkcjonować będą "lotne" punkty odżywiania. Po biegu zapraszamy na pyszny posiłek regeneracyjny! Osoby, które ukończą bieg otrzymają pamiątkowy dyplom i medal. Dla wszystkich uczestników planujemy przygotowanie pamiątkowych koszulek lub innego gadżetu biegowego. Jest możliwość noclegu z soboty na niedzielę.

 

Wpisowe wynosi 80 PLN. Zostanie ono w całości przekazane Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej, działającej na rzecz pomocy osobom wychodzącym z uzależnienia.

Fundacja DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej, Nr konta: 70 1140 2017 0000 4802 1291 6004

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, by zmierzyć się z królewskim dystansem, a chciałby wziąc udział w organizowanej przez nas imprezie, może wystartować w półmaratonie, który rozgrywany będzie równolegle z maratonem. Trasa półmaratonu nie posiada atestu, ale została wytyczona przez atestatora PZLA przy okazji atestacji trasy maratonu. Jest pagórkowata, kręta i w całości asfaltowa. Prowadzi głównie przez las i pokrywa się z drugą polową maratonu.

Wpisowe na półmaraton wynosi 50 PLN.

Koszty

Wpisowe na maraton - 80 PLN.

Wpisowe na półmaraton - 50 PLN.

Dane do przelewu:

Fundacja DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej, Nr konta: 70 1140 2017 0000 4802 1291 6004

Kontakt z organizatorem

Patronat medialny

Polecane aktualności biegowe

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Sukces biegu „Avon Kontra Przemoc” – przebiegliśmy dwukrotnie więcej niż zakładaliśmy!

Z radością informujemy, że bieg „Avon Kontra Przemoc” zakończył się sukcesem! Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys.!

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 16:07
Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Wyjątkowy bieg przez Energa Stadion Gdańsk

Bieg po plaży, w parku, lesie to z pewnością dobry sposób na codzienne przebieżki. Ale już bieg po jednym z najpiękniejszych stadionów piłkarskich świata może być z pewnością niecodziennym i ciekawym przeżyciem.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-22 15:57
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc" – podnosimy stawkę do 35 tysięcy kilometrów!

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-07-01 21:24
XI edycja biegu

XI edycja biegu "Avon Kontra Przemoc". Zbieramy kilometry i walczymy z przemocą #KilometryKontraPrzemoc

W tym roku każdy, bez względu to, gdzie się znajduje, może wziąć udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem”, a pokonane dystanse mają ogromne znaczenie.

Czytaj więcej
Łukasz Gruszka
2020-06-23 07:19